• Brak produktów w koszyku.
Przygotowanie najmu

Przygotowanie lokalu do najmu

Jak przygotować mieszkanie do najmu? Im lepiej twoje mieszkanie będzie przygotowane do najmu, tym łatwiej ci będzie znaleźć odpowiedniego najemcę.

Pokazywanie mieszkania

Jeśli odbierałeś/aś sporo telefonów i było duże zainteresowanie twoim mieszkaniem, to najlepiej staraj się zbierać potencjalnych najemców w małe grupki....

Wynajmować samodzielnie czy przez agencje

Poszukiwać najemców samodzielnie czy przez agencję? Szukaniem najemcy możesz się zająć samodzielnie bezpośrednio lub zlecić poszukiwania pośrednikowi nieruchomości.

Jak na co dzień obsługiwać wynajęte mieszkanie

Jak na co dzień obsługiwać (wynajęte już) mieszkanie: o czym pamiętać, co sprawdzać, jak zorganizować dokumenty i kalendarz zadań.

Cena najmu

Za ile wynająć mieszkanie? Za ile wynająć mieszkanie to jedno z trudniejszych pytań dla początkującego/ej właściciela/ki mieszkań pod wynajem.

Ogłoszenia

Co zawrzeć w ogłoszeniu? W zależności od tego, w jak atrakcyjny sposób opiszesz swoje mieszkanie na wynajem - otrzymasz mniej lub więcej telefonów lub e-maili od potencjalnych zainteresowanych.

Wynajem średnio-terminowy

Rynek mieszkaniowy daje ogromne możliwości inwestycyjne. Duża część Mieszkaniczników inwestuje w nieruchomości na wynajem.

Rentowność najmu

Czy najem jest dla właściciela opłacalny, jak policzyć rentowność dla mieszkań już w najmie lub opłacalność zakupu oferowanej nam nieruchomości?...

Weryfikacja najemcy

Czy osoba oglądająca Twoje mieszkanie będzie dobrym najemcą? Wielu właścicieli mieszkań na wynajem narzeka na kłopoty z najemcami. Ich dramatyczne i głośne narzekania powodują, że wiele osób boi się wynajmu.

Protokół zdawczo-odbiorczy

Gdybyśmy w Polsce mieli na rynku wyłącznie puste mieszkania na wynajem, to opisy mieszkania przekazywanego sobie przez strony najmu mogłyby zawierać przede wszystkim stany liczników. Ale....

Podpisz umowę zanim wpuścisz najemcę

Prawo w Polsce mamy takie zgodne z nazwą: o ochronie lokatorów. Dlatego jedną z podstawowych zasad dla wynajmujących powinno być: najpierw umowa i kaucja, potem przekazania kluczy i....

X