0
  • Brak produktów w koszyku.

W weekend 6 - 7.11.2021 r. członkowie Stowarzyszenia Mieszkanicznik spotkali się po dwuletniej przerwie na ogólnopolskim zjeździe w Warszawie. Ze względu na ograniczenia związane z trwającymi obostrzeniami mogło w nim uczestniczyć tylko 250 osób.

Myślą przewodnią tegorocznego kongresu było stworzenie platformy pomocy członkom stowarzyszenia, którzy zmagają się z trudnościami i szukają rozwiązania swoich problemów. Formuła warsztatowa większości wykładów umożliwiała zadawanie prelegentowi pytań oraz rozwinięcie dyskusji na przedstawione zagadnienie. Do dyspozycji uczestników było również 12 ekspertów, w tym radcy prawni, doradcy podatkowi oraz przedsiębiorcy.

Kongres rozpoczął się oficjalnym powitaniem uczestników przez Jacka Kusiaka - prezesa stowarzyszenia, który przedstawił również liderów regionalnych. Pierwszy wykład poprowadził Jacek Kubrak, który z jednej strony jest aktywnym inwestorem i przedsiębiorcą a z drugiej inspiratorem rozwoju osobistego. Jako pasjonat rynków finansowych, a w szczególności rynków pieniężnych doskonale zna zasady ich działania i stosowane na nich manipulacje  dla odwrócenia uwagi, trendy makroekonomiczne i psychologię inwestowania. Na wykładzie można było dowiedzieć się, jakich pułapek uniknąć podejmując decyzje inwestycyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni goście opowiedzieli o alternatywnych możliwościach inwestowania w nieruchomości. Bolesław Meluch, doradca zarządu Związku Banków Polskich i fundator w Krajowym Instytucie Gospodarki Senioralnej przedstawił ten właśnie sektor rynku najmu  i grupę najemców, jakimi są osoby starsze. W drugiej części Karolina Furmańska - analityk z firmy badawczej Cushman&Wakefield pokazała wyniki badań na temat zmieniających się preferencji najemców na skutek sytuacji, jaka obecnie panuje na świecie. Na końcu prof. Anna Szelągowska z SGH wraz ze swoim zespołem badawczym opowiedziała czym jest tokenizacja nieruchomości, dlaczego jest takim przełomem i jakie może przynieść korzyści właścicielom i inwestorom. Nie zabrakło również stałych tematów związanych z weryfikacją najemcy, bezpieczeństwie inwestowania w projekty crowfundingowe czy deweloperką.

Z roku na rok podnosi się poziom merytoryczny prowadzonych dyskusji, rozmów kuluarowych, ponieważ na kongres przyjeżdżają nie tylko osoby stawiające swoje pierwsze kroki w nieruchomościach ale również osoby prowadzące już duże biznesy. To właśnie dla nich dedykowana była wieczorna gala, podczas której rozdane zostały statuetki laureatom drugiej edycji konkursu „Mieszkanicznik Roku" w 12 różnych kategoriach.

Intensywnie spędzony czas, dużo pozytywnej energii, nowych pomysłów, inspiracji - tak podsumowywali kongres uczestnicy opuszczający w niedzielę Hotel Boss.

Oceń ten wpis
X