0
  • Brak produktów w koszyku.
Baza WiedzyPrawo i podatkiNajemca a Wynajmujący

Najem

Najemca to osoba, która bierze nieruchomość w najem. Najemca bierze na siebie wszelkie obowiązki dotyczące nieruchomości, związane z jej bieżącym utrzymaniem, łącznie z obowiązkiem opłaty czynszu najmu na rzecz wynajmującego, w zamian za możliwość korzystania z nieruchomości określoną w umowie najmu.

Więcej o obowiązkach najemcy:

Przeczytaj całość o obowiązkach najemcy

Wynajmujący to osoba wydająca daną nieruchomość w użytkowanie najemcy na określonych zasadach. Wynajmujący to osoba dysponująca nieruchomością, nie musi to być właściciel.

Więcej o obowiązkach wynajmującego:

Przeczytaj całość o obowiązkach wynajmującego

Pozostaje podpisać się w odpowiednich miejscach pod umową najmu
lub umową najmu okazjonalnego

Obecnie samo słowo „najemca” lub wyrażenie „najmować mieszkanie” przewija się głównie w aktach prawnych, ale coraz częściej też w prasie, w związku ze wzrostem częstotliwości występowania tego zjawiska.

Jak dawać ogłoszenia?

Język polski pozwala na dokładne i bardzo zwięzłe określenie, którą stroną umowy najmu chcielibyśmy być. Ogłoszenie „Wynajmę mieszkanie…” powinno wychodzić od osoby dysponującej lokalem na wynajem, a ogłoszenie „Najmę mieszkanie…” od osoby poszukującej miejsca i chcącej być najemcą.

konferencja mieszkanicznika

Pierwszy zjazd Mieszkanicznika w południowej Polsce

Otwarta Konferencja społeczności branży nieruchomości

27 kwiecień 2024 r. Hotel Monopol, Katowice

Program Medicover Sport - 12 miesięcy

BĄDŹ AKTYWNY NIE TYLKO W BIZNESIE!

W wyniku indywidualnych negocjacji z Medicover otrzymaliśmy najlepszą ofertę na rynku jeśli chodzi o korzystanie z obiektów sportowo-rekreacyjnych. Aby uzyskać wiarygodne informacje o aktualnych warunkach oferty lub uzyskać odpowiedź na pytania organizacyjne kliknij poniżej.

medicover sport
Komentarze

Dodaj komentarz

X