• Brak produktów w koszyku.

Pandemia i obostrzenia z niej wynikające zmieniły ostatni sezon najmu 2020/2021. Inwestorzy podejmowali różne działania, między innymi: obniżali ceny najmu, stosowali specjalne rabaty, podwyższali standard mieszkań, zmienili podejście do okresu najmu, jak i samego wypowiedzenia umowy na bardziej elastyczne, jednak mimo to podaż pokoi oraz całych mieszkań na rynku po prostu przerosła popyt, co sprawiło, że sezon ten okazał się być zdecydowanie inny.

 

Na skutek tej sytuacji wśród społeczności inwestorów w nieruchomości pojawiły się pytania o dostępne na rynku narzędzia czy rozwiązania, które pozwoliłyby obniżyć (lub zawiesić) bieżące raty kredytowe, ponieważ zakup mieszkań inwestycyjnych w wielu przypadkach wiązał się z wykorzystaniem dźwigni finansowej w formie kredytu hipotecznego. Jako RM Kredyty Hipoteczne chcemy zainspirować Mieszkaniczników do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, gdy spłata rat jest utrudniona, ale także zainteresować monitorowaniem możliwości, jakie w obecnych czasach są dostępne na rynku, a które mogą być warte rozważenia przez niektórych z Was :)

 

Przeglądem aktualnie dostępnych w bankach opcji (ale nie tylko!), jak i ich opisaniem zajął się Ronald Szczepankiewicz. Merytoryczny i kompleksowy artykuł na ten temat przeczytasz w listopadowym raporcie z rynku kredytów hipotecznych i nieruchomości autorstwa RM Kredyty Hipoteczne. W tej edycji raportu przeczytasz również o trendach na rynku wynajmu w artykule autorstwa Ruperta Aleksiejuka, inwestora w nieruchomości z Warszawy, który przedstawia swoje przemyślenia po ostatnim sezonie najmu.

 

Pobierz raport: link

X