Nieruchomości
0
  • Brak produktów w koszyku.
a

"Chcemy dać wynajmującym i najemcom nowe kompletne narzędzie do wsparcia procesów wynajmu długoterminowego na pokoje, mieszkań i lokali komercyjnych"

To kolejna firma z branży IT, która wprowadziła na rynek aplikację do zarządzania wynajmem  czy może  coś więcej ?

 

Coraz więcej osób zaczyna korzystać z różnych rozwiązań informatycznych przy obsłudze wynajmu długoterminowego. To zupełnie inne rozwiązania jakie funkcjonują w najmie krótkoterminowym na doby. Czy oby na pewno jesteśmy w stanie zastąpić kontakt osobisty między wynajmującym a najemcą i przenieść wszystkie czynności do internetu? Powierzenie swojej własności innej osobie na dość spory okres czasu jest przecież ryzykowne.

 

Rozmawiam z Marcinem Rybińskim (M.R.) i Dariuszem Kłysińskim (D.K.)- Zarządem spółki  iNajem.pl P.S.A.

 

Z prywatnej rozmowy wiem , że macie bogate doświadczenie w wynajmowaniu swoich prywatnych nieruchomości i nie jesteście jedynie firma informatyczną. W takim razie jaka idea towarzyszyła wam przy realizacji tego projektu?

 

M.R. Założenia były bardzo proste - ułatwmy wszystko co jest możliwe  poprzez wykorzystanie najnowszych rozwiązań informatycznych, aby oszczędzać pieniądze i ułatwić pracę właścicielom i zarządcom nieruchomości na wynajem. Otrzymaliśmy sporo uwag od innych użytkowników i większość już wdrożyliśmy.  Najwięcej wątpliwości w iNajem.pl budzi funkcjonalność zawierania umów najmu w sposób zdalny i zgadzam się , że to przyszłość w tej branży. Zmienia się podejście wynajmujących i najemców  a co za tym idzie potrzebne są właśnie takie narządzenia, które  pomagają zmieniać również mentalność i kiedyś umowy najmu długoterminowego będą zawierany podobnie jak umowy wynajmu nieruchomości na doby.

 

W takim razie w czym pomaga i co usprawnia ?

D.K. Funkcjonalność jest rozbudowana na tyle , że niektórzy mają problem opanować wszystkie możliwości iNajem.pl. Nasz system przewiduje wiele scenariuszy rozliczania różnych typów nieruchomości jak pokoje, mieszkania czy lokale komercyjne i całe budynki. W wersji dla profesjonalnego zarządcy to już mocne narzędzie, które rozliczy przychody  z najmu właścicielom i rozliczy najemców z czynszów i opłat eksploatacyjnych. Dla wszystkich użytkowników automatyzujemy rozliczenia z najemcami co jest naszym innowacyjnym rozwiązaniem bez potrzeby zakładania drogich mikro rachunków w banku, które nawet są nie dostępne dla najmu prywatnego.

 

A co z najemcami ? Czy oni również są waszymi klientami?

D.K. Wszyscy najemcy jako osoby fizyczne czy firmy mają u nas darmowe dożywotnio konta, które mogą łączyć z różnymi wynajmującymi i w ten sposób mogą szybko zgłaszać usterki, podpisywać wszelkie dokumenty i mieć wgląd w swoje rozliczenia. Rozwiązanie nasze umożliwia łączenie wielu kont wynajmujących z najemcami i w ten sposób nie  trzeba tworzyć wielu kont użytkowników do każdej umowy najmu.  To jest również nasze autorskie rozwiązanie upraszczające relacje miedzy stronami, ale również dające możliwość weryfikacji najemcy. Mamy już wiele propozycji jak to wykorzystać w przyszłości aby wprowadzić ranking solidności najemców wykorzystując ich historie najmów.

 

Czyli najemca oprócz wglądu w swój najem będzie też mógł dokonywać rozliczeń z wynajmującym?

M.R. Tak. Rozliczenia odbywają się bardzo prosto. Najemca klika w link płatności lub daną fakturę, wybiera sposób zapłaty  i zostaje przekierowany do swojego banku z listy licencjonowanego operatora płatności. Cały proces jest bezpłatny dla obu stron. To rozwiązanie jest bardzo istotne dla wynajmującego lub firmy zarządzającej gdyż system automatycznie odnotuje tą płatność i dokona rozrachunku na koncie najemcy. W ten sposób nie trzeba ręcznie lub po przez importowanie danych z banku dokonywać rozrachunków. Użytkownik ma możliwość w czasie rzeczywistym sprawdzać swoje saldo - czyli kto zapłacił a kto niestety nie.

 

Wspominaliście jeszcze, że jako jedyni zaimplementowaliście do systemu określenie czynszu bazowego i czynszu efektywnego. Na czym to dokładnie polega ?

M.R.  Czynsz bazowy czy efektywny jest już od jakiegoś czasu wprowadzony przez wielu wynajmujących a wiemy to z wdrożeń, które realizujemy firmą zarządzającym. Jest to doskonała metoda auto motywująca najemcę.  Czynsz efektywny to nagroda pieniężna w formie bonusu (np. 100 zł) jeżeli za poprzedni miesiąc czynsz i opłaty zostały zapłacone w terminie. Jeżeli jednak nie to najemca musi zapłacić w kolejnym miesiącu czynsz większy o kwotę tego bonusu. W naszej aplikacji jest możliwość ustawienia  tego bonusu jak również dodatkowego za płatność za pośrednictwem iNajem.pl  System wtedy w pełni automatycznie dokona rozrachunku każdej płatności od najemcy i będzie wiedział jaki ma wystawić dokument sprzedaży na kolejny miesiąc. Można dokonywać płatności na różne rachunki bankowe a nawet bezpośrednio do dostawców mediów czy administracji. Daje to ogromną oszczędność czasu i pełną kontrole nad stanem rozliczeń. Można tworzyć różne scenariusze gdyż każdy wynajem jest inny.

 

I ostatnie pytanie.  Jaka jest cena tych wszystkich udogodnień ?

D.K. Wprowadziliśmy 3 rodzaje konta użytkowników dla właścicieli nieruchomości: Podstawowy Właściciel , Zaawansowany Właściciel i Profesjonalny Zarządca. W taki sposób dopasowaliśmy funkcjonalność, aby osoby, które nie potrzebują rozbudowanych funkcji mogły zawierać umowy i rozliczać swoich najemców. Abonament zaczyna się już od 9,84 zł brutto za każdą aktywną nieruchomość obsługiwaną w systemie.

iNajem.pl daje dużo różnych możliwości i usprawnia pracę zarządcom nieruchomości na wynajem.

 

Należy dodać , że wszyscy członkowie stowarzyszenia otrzymują 10 % rabatu.

Wystarczy napisać na adres partnerzy@mieszkanicznik.org.plaby otrzymać hasło, które wpisane podczas zakupu - uruchomi kod rabatowy podczas dokonywania zakupu subskrypcji. Hasło rabatowe uprawnia do zniżki przez cały rok.

I.Ga

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Oceń ten wpis
X