0
  • Brak produktów w koszyku.
Baza WiedzyBaza WiedzyPrzygotowanie najmu

Przygotowanie lokalu do najmu

Jak przygotować mieszkanie do najmu? Im lepiej twoje mieszkanie będzie przygotowane do najmu, tym łatwiej ci będzie znaleźć odpowiedniego najemcę.

WIĘCEJ
Pokazywanie mieszkania

Jeśli odbierałeś/aś sporo telefonów i było duże zainteresowanie twoim mieszkaniem, to najlepiej staraj się zbierać potencjalnych najemców w małe grupki....

WIĘCEJ
Wynajmować samodzielnie czy przez agencje

Poszukiwać najemców samodzielnie czy przez agencję? Szukaniem najemcy możesz się zająć samodzielnie bezpośrednio lub zlecić poszukiwania pośrednikowi nieruchomości.

WIĘCEJ
Jak na co dzień obsługiwać wynajęte mieszkanie

Jak na co dzień obsługiwać (wynajęte już) mieszkanie: o czym pamiętać, co sprawdzać, jak zorganizować dokumenty i kalendarz zadań.

WIĘCEJ
Cena najmu

Za ile wynająć mieszkanie? Za ile wynająć mieszkanie to jedno z trudniejszych pytań dla początkującego/ej właściciela/ki mieszkań pod wynajem.

WIĘCEJ
Ogłoszenia

Co zawrzeć w ogłoszeniu? W zależności od tego, w jak atrakcyjny sposób opiszesz swoje mieszkanie na wynajem - otrzymasz mniej lub więcej telefonów lub e-maili od potencjalnych zainteresowanych.

WIĘCEJ
Wynajem średnio-terminowy

Rynek mieszkaniowy daje ogromne możliwości inwestycyjne. Duża część Mieszkaniczników inwestuje w nieruchomości na wynajem.

WIĘCEJ
Rentowność najmu

Czy najem jest dla właściciela opłacalny, jak policzyć rentowność dla mieszkań już w najmie lub opłacalność zakupu oferowanej nam nieruchomości?...

WIĘCEJ
Weryfikacja najemcy

Czy osoba oglądająca Twoje mieszkanie będzie dobrym najemcą? Wielu właścicieli mieszkań na wynajem narzeka na kłopoty z najemcami. Ich dramatyczne i głośne narzekania powodują, że wiele osób boi się wynajmu.

WIĘCEJ
Protokół zdawczo-odbiorczy

Gdybyśmy w Polsce mieli na rynku wyłącznie puste mieszkania na wynajem, to opisy mieszkania przekazywanego sobie przez strony najmu mogłyby zawierać przede wszystkim stany liczników. Ale....

WIĘCEJ
Podpisz umowę zanim wpuścisz najemcę

Prawo w Polsce mamy takie zgodne z nazwą: o ochronie lokatorów. Dlatego jedną z podstawowych zasad dla wynajmujących powinno być: najpierw umowa i kaucja, potem przekazania kluczy i....

WIĘCEJ
X