0
  • Brak produktów w koszyku.

Drodzy Mieszkanicznicy,

We wtorek 4 marca 2014 roku w restauracji „Znajomi Znajomych” odbyło się kolejne spotkanie Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. W tym miesiącu na spotkaniu dość szczegółowo omówiliśmy zagadnienia, jakie powinny się znaleźć w każdej umowie najmu. Poszczególne punkty umowy wywoływały czasami wzburzoną oraz długą dyskusję, co sprawiło, że spotkanie zakończyliśmy o 22 nie wyczerpawszy tematu. Standardy umowy najmu przedstawił nam Jacek Kusiak, inwestor i jeden z założycieli Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Jacek w sposób kompleksowy omówił zagadnienia z listy standardów umowy, które można znaleźć na stronie http://serwer1341177.home.pl/strona/kem/standardy-umowy. Dzięki przeprowadzeniu dyskusji na temat sprawdzonych zapisów w umowie najmu, każdy z obecnych mógł poznać przykłady sformułowań poszczególnych standardów, które pozwalają nam, osobom posiadającym mieszkania na wynajem ulepszać własną umowę. Ze spotkania w tym miesiącu mogły skorzystać zarówno osoby doświadczone, które zweryfikowały poprawność i kompletność swojej umowy, jak także osoby początkujące, które redagują swoje pierwsze umowy. Dzięki wymianie opinii mogliśmy przedyskutować nasze obawy i podzielić się indywidualnymi doświadczeniami. Spotkanie potwierdziło, że można i znacznie lepiej jest uczyć się na cudzych błędach.

Na spotkaniu ponownie przypomnieliśmy o zbliżającym się kongresie Stowarzyszenia, który będzie miał miejsce w kwietniu w Łodzi i na który można się zapisać na stronie: http://serwer1341177.home.pl/strona/v-kongres-mieszkanicznikow. Na kongres serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy Was również na następne spotkanie Warszawskich Mieszkaniczników, które odbędzie się tradycyjne w pierwszy wtorek miesiąca czyli 1 kwietnia 2014 w prima-aprilis. Szczegóły już wkrótce i to nie jest żart 🙂

Jeśli macie ciekawy temat związany z nieruchomościami, najmem i chcielibyście zaprezentować go innym Mieszkanicznikom, możecie przesłać nam swoje zgłoszenia, propozycje i sugestie na adres Roberta: robkuliga@gmail.com. Zachęcamy Was również do zaangażowania się w prace Stowarzyszenia oraz aktywnego udziału w przygotowaniu kolejnych spotkań, tak jak ja – pomagając Robertowi w organizacji spotkania.

Pozdrawiam,
Anna Bryzek 

Oceń ten wpis
X