0
  • Brak produktów w koszyku.
wakacje 2023

Jak płacić za wakacje w 2023 mniej, gdy inni będą co roku płacić coraz więcej?

Rekordowe podwyżki cen noclegów czekają Polaków, którzy zamierzają spędzić urlop nad polskim morzem. W porównaniu z rokiem 2019 ceny wzrosły aż o 65%! Trzy lata temu średni koszt noclegu za dobę wynosił 411 zł, a w tym roku jest to aż 677 zł. Takie wzrostowe trendy nie są pokrzepiające dla wakacji w przyszłych latach, ale możesz zrobić coś, co pomoże Ci „przechytrzyć” system.

Wakacje 2023 – zajęcia praktyczne z inflacji dla każdego Polaka

Od dawna słyszymy o tym, jak inflacja „uderza” w kieszenie Polaków. Przy codziennych wydatkach lepiej sytuowane grupy mogą aż tak nie odczuwać wzrostu cen, jednak w trakcie wakacji odczują to wszyscy.

Analitycy Travelist.pl obliczyli, że średni koszt nadmorskiego noclegu za dobę w wakacje 2023 wynosi aż 677 zł/ dobę. Ta kwota znacząco przewyższy wakacyjny budżet większości rodaków, co widać także po tendencji rezerwacji znacznie krótszych pobytów.

Zamiast tygodniowego urlopu 5 dni odpoczynku

W 2019 roku średnia długość pobytu wynosiła 6,17 dnia. Jest to typowy czas dla tygodniowego urlopu, który do niedawna był normą.

Obecnie kupujący rezerwują zaledwie 5,44 dnia. Możemy się domyślać, że ta malejąca tendencja ma związek z wysokimi cenami, jednak – ku niepokrzepieniu serc rodaków – wpływa ona negatywnie także na ceny wynajmu nadmorskich nieruchomości.

Krótszy pobyt = większe koszty operacyjne dla zarządcy nieruchomości (m.in. sprzątanie) = wyższe ceny noclegów

W 2023 Bałtyk opróżni kieszenie Polaków (i to nie tylko ze względu na nocleg!)

Koszt noclegu to nie jedyny postrach wśród urlopowiczów. W 2023 szokujące będą również tzw. paragony grozy, które –nawet w porównaniu do szalonych cen z 2022 roku – są zastraszająco wysokie.

  • Chcesz zjeść obiad? Zapłacisz średnio 40 zł za osobę.
  • Kawa? Około 15 zł 
  • Piwo? Podobnie – około 15 złoty
  • Frytki z ketchupem? Nie 10 zł jak w 2019, a ponad 20 zł!
  • A może gofry? Ich ceny sięgają około 25 zł za sztukę.

To prawdziwe szaleństwo cenowe, które może całkowicie zrujnować wakacyjny budżet.

Jak „przechytrzyć” system i płacić mniej za wakacje?

Jeśli liczysz na to, że w tej części artykułu znajdziesz bony do wakacyjnych kurortów lub zniżki na jedzenie w nadmorskich restauracjach, to musimy Cię zasmucić: nie mamy takich bonusów. ALE mamy coś lepszego, co może pozwolić Ci na permanentne, a nie chwilowe oszczędności.

Jedynym sposobem na uniknięcie tych nienormalnych podwyżek jest zagwarantowanie sobie jak największej ilości stałych wakacyjnych wydatków w starych cenach. 

Opcje są dwie:

  1. Możesz wykupić noclegi i obiady w restauracjach na najbliższe 10 lat (lub co najmniej 5).
  2. Albo możesz kupić apartament nad morzem, w którym będziesz mieć swoją kuchnię.

Nam bardziej racjonalna wydaje się być druga opcja. Jeśli podzielasz nasze zdanie, to mogą Cię zainteresować nasze apartamenty we Władysławowie w inwestycji Baltic Nova. Ceny apartamentów rozpoczynają się już od 298 000 zł w stanie deweloperskim. Zważywszy na rosnący trend kosztów noclegów, taka inwestycja może być dla Ciebie po prostu opłacalna.

Więcej o Baltic Nova dowiesz się na: www.balticnova.pl

Artykuł autorstwa Fid Group - Partnera Stowarzyszenia

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

X