0
  • Brak produktów w koszyku.

Drodzy Mieszkanicznicy,

We wtorek 1 kwietnia 2014 roku w restauracji „Znajomi Znajomych” odbyło się kolejne spotkanie Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. W spotkaniu brało udział ponad 50-ciu Mieszaniczników, którym dziękujemy za tradycyjnie już liczne uczestnictwo.

W tym miesiącu poruszyliśmy dwa ciekawe i istotne dla Mieszkaniczników tematy. Ekspert Stowarzyszenia Łukasz Włodarczyk szczegółowo omówił korzystne zmiany w zakresie szacowania zdolności kredytowej przez banki, w oparciu o dochody z najmu. Główne zmiany dotyczą sposobu obliczania naszego dochodu netto, oraz możliwości zwiększenia naszej zdolności kredytowej poprzez doliczenie części prognozowanego przychodu z najmu do naszych dochodów. Poruszyliśmy również temat przygotowanej przez KNF ‘rekomendacji S’, która ma wejść w życie już w lipcu 2014 i m.in. w znaczący sposób może utrudnić zaciąganie kredytów hipotecznych w Polsce osobom mieszkającym i pracujących za granicą.

W drugiej części spotkania Robert Kuliga mówił o tym, jak znaleźć dobrą firmę remontową oraz jak przygotować umowę z wykonawcą, która zabezpieczy nasze interesy jako inwestora i umożliwi nam sprawne przeprowadzenie remontu. Jak się okazało na spotkaniu umowę z wykonawcami podpisują tylko nieliczne osoby. Pamiętajmy zatem, że nic nie zabezpieczy nas na 100%, ale podobnie jak umowa najmu może ona znacząco podnieść nasze bezpieczeństwo jako inwestora i ułatwić nam dochodzenie ewentualnych roszczeń od firmy remontowej.

Na spotkaniu pokrótce podsumowaliśmy również bieżące sprawy oddziału oraz przypomnieliśmy o zbliżającym się wielkimi krokami kwietniowym kongresie Mieszkanicznika, który odbędzie się już 26 i 27 kwietnia w Łodzi.

Zapraszamy Was już dzisiaj na kolejne spotkanie warszawskie. Tradycyjne w pierwszy wtorek miesiąca czyli 6 maja 2014. Szczegóły już wkrótce 🙂

Jeśli macie ciekawy temat związany z nieruchomościami, najmem i chcielibyście zaprezentować go innym Mieszkanicznikom, możecie przesłać nam swoje zgłoszenia, propozycje i sugestie na adres robkuliga@gmail.com

Po raz kolejny zachęcamy Was również do zaangażowania się w prace Stowarzyszenia oraz aktywnego udziału w przygotowaniu kolejnych spotkań.

Pozdrawiam,
Robert Kuliga

Oceń ten wpis
X