0
  • Brak produktów w koszyku.
kongres mieszkanicznika

DLACZEGO MIESZKANICZNIK?

Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” zostało powołane w 2012 r. i jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce działającą na skalę ogólnokrajową na rzecz ucywilizowania i rozwoju polskiego rynku najmu prywatnego.

Wokół stowarzyszenia skupia się obecnie ponad 22 tys. członków i sympatyków, którzy, nie tylko posiadają mieszkania na wynajem, ale również świadczą szerokie spektrum usług wspierających i wpływających na rozwój i profesjonalizację rynku najmu prywatnego. Spotkasz tu pośredników, rzeczoznawców i zarządców nieruchomości. Są prawnicy, komornicy, notariusze, doradcy podatkowi. Specjaliści od architektury, aranżacji wnętrz czy remontów. Nie brakuje także małych deweloperów, fliperów oraz inwestorów, którzy dzięki rekomendacjom i budowanym relacjom podejmują współpracę opartą na zaufaniu. Dzięki temu współtworzą często ponadprzeciętne projekty budowalne. W gronie Mieszkaniczników spotkasz zarówno doświadczonych przedsiębiorców jak i właścicieli start-upów oferujących innowacyjne usługi, nowoczesne aplikacje IT, ciekawe rozwiązania dla szybko zmieniającego się rynku najmu.

Każdy zainteresowany działalnością Stowarzyszenia ma możliwość skorzystania z kompleksowej wiedzy na temat bezpiecznego wynajmowania mieszkań. Dzięki 12-letniej akumulacji materiałów, takich jak baza wiedzy, wideo rozmowy z ekspertami, artykuły tematyczne oraz gotowe wzory dokumentów, osiąga się pewność i poczucie wsparcia w krótkim czasie. Niemniej jednak, nic nie zastępuje interakcji z innymi uczestnikami tego rynku.

OGÓLNOPOLSKI KONGRES MIESZKANICZNIKA - KOŁO NAPĘDOWE DLA RYNKU NAJMU

Aby umożliwić swoim członkom i sympatykom z całej Polski poznanie się, stowarzyszenie organizuje co roku w listopadzie ogólnopolski kongres. W 2023 roku zaprasza do Hotelu Airport Okęcie 4.11.2023 r. Tego dnia do Warszawy zjedzie się 600 Mieszkaniczników z całej Polski z zagranicy.

Uczestnicy kongresu będą mieli możliwość posłuchania wystąpień charyzmatycznych postaci ze świata biznesu, którzy osiągnęli sukces na skalę międzynarodową. Anna Pawlak-Kuliga jako pierwsza Polka, zasiadająca w globalnych strukturach firmy IKEA, opowie o wartościach, na których warto się opierać osiągając kolejne szczeble kariery. O tym, jak pozostać sobą w tzw. korpo świecie. Podobnie Władysław Grochowski – prezes Grupy Arche, miłośnik natury i polskich zabytków, opowie o swojej drodze do sukcesu. Czy wiecie, że nigdy nie zwolnił żadnego pracownika? A w czasach trudnych zawsze znajduje pomysł na biznes, w którym zatrudnia masy bezrobotnych? Tak. To człowiek, który promienieje dobrocią.

Będą również panele dyskusyjne, podczas których eksperci stowarzyszenia naświetlą słuchaczom obecną sytuację na rynku. Będzie okazja dowiedzieć się, co dziś bardziej się opłaca, czy wynajem mieszkań czy może flipowanie. Wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy? W jakim kierunku zmierza rynek i co zagraża najmowi detalicznemu? Czy inwestowanie w budownictwo pod wynajem ma sens? A może lepiej inwestować w pojedyncze mieszkania? Będzie też o zmianach podatkowych w 2023 r., które wpłynęły na decyzje inwestorów w nieruchomości na wynajem. Co się sprawdziło w 2023 roku w kwestiach optymalizacji zysków z najmu a co nie. Czy warto zakładać fundacje rodzinne dla zabezpieczenia majątku. Nie zabraknie również dyskusji na temat umowy najmu i innych legalnych sposobów na zabezpieczenie swojego wynajmu.

IDEA I MISJA

Ideą, która przyświeca organizatorom w doborze tematyki, jest zawsze chęć wpływu na zrównoważony rozwój całego sektora. Mieszkanicznik zachęca do budowania swoich przedsięwzięć w oparciu o działania etyczne i zgodne z literą prawa. Kładzie nacisk na różnorodność, wypełnianie luk i wzajemną współpracę uczestników tego rynku. W świecie Mieszkaniczników agresywna konkurencja i działania spekulacyjne nie powinny mieć miejsca.

TARGI MIESZKANICZNIKA

Równolegle do wykładów odbywać się będą tego dnia targi Mieszkanicznika. Wśród 30 wystawców z branży znajdziesz firmy oferujące usługi wspierające rynek wynajmu i inwestowania w nieruchomości. Jak co roku - ze specjalnie przygotowanymi ofertami.

KONKURS MIESZKANICZNIK ROKU 2023

A wieczorem odbędzie się niezwykła gala. Rozdanie nagród laureatom w prestiżowym i jedynym takim na rynku konkursie Mieszkanicznik Roku 2023. Kandydatury zgłaszane są w 12 kategoriach, m.in. pośrednik nieruchomości, doradca finansowy, zarządca najmu, broker ubezpieczeniowy czy deweloper. Każdy, kto czuje, że już coś osiągnął, może przystąpić do konkursu. To już czwarta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W MIESZKANICZNIKU WSZYSCY SĄ RÓWNI

Bezcennym atutem kongresów Mieszkanicznika jest uczestnictwo osób, które nie tylko się stale uczą ale również dzielą się swoim doświadczeniem z innymi. Panująca atmosfera otwartości i chęci dzielenia się wiedzą skutkuje nawiązywaniem owocnych relacji biznesowych oraz przyjacielskich. Nawet, jeśli jesteś początkującym inwestorem znajdziesz w stowarzyszeniu kompleksową wiedzę, dostęp do produktów i usług pomocnych w budowaniu biznesu opartego na nieruchomościach. Dla osób już długo działających na rynku wynajmu nieruchomości i znających jego wady stowarzyszenie udostępnia w ten sposób ogólnopolską platformę dyskusyjną, dzięki której sami uczestnicy kongresu doradzają w sytuacjach wydających się bez wyjścia.

Nie musisz być członkiem stowarzyszenia, żeby dołączyć do uczestników 14-stego Ogólnopolskiego Kongresu Mieszkanicznika. Wystarczy, że kupisz bilet. Twoja firma natomiast może zostać wystawcą na targach. Może również zgłosić się lub zostać zgłoszona do konkursu Mieszkanicznik Roku 2023. Uczestnictwo w Kongresie Mieszkanicznika może być nie tylko szansą ale i milowym krokiem na drodze do osobistego sukcesu.

 

https://kongresmieszkanicznika.pl/mieszkanicznik-roku-2023/

https://kongresmieszkanicznika.pl

 

Autor: Katarzyna Gontarczyk, Stowarzyszenie Mieszkanicznik

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

mieszkanicznik.org.pl
X