0
  • Brak produktów w koszyku.

Witam serdecznie, poniżej krótkie podsumowanie ostatniego, przedwakacyjnego spotkania Mieszkaniczników śląskich.

1. Frekwencja: 12 osób łącznie, w tym dwie zupełnie nowe.
2. Tematy:

- najpierw krótkie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy naszej działalności. Tak się akurat złożyło, że w czerwcu minęła pierwsza rocznica. Kongres otwarcia – inicjujący śląski oddział StoM był bowiem 2.06.2012 roku w Silesia Expo.

Podsumowaliśmy sobie, co działo się przez ostatnie 12 miesięcy oraz jakie mamy plany co do przyszłości:

Roczne podsumowanie:

  • łącznie 10 spotkań
  • prezentacje ekspertów Stowarzyszenia: pustostany (Marcin), najem okazjonalny (Jarek), kalkulator opłacalności inwestycji (Wojtek), negocjacje (Mariusz)
  • spotkanie wyjazdowe - objazd z Tomkiem z Mzuri (4 inwestycje w Katowicach), 
  • 2 razy gościliśmy Sławka Muturi,
  • mnóstwo praktycznych kejsów (w tym historia właściciela kamienicy w Siemianowicach Śląskich (Adam), zakup pierwszej nieruchomości na wynajem od A do Z (Marta)
  • prezentacja Investime (Robert),
  • and many many more

Przez spotkania przewinęło się ponad 150 osób

Była okazja trochę powspominać, wypić lampkę szampana i zjeść ciacho

Do tego krótka informacja o zbliżającym się Ogólnopolskim Kongresie Mieszkaniczników – który już w październiku. Po więcej informacji zapraszam na www.mieszkanicznik.org.pl

- potem już merytorycznie, zgodnie z agendą. Zaczęliśmy od grupowego ćwiczenia na rozbudzenie. W przeciągu 15 minut grupa jednogłośnie musiała zdecydować (jako zespół lekarzy), któremu z 5 potrzebujących przeszczepu serca – zaoferować jedyne dostępne w tej chwili serce.

Trudna kwestia, bo i presja czasu i różni kandydaci. A w przypadku braku zgody choćby jednej osoby – organ przepada.

Choć było burzliwie, udało się podjąć decyzję w niespełna 12 minut.  GRATULACJE!!!

- kolejny punkt agendy, to prezentacja eksperta Stowarzyszenia – Mariusza Borkowskiego – na temat szeroko pojętych negocjacji. Ciekawa i interesująca, przeplatana praktycznymi przykładami z życia. Było sporo pytań, dlatego nie daliśmy rady zrobić zaplanowanego na koniec kolejnego ćwiczenia. Następnym razem.

Tak czy inaczej – serdeczne podziękowania dla Mariusza i już teraz zapraszam na warsztat, który będzie prowadził w trakcie Ogólnopolskiego Kongresu Mieszkaniczników w Łodzi!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Było to ostatnie spotkanie przed wakacjami. Robimy dwa miesiące przerwy i wracamy we wrześniu.

Jeśli uda się zsynchronizować terminy – będziemy w ostatni piątek września (27.09) mieli znamienitego gościa z arcyciekawym tematem do zaprezentowania. Więcej informacji wkrótce, ale zapraszam już teraz!

Tymczasem życzę Wam wszystkich udanych, bezpiecznych wakacji, naładujmy akumulatory by po urlopach z nowymi pokładami energii realizować swoje plany, mające doprowadzić do wolności finansowej!

pozdrawiam serdecznie
Radek Rup

Oceń ten wpis
X