0
  • Brak produktów w koszyku.

CZŁONKOWIE HONOROWI

SŁAWEK MUTURI

Pomysłodawca i współzałożyciel Stowarzyszenia. Przez pierwsze dwa lata - członek zarządu stowarzyszenia.  Mieszkanicznik z ponad 20-letnim doświadczeniem w wynajmie nieruchomości. Wolny finansowo. Autor bloga www.fridomia.pl. Założył spółkę Mzuri (www.mzuri.com.pl), która dziś obsługuje kilkaset mieszkań i domów na wynajem w kilku miastach w Polsce. Wypracowaną wolność finansową Sławek wykorzystuje m.in do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z innymi. Jest  autorem wielu książek na temat zarządzania najem oraz wolności finansowej, kilkuset artykułów i wywiadów w mediach. Posiada licencje zawodowe zarządcy nieruchomości oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Tytuł członka honorowego został nadany za ogromny wkład i olbrzymią pracę wniesioną na rzecz powołania i rozwoju Stowarzyszenia.

PIOTR HRYNIEWICZ

Inwestor, który od 2008 roku cieszy się wolnością finansową udowadniając, że można osiągnąć ją również na polskim rynku bez posiadania gotówki. Jego przygoda z nieruchomościami rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych, jednak świadome inwestowanie rozpoczął w 2004 roku po przeczytaniu książki Roberta Kiyosakiego, którą z okazji narodzin syna "wcisnął" mu przyjaciel.  Książka otworzyła mu oczy na możliwość budowania przychodu pasywnego i od tego czasu zaczął aktywnie inwestować w mieszkania, domy, działki rolne, działki budowlane, lokale użytkowe, nieruchomości komercyjne, a nawet lasy, skutecznie powiększając portfel aktywów. Analizując stopy zwrotu z kolejnych transakcji poszukiwał najbezpieczniejszej i najbardziej rentownej formy inwestowania w nieruchomości. To wówczas, w 2005 roku, zrodziła się w jego głowie koncepcja wynajmu mieszkań na pokoje, o której nikt nie mówił na polskim rynku, a od 2009 roku rozszerzył ją o podnajmowanie mieszkań. Od kiedy został rentierem popularyzuje ten sposób inwestowania w ramach Seminarium Inwestowania w Nieruchomości według Piotra Hryniewicza oraz innych szkoleń, które są częścią autorskiego projektu Edukacja Inwestowania w Nieruchomości, do którego należy już ponad 2 500 inwestorów z całej Polski.
Na swoim koncie ma zakup ponad 360 nieruchomości, które początkowo nabywał, wykorzystując własny kapitał, a od 2012 r. współinwestując z ponad 350 wspólnikami w ramach spółki Inwestycje Hryniewicz.pl i działając na znacznie większą skalę w całej Polsce, generując ponadprzeciętne zyski i dostarczając świetnie przygotowane mieszkania do zamieszkania lub na cele inwestycyjne. Jest właścicielem wielu spółek zajmujących się tematem nieruchomości oraz członkiem założycielem Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Tytuł członka honorowego został nadany za pracę w tworzeniu od podstaw świetnie dziś funkcjonującego oddziału stowarzyszenia w Poznaniu. 

PAWEŁ CZERWIŃSKI

Praktyk, mentor i coach ds. inwestycji w nieruchomości będących źródłem pasywnego dochodu. Współzałożyciel Stowarzyszenia "Mieszkanicznik". Absolwent Politechniki Warszawskiej, jak również stypendysta zagranicznych uczelni Leibniz Universität Hannover w Niemczech, oraz Ecole des Mines de Nantes we Francji. Doktorant w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Profesjonalne doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla najlepszych międzynarodowych firm takich jak Kompania Piwowarska grupa SABMiller oraz tureckim oddziale Mercedes-Benz w Istambule. Pracował na stanowisku Konsultanta Eksperta rozwiązań Business Intelligence w SAP Polska. Systematycznie dzięki przyjętej strategii, inwestuje w nieruchomości na wynajem. Pasjonat rozwoju osobistego, oraz tematu finansów osobistych.

Tytuł członka honorowego został nadany za ogromny wkład pracy wniesiony w informatyzację stowarzyszenia. 

KATARZYNA KOZARZEWSKA

Operatywna Mieszkaniczniczka, związana ze stowarzyszeniem od początku jego istnienia. Prowadzi własny biznes związany z wynajem pokoi na terenie Trójmiasta. Zarządza też kilkoma mieszkaniami na wynajem.

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację do dziś prężnie działającego środowiska Mieszkaniczników w Gdańsku. 

