• Brak produktów w koszyku.

Jak zwykle na początku roku my – wynajmujący mieszkania - zastanawiamy się, jaką wybrać formę opodatkowania prowadzonej przez siebie działalności. Czy zostać przy obecnej, czy może coś zmienić – zoptymalizować.

W zależności od tego, czy wynajmujesz jedno mieszkanie czy kilka mieszkań, czy jako osoba fizyczna czy poprzez prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą czy spółkę prawa handlowego, jeśli zakres prowadzonej przez Ciebie działalności ulega zmianie zawsze warto pochylić się nad analizą możliwości rozliczania podatków w świetle obowiązujących nowych uwarunkowań podatkowych.

Jeśli czujesz, że Twoja wiedza na tematy finansowe nie jest wystarczająco szeroka lub zwyczajnie nie masz czasu na badanie zawiłości podatkowych na tym niezwykle dynamicznie zmieniającym się rynku, pomyśl, czy nie warto skorzystać z porad specjalistów, dla których zmieniające się prawo podatkowe jest chlebem powszednim.

Ale na początek zachęcamy do przeczytania artykułu naszych ekspertów podatkowych z „Wynajmistrza” pt. „Podatek od najmu w 2020 roku – ryczałt czy zasady ogólne?”, który wprowadzi Cię w podstawowe sposoby rozliczania najmu oraz zmusi do wstępnych przemyśleń, jak dokonać wyboru formy opodatkowania najmu.

X