0
  • Brak produktów w koszyku.

Hanna Milewska-Wilk

Pod koniec wakacji, już właściwie w trakcie gorącego sezonu najmu, w Gdańsku odbyło się szkolenie "Efektywne zarządzanie najmem długoterminowym". Było dużo wiedzy i zaangażowania, i ogólnie ciepło.

Poprzednie szkolenie w ramach Akademii Mieszkanicznika było w czerwcu, ale na początku sezonu przydaje się zawsze porządna dawka wiedzy. "Efektywne zarządzanie..."  to przekrojowa wiedza dla właścicieli, pokazanie całego wachlarza możliwych wyborów, co do sposobu wykorzystania nieruchomości, przygotowania lokalu i siebie do najmu. Pokazujemy najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa najemcy, konstrukcji umowy najmu. Oprócz tego również wytyczne co do znalezienia profesjonalistów wspierających najem na różnych etapach. Sporą dyskusję wzbudziły kwestie wizytacji i oczywiście zakończenia umowy i zakresów odpowiedzialności stron za wyposażenie i sam lokal.

Dyskusje to część takiego spotkania: każdy ma swoje pytania, sprawdza swoje rozwiązania. Możemy również korzystać z wiedzy i doświadczeń osób na sali. Przydał nam się dzwoneczek, żeby albo przenosić dyskusje na przerwę, albo tę przerwę kończyć, bo tematów jest zawsze sporo. Samo szkolenie również jest skonstruowane bardziej na zasadzie wskazania ważnych zagadnień i kluczowych momentów w procesie najmu, bo to tylko jeden dzień. Wiele osób na sali miało swoje doświadczenia. W związku z tym bywało, że dla jednych oczywiste rzeczy dla innych były nowością, ale to się często zmieniało. W paru miejscach prowadzącym szkolenie Basi Domarus i Hannie Milewskiej-Wilk udało się zaskoczyć informacjami.

Dziękujemy za pozytywne oceny, za zainteresowanie szkoleniem i za aktywne uczestnictwo. Będziemy informować o kolejnych szkoleniach, jak tylko ustalone będą terminy, zapraszamy do sprawdzania informacji od Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Zawsze ciekawe są najbliższe spotkania oddziałów, zachęcamy do sprawdzania kalendarza.

Oceń ten wpis
X