0
  • Brak produktów w koszyku.

We wtorek 7 października 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Jak zwykle spotkanie zgromadziło liczną grupę Mieszkaniczników – tym razem ok. 80 osób :-). Dziękujemy za Waszą obecność.

W tym miesiącu naszym gościem była Pani Notariusz Ewa Winiczenko, która przybliżyła nam temat: „Sprzedaż nieruchomości, a postępowanie egzekucyjne”. Pani Notariusz skategoryzowała oraz omówiła niektóre sytuacje, z jakimi możemy się spotkać, gdy kupujemy nieruchomość od zadłużonego właściciela.

Omówione zostały następujące przypadki:
·         Właściciel jest zadłużony, ale nie jest jeszcze prowadzone postępowanie egzekucyjne długu.
·         Właściciel jest zadłużony, jest już prowadzone postępowanie egzekucyjne, jednak kupowana przez nas nieruchomość, nie jest zajęta przez komornika.
·         Właściciel jest zadłużony, toczy się przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne i kupowana nieruchomość jest zajęta przez komornika. 
Pani Notariusz w tym miejscu zwróciła naszą uwagę na sytuacje, w których informacja o zajęciu nieruchomości przez komornika nie będzie wpisana do księgi wieczystej.

Podczas spotkania zostały przedstawione zagadnienia, w jakich przypadkach dozwolony jest zakup nieruchomości z pominięciem informowania o tym komornika sądowego, a w jakich sytuacjach ‘zaprzyjaźnienie’ się z nim pozwoli nam uniknąć wielu problemów z nabytą nieruchomością. Pani Notariusz omówiła, kiedy i jakie długi właściciela kupujący może spłacić bezpośrednio wierzycielowi, a w jakich sytuacjach jedynym dobrym rozwiązaniem jest spłacenie długów poprzez komornika.

Na koniec Pani Notariusz przedstawiła zagadnienia z zakresu wynajmowania mieszkania od zadłużonego właściciela. Omówione zagadnienia okazały się przydatne m.in. dla tych Mieszkaniczników, którzy zajmują się podnajmem mieszkań.

SAM_0355 SAM_0357

 

Zapraszamy Was już dzisiaj na kolejne spotkanie warszawskie i spotkanie integracyjne po prezentacji. Tradycyjnie w pierwszy wtorek miesiąca czyli 4 listopada 2014. Szczegóły już wkrótce 🙂

Jeśli macie ciekawy temat związany z nieruchomościami,  najmem i chcielibyście zaprezentować go innym Mieszkanicznikom, możecie przesłać nam swoje zgłoszenia, propozycje i sugestie na adres rkuliga@mieszkanicznik.org.pl

Po raz kolejny zachęcamy Was również do zaangażowania się w prace Stowarzyszenia oraz aktywnego udziału w przygotowaniu kolejnych spotkań.

Pozdrawiam,
Anna Bryzek, Zastępca Lidera Oddziału w Warszawie

Oceń ten wpis
X