• Brak produktów w koszyku.

W dniu 15 kwietnia, londyński oddział Mieszkanicznika, zorganizował kolejne spotkanie w ramach Stowarzyszeniach. Tym razem mieliśmy ambitny zamiar zapoznania się z niuansami podatkowymi związanymi z wynajmem mieszkań w Polsce :)

W tym celu zaprosiliśmy chyba najbardziej zorientowaną osobę w tej kwestii, czyli Grzegorza Grabowskiego, który jest ekspertem Stowarzyszenia w podatkowym rozliczaniu przychodów z najmu.

Grzegorz specjalnie, w odpowiedzi na Nasze zaproszenie, przyleciał z Warszawy na dwa dni do Londynu. Wielki szacunek za to, że mu się chciało i że miał ochotę podzielić się swoją wiedzą.

35 osób, które tego dnia przybyły na spotkanie, doceniło jego fachowość i profesjonalne przygotowanie do tematu.

Większość uczestników, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym wykorzystuje formę płacenia podatku w formie 8,5% ryczałtu, która jest prosta i wygodna. Jednakże po przedstawieniu kilku tabel opłacalności, podejrzewam, iż kilkoro z Nas siądzie z kartką oraz kalkulatorem i poważnie zastanowi się nad kwestią zmiany formy opodatkowania i tym samym wykorzystania przyspieszonej amortyzacji.

Dla tych, co chcieliby bardziej zgłębić temat podatków, polecam ebook „Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny” autorstwa Grzegorza Grabowskiego.

Warto było przyjść w poniedziałek do POSKu, gdzie oprócz wielu informacji na temat podatków dodatkowo uczestnicy spotkania dostali kody rabatowe na zakup tej pozycji :)

Za niecały miesiąc, a dokładnie 13 maja, kolejna porcja pozytywnych wrażeń i wartościowych informacji.

Tym razem Naszym gościem będzie Piotr Hryniewicz, który jest inwestorem z branży nieruchomości, przedsiębiorcą oraz trenerem. Piotr prowadzi w Poznaniu Seminaria Inwestowania w Nieruchomości.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 13.05.2013 na godz. 19.00 do Restauracji Łowiczanka w budynku POSKu.

Pozdrawiam,

Piotr Zacharski
Lider Oddziału Mieszkanicznika w Londynie

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Krótkie podsumowanie kluczowych kwestii poruszanych na warsztacie znajdziecie tutaj:
http://www.wynajmistrz.pl/blog/2013/04/25/podwojne-opodatkowanie-najem/
Pozdrowienia :-)