PAWEŁ BĄK

Tak mówi o osobie: "Jestem szczęśliwym mężem, ojcem, mieszkanicznikiem, społecznikiem i bankowcem. W ideę Stowarzyszenia uwierzyłem od razu, byłem uczestnikiem warsztatów założycielskich i jednym z pierwszych członków, pomagałem w organizacji pierwszego Kongresu i byłem pierwszym Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, a następnie liderem Oddziału Łódzkiego. Dzisiaj poza pracą w banku staram się udzielać społecznie w Radzie Programowej fundacji Normalne Miasto Fenomen oraz działam na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców osiedla w ramach inicjatywy "Wschód Śródmieścia" w Łodzi. Moje inwestycje to głównie kawalerki na wynajem w rodzinnym mieście bo dochód z ich wynajmu charakteryzuje się tym co najbardziej lubie w nieruchomościach, czyli pasywnością.

Jestem dumny z tego jak rozwija się Stowarzyszenie i wierzę, że nie ustaniemy w misji cywilizowania rynku najmu, a sama organizacja przetrwa dziesięciolecia. Cieszę się, że cały czas promuje partnerskie stosunki z najemcami i etykę w biznesie."

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację środowiska Mieszkaniczników w Łodzi.

MARTYNA SZCZAWIŃSKA

Homestagerka, Saper® nieruchomości i szkoleniowiec. Od 2015 roku związana ze Stowarzyszeniem „Mieszkanicznik”. W tym 7 lat lider oddziału toruńskiego. Autorka i współautorka m.in. książek: „HOME STAGING jak zwiększyć wartość nieruchomość na sprzedaż i wynajem”, „Współpraca z firmą zarządzającą najmem (…)”, „Pomysł do wynajęcia 2”. Propagatorka niezależności finansowej. Inwestorka na rynku nieruchomości. Od 2011 roku pomaga innym inwestować w nieruchomości. Zdobywczyni tytułu Mieszkanicznika Roku 2020 i 2022 w kategorii Home Stager. Twórczyni autorskiej Techniki Saper® zwiększającej wartość każdego lokalu do sprzedaży lub wynajmu. Prelegentka na licznych szkoleniach dla inwestorów oraz wystąpieniach dla studentów uczelni wyższych.

Obecnie dyrektor ds. Współpracy Partnerskiej w Europejskim Stowarzyszeniu Home Stagerów oddział Polska (EAHSP Polska).
Prywatnie mama, żona oraz zapalona podróżniczka.

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację środowiska Mieszkaniczników w Toruniu.

TOMASZ KAPLAN

Lider oddziału Mieszkanicznik w Dublinie od początku (od września 2013 do listopada 2018).
Ekspert ds. podatków w Irlandii, księgowy i doradca podatkowy. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku finanse i bankowość, o specjalności: rachunkowość oraz studiów Executive MBA (Dublin Business School/Liverpool John Moores University). Członek Stowarzyszenia Księgowych ACCA oraz Polskiego Klubu Biznesu w Irlandii. Prowadzi Polskie Biuro Rachunkowe w Irlandii (www.kaplan.pl) oraz portal o podatkach, biznesie i pracy w Irlandii (www.podatki.ie), a także regularnie publikuje w polonijnych mediach. Aktywnie wspiera przedsiębiorczą Polonię w Irlandii. Specjalizuje się w podatkach, księgowości i doradztwie podatkowym w Irlandii. Posiada wiele lat doświadczenia na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich w działach finansów międzynarodowych firm konsultingowych, telekomunikacyjnych oraz IT. Oferuje wsparcie w zakresie zakładania i prowadzenia firmy w Irlandii oraz optymalizacji podatkowej. Doradza również w zakresie opodatkowania przychodów z najmu i podatku katastralnego w Irlandii.

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację środowiska Mieszkaniczników w Dublinie.

KACPER KACZMAREK

Lider oddziału Mieszkanicznik we Wrocławiu (od XXXX do 2023), Urodzony w 1982r. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki - Politechniki Wrocławskiej. Absolwent Studium Podyplomowego - Gospodarka Nieruchomościami - Zarządzanie, Utrzymanie, Wycena - Politechniki Wrocławskiej. W roku 2010 uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń do projektowania. Jest członkiem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. W roku 2022 wygrał plebiscyt MIESZKANICZNIK ROKU w kategorii Architekt. Przy Stowarzyszeniu pełnił funkcję eksperta ds. architektury i prawa budowlanego. Obecnie współtworzy markę zajmującą się najmem na pokoje we Wrocławiu nawro.pl

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację środowiska Mieszkaniczników we Wrocławiu.

MONIKA BALIŃSKA

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację środowiska Mieszkaniczników w Częstochowie.

JÓZEF KAJTA

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację środowiska Mieszkaniczników w Krakowie.

RADOSŁAW RUP

Tytuł członka honorowego został nadany za  ogromny wkład w rozwój oddziału i integrację środowiska Mieszkaniczników w Katowicach.

X