• Brak produktów w koszyku.

Serdecznie zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie Mieszkaniczników w Krakowie, które odbędzie się w czwartek, 12. września 2019 r. Będzie ciekawie!
Prelekcję poprowadzi: MonikaBalińska
Temat: "Sukcesja majątkowa, czyli jak zapisać nieruchomość w spadku"

A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"

"A to feler" -
Westchnął seler.
/Na straganie, Jan Brzechwa/

Pracujesz, zarabiasz, płacisz podatki, inwestujesz w nieruchomości, reinwestujesz w biznes. Wszystko po to, aby mniej pracować. Praca, stres, brak czasu dla najbliższych. 

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, co będzie, gdy po przeczytaniu tego tekstu wsiądziesz w samochód i nie dojedziesz tam, gdzie planujesz. Czy to, co chcesz zostawić to skłócona rodzina albo sparaliżowany decyzyjnie biznes, który z powodu braku zarządzania zwinie się w kilka miesięcy, niwecząc Twoją wieloletnią pracę?

Podczas najbliższego spotkania prelegentem będzie Monika Balińska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przedsiębiorca, aktywna inwestorka w nieruchomości na wynajem. Nieruchomości zna zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej - jako najemca i wynajmujący. Doświadczenie zdobywała w kancelarii notarialnej, obecnie prowadzi biuro rachunkowe, prowadziła również wykłady na studiach podyplomowych dla pośredników w obrocie nieruchomościami.
Mieszka, pracuje i inwestuje w Częstochowie. Jest liderką częstochowskiego oddziału Mieszkanicznika. Uwielbia swoją rolę zawodową i chętnie dzielę się wiedzą podczas wykładów, prelekcji oraz na blogu formalnoscinieruchomosci.pl Jest również współautorką książki "Pomysł do wynajęcia 2".

Obszary jej specjalizacji to m.in.: księgi wieczyste oraz inne dokumenty związane z nieruchomościami, sukcesja majątkowa czy podatki w nieruchomościach.
Chcąc, by ta fundamentalna i konieczna do przyswojenia wiedza, jaką dysponuje, rozeszła się jak najbardziej, często uczestniczy w wydarzeniach poświęconych rynkowi nieruchomości. Prowadzi zamknięte oraz otwarte szkolenia dla biur nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami, warsztaty i szkolenia dla inwestorów w nieruchomości oraz udziela prywatnych konsultacji dla osób zainteresowanych nieruchomościami czy poszukujących wiedzy na temat prawa spadkowego ? zarówno na potrzeby biznesowe jak i w życiu prywatnym. Sprawia, że rozjaśnienie zawiłych formalności uspokaja rozmówcę.
Interesuje się nieruchomościami, rozwojem osobistym oraz organizacją czasu - co jest niezbędne będąc mamą trójki dzieci.

Temat wykładu: "Sukcesja majątkowa, czyli jak zapisać nieruchomość w spadku"

Na jaką wiedzę i rady możesz liczyć uczestnicząc w prelekcji?
Przede wszystkim dostaniesz impuls do załatwienia ważnych, rodzinnych i majątkowych spraw odpowiednio wcześniej. Na spokojnie, w atmosferze zaufania i rodzinnego porozumienia. Poznasz zasady dziedziczenia i dowiesz się, jak odpowiednim testamentem czy zapisem można zrobić to inaczej i co później - jakich formalności i kiedy powinni dopełnić spadkobiercy po śmierci spadkodawcy.
Monika podpowie rozwiązania pozwalające na uniknięcie sporów pomiędzy spadkobiercami, doradzi jak uniknąć rozproszenia czy zmarnowania majątku przez spadkobierców. Jak wszystko najlepiej odpowiednio wcześniej przygotować w dokumentach, aby rodzinie nie dokładać stresów i problemów jeśli znajdą się w takiej traumatycznej sytuacji jak śmierć bliskiej osoby.

Podczas wykładu dowiesz się, jak zabezpieczyć majątek oraz interesy spadkobierców - zarówno tych, którzy nieruchomościami się interesują i posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencję, jak i tych, którzy się na nich nie znają i nie chcą się nimi zajmować. Tak, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony.
Dodatkowo poruszony zostanie temat sukcesji majątkowej jednoosobowych przedsiębiorstw osób fizycznych - chodzi o nowe przepisy, które obowiązują zaledwie od pół roku, a które pozwalają uniknąć "śmierci" przedsiębiorstwa wraz ze śmiercią przedsiębiorcy.

Celem jest dać Ci wiedzę, która rozwiąże problemy zanim się one jeszcze pojawią.

Oprócz tego na naszym spotkaniu jak zwykle: super atmosfera, świetni ludzie, najświeższe wiadomości z życia, działalności i planów Stowarzyszenia, networking z praktykami rynku nieruchomości zapewniający możliwość osobistego poznania naszych członków, ogłoszenia członkowskie. Rejestracja i networking rozpocznie się o godz.17.30, spotkanie rozpoczniemy o godz. 18.00.

Agenda spotkania:

17.30-18.00 Rejestracja i networking
18.00-18.15 Bieżące sprawy Stowarzyszenia
18.15-19.45 Gość specjalny - Monika Balińska
19.45-20.00 Podsumowanie
po. 20.00 
networking  i dla zainteresowanych dalsza integracja w hotelu Galaxy.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w naszym spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego w linku poniżej.
Członkowie Stowarzyszenia mają wstęp w cenie 20 zł, pozostałe osoby prosimy o dokonanie opłaty w wysokości 60 PLN przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego (opłata w kwocie 50 zł podlega zwrotowi w przypadku zostania członkiem Stowarzyszenia).
Link do płatności jest zawarty w formularzu rejestracyjnym.

Rejestracja on-line jest dostępna do godziny 12.00 w dniu spotkania.

W razie opłaty na miejscu w dniu spotkania koszt uczestnictwa wynosi 100 PLN. Liczba uczestników ze względu na pojemność sali jest ograniczona do ok. 50 osób, więc zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.

REJESTRACJA  NA  SPOTKANIE

REJESTRACJA  DLA  CZŁONKÓW:
Aby dokonać rejestracji jako członek Stowarzyszenia  należy uzyskać dostęp do konta, klikając w link:
https://crm.mieszkanicznik.org.pl/password-reset/
Następnie trzeba podać adres e-mail (ten sam, co przy rejestracji do Stowarzyszenia), na który zostanie wysłana instrukcja ustawiania hasła. Po ustawieniu nowego hasła, można logować się już bezpośrednio poprzez  stronę  https://crm.mieszkanicznik.org.pl/ podając swój adres email i ustanowione hasło.
Ustawianie hasła działa tylko dla osób z ważną składką lub składką przeterminowaną ale nie dłużej niż rok. Zniżka naliczana jest automatycznie po zalogowaniu tylko dla osób z ważną składką!

Jeśli pojawi się pojawi się problem z rejestracją skontaktuj się z nami:
magda@mieszkanicznik.org.pl tel. 731-400-813
biuro@mieszkanicznik.org.pl  tel. 792-460-250

 

Zapraszam,

Józef Kajta
Lider oddziału Mieszkanicznika w Krakowie
krakow@mieszkanicznik.org.pl

X