0
  • Brak produktów w koszyku.

Właściciele nieruchomości na wynajem, coraz częściej korzystają z programów lub aplikacji, które ułatwiają im codzienną pracę. Czy to już czas na zdalny, zautomatyzowany wynajem? Czy w ten sposób możesz bezpiecznie zawierać i rozliczać umowy? Poniżej znajdziesz garść informacji.

Polski startup, iNajem.pl P.S.A., wprowadził na rynek platformę do obsługi online wynajmu pokoi, mieszkań, lokali usługowych i całych budynków komercyjnych.

PROJEKTOWANIE OPARTE NA DOŚWIADCZENIU

System zaprojektowali praktycy, którzy mają ogromne doświadczenie w wynajmie nieruchomości. Zadbali oni o maksymalną automatyzację procesów zarządzania wynajmem oraz wprowadzili możliwość weryfikacji najemców.

Wynajmujący i najemcy, w sposób intuicyjny, mogą zawierać zdalnie umowy najmu. Ponad to, mogą dodawać do nich  aneksy, protokoły przekazania oraz dokonywać weryfikacji najemcy. Wszelkie rozliczenia za czynsze, opłaty i media będą dostępne z poziomu konta użytkownika Dla najemców, możliwości jakie daje konto użytkownika - będą zawsze bezpłatne.

ROZBUDOWANA FUNKCJONALNOŚĆ

Funkcjonalność systemu wymaga głębokiej analizy. Na jej postawie Twórcy personalizują system do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Do podstawowych wartości jakie system daje wynajmującym to:

  • edytowanie i zawieranie zdalnie umów najmu,
  • weryfikacja najemców zgodnie z rozporządzeniem eIDAS Parlamentu Europejskiego,
  • możliwość wprowadzenia czynszu bazowego i efektywnego,
  • rozliczanie mediów,
  • półautomatyczne faktury,
  • automatyczne rozrachunki z najemcami oraz rozliczanie podatków ( PIT i VAT).

Należy wspomnieć, że za pośrednictwem iNajem.pl można rozwiązywać problemy z ewentualnymi usterkami w przedmiocie najmu i windykacją należności od najemców.

ROZRACHUNKI Z NAJEMCAMI

Rozrachunki z najemcami mogą odbywać się tradycyjnie - ręczne, zbiorczy import wyciągów bankowych oraz automatycznie. Ta ostatnia propozycja jest autorskim rozwiązaniem firmy iNajem.pl. Najemca zleca przelew z poziomu konta użytkownika za pomocą wygenerowanego linku. Tego typu rozwiązanie honorują wszystkie banki w Polsce. System natomiast, w czasie rzeczywistym, zaksięguje automatycznie do odpowiedniej faktury i rozliczenia. Jeżeli w umowie najmu określimy sposób płatności, tylko i wyłącznie za pośrednictwem systemu, poprzez wprowadzenie zniżki za czynsz, to najemcy będą zobowiązani do tej właśnie formy płatności.  Dzięki temu, rozrachunki będą automatyczne. Takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne dla każdego zarządzającego wynajmem. Dzięki niemu zarządca ma dostęp online do rozrachunków bez konieczności logowania się do banku.  Jeżeli nastąpi opóźnienie w płatnościach, to system automatycznie lub ręcznie wyśle odpowiednio upomnienie lub wezwanie do zapłaty.

COŚ DLA POŚREDNIKÓW

iNajem.pl może umożliwić dywersyfikację usług pośredników nieruchomości. Mając kontakt z obiema stronami umów najmu, mogą monitorować swoich klientów a ich rola nie musi się kończyć na pośrednictwie. Pośrednik mając konto w systemie może sprawować pieczą nad wynajmem danej nieruchomości.

System obsługi wynajmu będzie rozwijał się dzięki użytkownikom zaangażowanym w działania na rzecz usprawniania relacji Wynajmujący - Najemca

Więcej informacji o czynszu bazowym i efektywnym : https://inajem.pl/blog/czynsz-bazowy-a-moze-efektywny#article

Platforma i wersja demo : https://inajem.pl

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

X