• Brak produktów w koszyku.

Stowarzyszenie "Mieszkanicznik" realizując swoją misję prowadzi działalność edukacyjną, jak budować dobre relacje z najemcami i jednocześnie bezpiecznie wynajmować swoje mieszkania. Jednak mimo to ciągle słyszymy o sytuacjach patologicznych, z którymi nie radzą sobie polskie służby ani system prawny.

O panelu

Pomysł na temat dyskusji pt. "20 legalnych i kontrowersyjnych sposobów na nieuczciwego najemcę! Jak wybrać właściwą drogę?" zrodził się na skutek wielu takich sytuacji nagłaśnianych przez media, w których eksperci naszego stowarzyszenia zabierali publicznie głos ("Express Reporterów", "Państwo w państwie", "Interwencja").  "Bohaterami" programów były osoby, które nielegalnie zamieszkiwały wynajmowane wcześniej mieszkania, doprowadzając ich działających uczciwie  właścicieli do ogromnego zadłużenia i bezradnej rozpaczy.

O czym będzie?

Czy możesz rozpocząć remont, wymianę drzwi lub okien w czasie zimy mając w mieszkaniu najemcę, który przebywa już nielegalnie? Lub czy możesz rozwiązać umowę na dostawę mediów do mieszkania, odłączyć wodę lub ogrzewanie?

Czy możesz powiadomić rodzinę lub współpracowników swojego nieuczciwego najemcy o tej sytuacji?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas XI Kongresu Mieszkaniczników, który odbędzie się w dn. 23-24.11.2019 w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie. (Więcej na: www.kongresmieszkanicznika.pl).

Zebraliśmy od naszych członków mnóstwo ciekawych informacji, jak można zgodnie z literą prawa poradzić sobie z problemem nieuczciwego najemcy.  Być może niektóre porady okażą się zbyt kontrowersyjne, dlatego poddane zostaną ocenie wszystkich uczestników panelu.

Uwaga!

Ten panel dyskusyjny nie będzie nagrywany! I jego nagrywanie przez uczestników również będzie niedozwolone. Jest przeznaczony wyłącznie dla uczestników kongresu, którzy przesiąkną atmosferą i misją stowarzyszenia opartą na etyce rozwiązywania trudnych spraw i budowania dobrych relacji z najemcami. Którzy będą potrafili sami ocenić, gdzie jest granica.

Moderatorem panelu będzie Jacek Kusiak - Prezes Stowarzyszenia. Do dyskusji zaprosimy również prawników i ekspertów - doświadczonych specjalistów od najmu Agnieszkę Piesto, Magdalenę Tylipską, Hannę Milewską-Wilk.

To będzie jedyna taka okazja poznać opinię tylu praktyków i specjalistów. Wierzymy, że uczestnikom kongresu wiedza ta pomoże w podejmowaniu legalnych i zarazem skutecznych działań we współpracy z polskimi służbami i systemem prawnym w sytuacjach, które wydają się być bez wyjścia.

Zapraszamy do udziału w kongresie.
Zespól Stowarzyszenia Mieszkanicznik

https://kongresmieszkanicznika.pl/agenda/

 

X