• Brak produktów w koszyku.

W dniu 2 lipca 2013 roku w restauracji „Znajomi Znajomych” odbyło się kolejne spotkanie Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Na spotkanie przybyło ponad 50 osób, co zważywszy na okres wakacyjny było chyba miłą niespodzianką. Dziękujemy Wam za tak liczne uczestnictwo. Dzięki Wam społeczność Mieszkaniczników w Warszawie rośnie systematycznie i obecnie liczy już 128 osób!!!

Tematem przewodnim w tym miesiącu były kwestie księgowo-podatkowe a dokładnie amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w najmie. Naszym głównym prelegentem była Renata Dobrowolska z firmy Real Estate Accounting Solutions, http://reas.waw.pl/ zajmującej się obsługą księgową przychodów z najmu nieruchomości. Miło nam poinformować, że Firma Real Estate Accounting Solutions została również nowym partnerem Stowarzyszenia Mieszkanicznik i prezentacją na spotkaniu warszawskim zapoczątkowaliśmy, mamy nadzieją długą i owocną dla obu stron współpracę. Z prezentacji opartej na praktycznych przykładach z życia wziętych dowiedzieliśmy się jak kompleksowym tematem jest sprawa amortyzacji w najmie. Dzięki jej poprawnemu zastosowaniu możemy zaoszczędzić ogromne kwoty, które w innym wypadku oddalibyśmy Urzędowi Skarbowemu, więc zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tematem. Z szczegółowej prezentacji przygotowanej przez naszego prelegenta dowiedzieliśmy się m.in.

- co to jest amortyzacja

- jak używając amortyzacji można uniknąć płacenia podatku od najmu

- co, jak i kiedy amortyzować

- jak ustalić wartość początkową

- jakie przyjąć stawki

- jakie ewidencje należy prowadzić

- jakie formularze przygotować

Na spotkaniu mówiliśmy również o bieżących sprawach Stowarzyszenia, czyli m.in. zbliżającym się wielkimi krokami ogólnopolskim kongresie, który odbędzie się już 26-27 października 2013 (rejestracja na kongres na naszej stronie już otwarta), postępie prac nad Kodeksem Etyki Mieszkanicznika, tworzeniu bazy fachowców polecanych przez Mieszkaniczników - zachęcamy do dopisywania swoich fachowców, postępie prac nad pozyskiwaniem partnerów dających naszej społeczności konkretne zniżki i korzyści. Zachęcam Was po raz kolejny do aktywnego udziału w przygotowaniu kolejnych spotkań warszawskich, do przedstawiania. Potrzebujemy nowych ciekawych tematów, Waszej partycypacji i dzielenia się waszymi doświadczeniami z innymi Mieszkanicznikami. Swoje zgłoszenia możecie wysyłać bezpośrednio do mnie na adres robkuliga@gmail.com

PAMIĘTAJCIE W SIERPNIU NIE MA SPOTKANIA!!! Kolejne odbędzie się po przerwie wakacyjnej, już we wrześniu tradycyjne w restauracji „Znajomi Znajomych” w pierwszy wtorek miesiąca, czyli 3 września 2013. Serdecznie zapraszamy.

Pozdrawiam,
Robert Kuliga

X