0
  • Brak produktów w koszyku.

W dniu 8 stycznia odbyło się pierwsze w 2013 roku spotkanie Warszawskich Mieszkaniczników.

Tematem przewodnim spotkania były kwestie podatkowe związane z podatkiem od najmu. Naszym gościem był Grzegorz Grabowski, ekspert Mieszknicznika i autor poradnika poświęconego kwestiom podatkowym „Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami – poradnik w 100% praktyczny”, a także autor bloga www.wynajmistrz.pl.

Grzegorz przedstawił nam w skrócie wymogi prawne dotyczące rozliczania podatku od najmu oraz wynikające z nich obowiązki spoczywające na podatniku. Pokazał również możliwości rozliczenia przychodów z najmu, porównując na przykładach wysokość podatku w zależności od zastosowanej metody rozliczenia przychodów w formie ryczałtu i na zasadach ogólnych. Odpowiedział również na szereg naszych pytań, a na koniec przeprowadził mały konkurs sprawdzający naszą wiedzę z zakresu podatków od najmu 🙂 Tematyka podatków jak zwykle wzbudziła ogromne zainteresowanie Mieszkaniczników. Świadczyła o tym chociażby duża frekwencja, około 50 osób przybyło na spotkanie i aktywnie uczestniczyło w dyskusji dzieląc się również swoją wiedzą i doświadczeniem w rozliczaniu podatków.

Kolejne spotkanie Mieszkniczników już 5 lutego, czyli tradycyjnie w pierwszy wtorek miesiąca. Wszystkich serdecznie zapraszamy, jak zwykle będą goście, ciekawe tematy oraz możliwość spotkania Mieszkaniczników i networkingu. Szczegóły już wkrótce. Serdecznie zapraszamy.

Pozdrawiam,

Robert Kuliga

Oceń ten wpis
X