0
  • Brak produktów w koszyku.
problemy wynajmujących

Jedyną stałą w życiu jest zmiana, więc także problemy wynajmujących dziś i te sprzed kilku lat nie muszą być takie same. Jeszcze nie wyszliśmy z pandemii, a już za rogiem czeka nas potencjalna recesja.

Problemy i perspektywy wynajmujących 2022

Jedyną stałą w życiu jest zmiana, więc także problemy wynajmujących dziś i te sprzed kilku lat nie muszą być takie same. Jeszcze nie wyszliśmy z pandemii, a już za rogiem czeka nas potencjalna recesja.

Nasz nowy partner Rendin Polska przygotowuje Badanie Rynku Najmu pt. "Problemy i perspektywy wynajmujących 2022" organizowane pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Celem jest poznanie realnych problemów, z którymi obecnie spotykają się wynajmujący oraz perspektywy, jakie widzą dla swojego wynajmu w obecnej i prognozowanej sytuacji ekonomicznej. Wyniki w postaci specjalnego raportu, który poznamy na początku września pozwolą na szersze spojrzenie pozycję wynajmującego na rynku najmu w Polsce.

Weź udział, wypełnij ankietę! zajmie Ci to maks. 2 min.

LINK DO ANKIETY

- Stowarzyszenie Mieszkanicznik powołane do życia w 2012 roku nieustannie pracuje nad "cywilizacją polskiego rynku najmu", objawia się to poprzez kreowanie standardów, promowanie firm działających na rynku nieruchomości , obejmowanie patronatem ważnych inicjatyw i eventów. Staramy się być w cudzysłowie parasolem nad rynkiem nieruchomości. Powołaliśmy Mieszkanicznika gdyż sami jako praktycy na rynku od wielu lat zderzaliśmy się z problemami pomiędzy wynajmującymi a najemcami. W tym celu aby nasi członkowie i sympatycy minimalizowali ilość negatywnych zdarzeń na tym rynku, ustaliliśmy pięć złotych zasad Mieszkanicznika - mówi Jacek Kusiak Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Wspomniane 5 zasad Mieszkanicznika to:
1. Profesjonalnie wykonana weryfikacja najemcy która gwarantuje 80% sukcesu w najmie;
2. podpisana profesjonalna umowa najmu;
3. pobrana kaucja;
4. bardzo szybkie reagowanie na problemy;
5. wiedza, poszerzanie jej i otaczanie się ludźmi z branży aby ciągle się edukować/ rozwijać.

- Firma Rendin wpisuje się idealnie do profilu jaki ma Stowarzyszenie i do naszej misji na tym rynku, dlatego wspieramy takie inicjatywy, promujemy i w ten sposób edukujemy również naszych członków i sympatyków. Trzymamy kciuki za sukcesy i rozwój Partnera - dodał Jacek Kusiak, Prezes Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Firma Rendin nie bez powodu bada w szczególności problemy, z jakimi spotykają się wynajmujący w Polsce.

Oprócz zdiagnozowania obecnej sytuacji, ma to pomóc uczestnikom rynku w świadomym podejmowaniu decyzji i zwiększać bezpieczeństwo najmu

- Po przeprowadzeniu takiego samego badania w Estonii, skąd pochodzi nasza firma, poznaliśmy statystyki pokazujące, że aż co drugi wynajmujący miał problemy z najemcami. Średnia strata finansowa wśród respondentów wyniosła przy tym 1900 Euro. Dzięki wnioskom z raportu zarówno my możemy lepiej zabezpieczać klientów poprzez naszą usługę, ale wynajmujący sami bardziej świadomi realiów, mają szansę na uniknięcie wielu problemów. Mamy nadzieję, że przeprowadzenie takiego badania w Polsce i wyciągnięcie z niego konstruktywnych wniosków także pozwoli nam dołożyć cegiełkę do poprawy standardu na rynku. Cieszy nas, że możemy to robić pod patronatem Mieszkanicznika, łącząc wysiłki w realizacji misji wspierania wynajmujących i najemców w ich relacjach. Mamy nadzieję, że Mieszkanicznicy włączą się w badanie, dzieląc się doświadczeniami w naszej ankiecie
- powiedział Piotr Kula, Country Manager Rendin Polska.

Zachęcamy członków Stowarzyszenia do włączenia się w badanie. Możesz pomóc nam wypełniając krótką ankietę pod tym adresem:

LINK DO ANKIETY

Dodatkowo, masz przy tym szansę na otrzymanie jednej z pięciu KART PODARUNKOWYCH do Empik o wartości 200 PLN

1/5 - (2 votes)
X