0
  • Brak produktów w koszyku.

Podatki są tematem dość nudnym: rubryczki, cyferki, zasady, przepisy – ale budzą wiele emocji, bo to i pieniądze, i poczucie spokoju. Znów o szczegółach – tym razem biorąc pod uwagę przede wszystkim podnajem – mówili i pokazywali Grzegorz Grabowski i Marek Golec z Wynajmistrza. Było interesująco i interaktywnie, bo podnajem jest coraz popularniejszy.

Prelegenci pokazali podnajem i od strony właściciela, i od strony przedsiębiorcy prowadzącego podnajem, bo nie można tego robić jako osoba prywatna. Ze względu na interpretacje, interpretacje zmieniające, problemy z brakiem definicji „centrum życiowego” i powiązanych z tym terminów „najem na cele mieszkaniowe”, „usługa zakwaterowania” i wpływu na stawki podatkowe i w ogóle formę działalności, jest to dość złożona sprawa. Grzegorz Grabowski omówił przede wszystkim podnajem długoterminowy, a Marek Golec najem określany jako turystyczny, czyli na doby i tygodnie. Pytań z Sali było sporo, pojawiły się też ciekawe zagadnienia, których od razu nie dało się rozstrzygnąć, bo jednak podatki to sprawa bardzo indywidualna.

Po spotkaniu znów było wiele tematów do omówienia, część uczestników przeniosła się do restauracji, gdzie nadal rozmawiali i dzielili się wiedza i doświadczeniami, jak również mogliśmy podziwiać talenty muzyczne jednego z członków. Zapraszamy na kolejne spotkanie – w pierwszy wtorek czerwca, a na początku wakacji na luźniejsze rozmowy.

Oceń ten wpis
X