0
  • Brak produktów w koszyku.

19 listopada 2022 r. w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie odbyła się już trzynasta edycja kongresu Mieszkanicznika, na który zjechało się prawie 400 uczestników i wystawców.

Tegoroczny kongres organizowany był w duchu otwartości na drugiego człowieka i jego roli w całym „ekosystemie” rynku nieruchomości: od inwestora, przez wszelkie zawody wspierające rynek, po wielkie projekty inwestycyjne i biznesy oparte na wynajmie.  Tu każdy ma znaczenie. Jako Mieszkanicznik chcemy profesjonalizować funkcjonowanie tego rynku, podnosić standardy, zakotwiczać dobre wartości.

 

Kongres otworzył Jacek Kusiak prezes zarządu stowarzyszenia a prowadził pełen zaraźliwej energii konferansjer – Piotr Szwedes.

To właśnie na takich imprezach poznają się ludzie, którzy podejmują ze sobą współpracę na lata. Networking – to budowanie relacji biznesowych opartych na zaufaniu. I taki był wykład otwierający kongres  „Skuteczny networking – jak rozwijać prowadzony biznes opierając się na relacjach”, który poprowadziła dla nas Olga Skoczylas.

 

Potem Jan Gisterek, przedsiębiorca o dość niezwykłym doświadczeniu z wynajem podzielił się z uczestnikami najczarniejszymi przypadkami z czarnej listy, z jakimi przyszło mu się zmierzyć w tej działalności. I choć były to sytuacje mrożące krew w żyłach to,  jak się okazuje – nie ma sytuacji bez wyjścia.  Wiemy też, na co zwrócić uwagę, żeby takich sytuacji uniknąć. Uff. Wszyscy odetchnęli z ulgą!

 

Jednak nie na długo. Ponieważ na scenę wkroczył  dr Maciej Dutko  i na oczach wszystkich przeprowadził „Nieruchomościowe seppuku”. Na szczęście chodziło tylko o błędy, jakie popełniamy w ogłoszeniach o sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Bo jako przedsiebiorca i wykładowca w uczelniach uniwersyteckich, spec od sprzedaży w internecie, zna się na tym najlepiej. Jak się okazuje drobne słowa, obrazki potrafią zniechęcić do przeczytania naszej oferty lub wzbudzić entuzjazm ofertą i szybko odebrać telefon od właściwego klienta.

 

Następnie w  dość futurystycznym klimacie Daniel Piesto i Karol Zieliński opowiedzieli o technologii przyszłości, która będzie rządzić światem finansów, obrotu nieruchomościami, udziałami w nieruchomościach i nie tylko. Nasi prelegenci do przedsiębiorcy, którzy są o krok przed innymi w postrzeganiu tej przyszłej rzeczywistości. Temat prezentacji to „Tokenizacja nieruchomości w praktyce’.  Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali o technologii blockchain i jej adaptacji. Były aspekty informatyczne, prawne i użytkowe tej niezwykłej nowej technologii, która rozwija się w astronomicznym tempie.

Po przerwie obiadowej nadszedł czas na wykłady naszych sponsorów. Poruszone były tematy:
Filip Dykas - o nowoczesnej weryfikacja najemców.
Maciej Welman Patryk Soltysiak - jak osiągać 100% stopy zwrotu na rynku pierwotnym?
Przemysław Jurek -  czynsz na auto-pilocie, sprawdzone rozwiązania ze świata finansów i bankowości.
Paweł Madejski - wierzytelności hipotecznie zabezpieczone.
Piotr Kula  - problemy i perspektywy wynajmujących 2022: jak zagwarantować sobie bezpieczeństwo wynajmu?

Tomasz Piwnicki podzielił się natomiast sportowymi sukcesami, które ukierunkowują nas na cel – czyli tajemnicą budowania biznesu. A Elżbieta Liberda opowiedziała o kosztownych błędach prawnych w obrocie nieruchomościami.

 

Wszystkim naszym prelegentom – bardzo dziękujemy!

 

A wieczorem mieliśmy przyjemność wręczyć dyplomy członkom honorowym oraz nagrody laureatom w Konkursie MIESZKANICZNIK ROKU 2022 r.   To była już trzecia edycja.  W 11 kategoriach zgłoszonych było łącznie 40 kandydatów – przedsiębiorców i firm, których osiągniecia i sukcesy to już skala, o której trzeba mówić. Wszystkim laureatom gratulujemy.

Dziękujemy również naszemu SPONSOROWI STRATEGICZNEMU – Wojtkowi Oczechowskiemu, prowadzącego największą w Polsce platformę szkoleniową dla fliperów – za finansowe wsparcie kongresu.

Dziękujemy SPONSOROM – WYSTAWCOM:  Firmie Bricoman, Simp.rent, Rezuro, Rendin, EOS, Flip na Pierwotnym za wkład zarówno finansowy jak i merytoryczny.

Dziękujemy przedsiębiorcom, którzy nam zaufali i również dołączyli w charakterze wystawców. Wśród nich byli: I-Najem.pl, Deante Polska Sp. z o.o., FID Group Sp. z o. o, CG CAPITAL Sp. z o.o.,  Piotr Wyrębowski, Najem okazjonalny.info,  FlixHome, Develocus, Mariusz Stężały, Natalia Drysiak, Hypotheca Sp. z o.o. Lokato CFI Wawel Sp. z o.o.,  Revisit Home i Adradar.

Ale przede wszystkim dziękujemy Wam – UCZESTNIKOM, bo tylko dzięki Wam organizacja takich eventów ma sens. Wierzymy, że skorzystacie z tej wiedzy, ofert i kontaktów, które pozyskaliście.

 

Pomagajmy sobie i wspierajmy się!
Razem profesjonalizujemy polski rynek najmu i inwestowania w nieruchomości.
Budujemy wspólnie dobry świat w duchu współpracy i postępu poprzez
ZINTEGROWANĄ SPOŁECZNOŚĆ!

I jeszcze jedno: zapiszcie w kalendarzach datę 4.11.2023 r. W tym samym  miejscu planujemy XIV Kongres Mieszkaniczników o podobnej formule. Bo jak się okazało – ta formuła bardziej Wam się podobała.

 

Autor: Katarzyna Gontarczyk, Mieszkanicznik

5/5 - (2 votes)
mieszkanicznik.org.pl
X