• Brak produktów w koszyku.

We wtorek 3 lutego 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Tym razem było nas prawie 90 osób :). Dziękujemy za Waszą tak liczną obecność.

W lutym naszym gościem był Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ Jakub Morawski, który przybliżył nam proces zakupu nieruchomości w toku licytacji publicznej prowadzonej przez komornika sądowego, z wyszczególnieniem praw i obowiązków nabywcy w kontekście aktualnych przepisów.

Dokładnie został przedstawiony proces publikacji ogłoszenia o licytacji oraz możliwości poszukiwania informacji o licytowanej nieruchomości. Został poruszony też szczególnie ważny dla każdego Mieszkanicznika temat lokatorów zamieszkujących zakupioną nieruchomość – były to tematy związane z ustanowieniem prawa do lokalu socjalnego i propozycje co zrobić, gdy ten lokal dla dłużnika nie zostanie przydzielony. Na spotkaniu zostały też przedstawione zagrożenia zakupu zadłużonego mieszkania poza licytacją i przedstawione zostały nam konsekwencje, jakie mogą się z tym wiązać. Podczas prezentacji było dużo pytań i łącznie z dyskusją trwała ponad dwie godziny.

Zapraszamy Was już dzisiaj na kolejne spotkanie warszawskie i spotkanie integracyjne po prezentacji. Tradycyjnie w pierwszy wtorek miesiąca, czyli 3 marzec 2015. Szczegóły już wkrótce 🙂

Jeśli macie ciekawy temat związany z nieruchomościami,  najmem i chcielibyście zaprezentować go innym Mieszkanicznikom, możecie przesłać nam swoje zgłoszenia, propozycje i sugestie na adres rkuliga@mieszkanicznik.org.pl

Po raz kolejny zachęcamy Was również do zaangażowania się w prace Stowarzyszenia oraz aktywnego udziału w przygotowaniu kolejnych spotkań.

Pozdrawiam,
Anna Bryzek, Zastępca Lidera Oddziału w Warszawie

X