0
  • Brak produktów w koszyku.

„Nie ubezpieczasz się dlatego, że umrzesz, ale dlatego, że inni będą żyć.”
– Neale S. Godfrey

Ubezpieczenie na życie

Odkąd ludzkość istnieje na planecie Ziemia, towarzyszy nam takie zjawisko jak ryzyko. Różne jego rodzaje, a największym rodzajem ryzyka jest śmierć. Póki co, ludzkość nie znalazła zabezpieczenia przed nią, zarówno tą naturalną jak i tą w wyniku wypadków losowych. Znaleźliśmy jednak sposób na ograniczenie negatywnych skutków śmierci, przede wszystkim tych finansowych. Takim narzędziem do redukcji negatywnych skutków ryzyka śmierci jest ubezpieczenie na życie. 

Porządne ubezpieczenie na życie zabezpiecza finansowe potrzeby naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci. Dobrą polisę na życie charakteryzuje przede wszystkim wysoka suma ubezpieczenia na wypadek śmierci w rozsądnej składce przy jak najmniejszej liczbie wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeń w ogólnych warunkach ubezpieczenia. 

Dobrze „uszyta” polisa na życie w przypadku naszej śmierci zabezpieczy potrzeby finansowe naszej partnerki/partnera oraz dzieci na kilka-kilkanaście lat do przodu oraz pozwoli spłacić zobowiązania, takie jak np. kredyt hipoteczny.

Czy ubezpieczenie na życie może zabezpieczyć także inne ryzyka niż tylko śmierć?

Tak.

W dobrej polisie na życie można ubezpieczyć się na okoliczność uszczerbku w nieszczęśliwym wypadku, pobytu w szpitalu lub konieczności operacji chirurgicznych. Każde z tych dodatkowych ryzyk jest jednak relatywnie drogie w polisie indywidualnej. Dlatego warto skorzystać z możliwości ubezpieczenia grupowego, gdzie te same ryzyka są znacznie tańsze niż w polisie indywidualnej. Co więcej, niektóre świadczenia dostępne w polisie grupowej są niedostępne w polisie indywidulanej. Takie jak np. z tytułu urodzenia dziecka.

Grupowe ubezpieczenie na życie

Grupowe ubezpieczenie na życie to rodzaj ubezpieczenia na życie dedykowany większej grupie osób (od kilku do nawet kilkuset lub kilku tysięcy osób). Zwykle spotyka się takie ubezpieczenia w firmach i zakładach pracy i są one przeznaczone dla pracowników. Do ubezpieczeń grupowych mogą przystępować także członkowie stowarzyszeń, takich jak Stowarzyszenie Mieszkanicznik.

Pierwsza cecha charakteryzująca ubezpieczenie grupowe to duża paleta świadczeń związanych z życiem i zdrowiem ubezpieczonego, jego najbliższych: małżonka lub partnera życiowego, dzieci oraz rodziców/teściów. Różne ryzyka, z tytułu których możemy otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela: nieszczęśliwy wypadek, pobyt w szpitalu, operacja chirurgiczna itp.

Druga cecha to bardzo przystępna składka. W cenie niedrogiego zestawu kosmetyków (w przypadku pań) lub w cenie butelki whisky bądź rumu wcale nie z wysokiej pułki (w przypadku panów) możemy uzyskać dodatkową ochronę ubezpieczeniową dla nas i naszych najbliższych.

 

Z pełnym zakresem podstawowego grupowego ubezpieczenia na życie dla Członków Stowarzyszenia Mieszkanicznik (świadczenia oraz składki) można zapoznać się poniżej:


Piotr Jędras, ekspert Stowarzyszenia Mieszkanicznik

piotrjedras@gmail.com

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

X