0
  • Brak produktów w koszyku.

We wtorek 2 września 2014 roku odbyło się powakacyjne spotkanie Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Spotkanie odbyło się w nowej sali – Sala konferencyjna SCSK Żurawia, ul. Żurawia 47. Dzięki zmianie sali mogliśmy zapewnić wygodne miejsca do przyswojenia wiedzy dla wszystkich obecnych, a było nas prawie 70 osób . Dziękujemy za tak liczną obecność na spotkaniu.

Nowy rok szkolny zaczęliśmy od lekcji o podatkach, którą przeprowadził Ekspert Stowarzyszenia Grzegorz Grabowski, autor praktycznego poradnika o podatkach i bloga Wynajmistrz.pl. Grzegorz dokładnie przedstawił jak wyznaczyć najbardziej opłacalną formę opodatkowania na rok 2015. Przypomniał także, jakie oświadczenia należy złożyć w Urzędzie Skarbowym, aby zmienić formę opodatkowania lub pozostać przy aktualnej metodzie w świetle projektów ustaw, które będą najprawdopodobniej obowiązywać w roku 2015. Tak więc, Warszawscy Mieszkanicznicy są już przygotowani, aby wykonać pracę domową na początku 2015 roku i otrzymać najlepszą ocenę z możliwych, czyli 0 złotych podatku do zapłacenia. 

Tematem szczegółowo omawianym przez Grzegorza był także podatek VAT, i dostępne metody uzyskania zwolnienia z płacenia tego podatku w zależności od poszczególnych typów nieruchomości. Następnym dokładnie przeanalizowanym problemem osoby wynajmującej mieszkanie jest wymóg posiadania kasy fiskalnej – nasz ekspert szczegółowo przedstawił, co należy zrobić, aby kasy fiskalnej nie trzeba było posiadać.

Jako lekcja dodatkowa, na której pozostali prawie wszyscy uczniowie, zostały przedstawione zagadnienia opodatkowania podnajmu, np. zagadnienia zwolnienia z VAT w kontekście właściciela mieszkania i osoby obsługującej mieszkania w podnajmie. Omówiliśmy także aktualne kwestie związane ze zbliżającym się jesiennym Kongresem, który odbędzie się 22-23 listopada w Łodzi. Czekamy na kolejne zapisy.

W celu lepszej integracji naszego oddziału spotkanie zakończyliśmy w restauracyjce po sąsiedzku na after party….

Zapraszamy Was już dzisiaj na kolejne spotkanie warszawskie i spotkanie integracyjne po prezentacji. Tradycyjnie w pierwszy wtorek miesiąca czyli 7 października 2014. Szczegóły już wkrótce :-).
Jeśli macie ciekawy temat związany z nieruchomościami,  najmem i chcielibyście zaprezentować go innym Mieszkanicznikom, możecie przesłać nam swoje zgłoszenia, propozycje i sugestie na adres robkuliga@gmail.com
Po raz kolejny zachęcamy Was również do zaangażowania się w prace Stowarzyszenia oraz aktywnego udziału w przygotowaniu kolejnych spotkań.

Pozdrawiam,
Anna Bryzek - Zastępca Lidera Oddziału w Warszawie

 

Oceń ten wpis
X