0
  • Brak produktów w koszyku.

Wizja najemcy, który nie tylko przestaje się rozliczać za czynsz, ale zajmuje nieraz latami mieszkanie, może spędzać sen z powiek wynajmujących. Jeśli podpisaliśmy zwykłą umowę najmu, eksmisja może być niemalże niemożliwa. Dlatego zawsze warto zawierać umowę najmu okazjonalnego, która gwarantuje skuteczną eksmisję, bez konieczności długotrwałego procesu sądowego.

Zabezpieczenie wynajmu skuteczniejsze niż kaucja?

Rynek wynajmu pełen jest historii, z problematycznymi lokatorami w roli głównej. Nie płacą za czynsz lub zniszczenia a w skrajnym przypadku się nie wyprowadzają, mieszkając nawet latami na koszt właściciela. W tych przypadkach kaucja nie wystarczy na pokrycie strat. Problem ten rozwiązuje innowacyjna usługa firmy Rendin, najnowszego partnera Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Rendin nie tylko weryfikuje najemców, ale wypłaca czynsz i pokrywa koszty zniszczeń oraz zapewnia obsługę prawną, gdy mimo pozytywnej weryfikacji najemca okaże się problematyczny. Usługa jest bezpłatna dla wynajmującego, który objęty jest ochroną w wysokości czterokrotności wysokości czynszu.

- Dzięki weryfikacji najemców redukujemy ryzyko pojawienia się problemów w relacjach najmu. Gdyby jednak pojawiły się kłopoty z najemcą, bierzemy je na siebie wypłacając należności wynajmującemu. Wspieramy wynajmującego w rozwiązaniu problemu, zaczynając od mediacji, natomiast gdyby te mimo wszystko nie pomogły, nasi prawnicy pomogą wynajmującemu w procesie eksmisji lokatora – zapewnia Piotr Kula z Rendin Polska.

Gdy najemca nie chce się wyprowadzić

Wizja najemcy, który nie tylko przestaje się rozliczać za czynsz, ale zajmuje nieraz latami mieszkanie, może spędzać sen z powiek wynajmujących. Jeśli podpisaliśmy zwykłą umowę najmu, eksmisja może być niemalże niemożliwa. Dlatego zawsze warto zawierać umowę najmu okazjonalnego, która gwarantuje skuteczną eksmisję, bez konieczności długotrwałego procesu sądowego.

- W odróżnieniu od zwykłej umowy, najem okazjonalny wymaga od lokatora wskazanie adresu pod jaki się wyprowadzi w przypadku zakończenia lub rozwiązania umowy najmu. Jest też zobowiązany przedstawić oświadczenie właściciela lokalu zastępczego, że ten przyjmie go pod swój dach i sam musi podpisać u notariusza oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji - mówi ekspert Rendin

Najem okazjonalny: dlaczego warto

Umowa najmu okazjonalnego jest skutecznym narzędziem na wypadek konieczności eksmisji. Z tak podpisaną umową, zamiast zakładania sprawy w sądzie wystarczy uzyskać klauzulę wykonalności, co zajmie około miesiąca i już komornik może przystąpić do procedury eksmisji. Ma przy tym dokąd wyprowadzić najemcę, bo ten wskazał notarialnie adres lokalu zastępczego. Bez tego gmina musiałaby najpierw zapewnić lokal do którego nastąpiłaby eksmisja, a to także trwa bardzo długo.

- Chcąc zapewnić najlepsze zabezpieczenie naszym klientom, wprowadziliśmy właśnie do naszej usługi możliwość zawarcia umowy najmu okazjonalnego. Dzięki temu nasz zespół prawny skutecznie doprowadzi do eksmisji problematycznego lokatora, dopilnujemy wszelkich procedur i terminów a przy tym wynajmujący otrzyma należny czynsz dzięki gwarancji Rendin - komentuje Piotr Kula, Country Manager Rendin Polska.

Dokumenty potrzebne do wynajęcia mieszkania

Jeśli nie masz doświadczenia z umowami najmu, zapewne znajdziesz wzór umowy online i wyedytujesz go do swoich potrzeb. (Wzory umów dostępne są, po zalogowaniu, dla członków Stowarzyszenia Mieszkanicznik TUTAJ) Pamiętaj jednak, że do skutecznego zabezpieczenia swoich interesów musisz sporządzić też dokładny protokół przekazania mieszkania.

- Spisanie dobrej umowy najmu może stanowić trudność. Dlatego aby ułatwić ten proces stworzyliśmy w naszej aplikacji narzędzie o nazwie Rendin Digibroker. Wynajmujący zamieści tu darmowe ogłoszenie wynajmu, pod którym pojawią się zweryfikowani kandydaci, wygeneruje bezpieczną umowę na ustandaryzowanym wzorze, podpisze ją online a w czasie przekazywania mieszkania, sporządzi i podpisze wygodnie protokół zdawczo-odbiorczy - mówi przedstawiciel Rendin Polska, Partnera Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

 

Specjaliści Rendin są do dyspozycji członków Stowarzyszenia Mieszkanicznik pod adresem: info@rendin.pl

Sprawdź korzyści dla wynajmującego na https://rendin.pl/landlords[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

4.9/5 - (39 votes)
X