0
  • Brak produktów w koszyku.

Członkowie, sympatycy naszego oddziału oraz goście, poniżej kilka słów podsumowania ze spotkania z 06 lutego 2015 r., podczas którego gościliśmy Ronalda Szczepankiewicza – specjalistę od kredytów hipotecznych.
Jak wiadomo w ubiegłym roku jednym z warunków zakupu mieszkania za kredyt hipoteczny było posiadanie tzw. wkładu własnego w wysokości 5%. W tym roku ten wkład rośnie do 10%. Do tego trzeba doliczyć podatek, notariusza i w ogóle koszty związane z uruchomieniem kredytu. Prognozując, że co roku wymagany wkład własny będzie wzrastał o 5% to w przyszłym roku wymagany wkład powinien wynieść 15%, a w 2017 r., już 20%. Jak skutecznie radzić sobie z wymaganym wkładem własnym?

Ronald nie tylko przedstawił 4 niezawodne metody, ukryte pod hasłami:
- dodatkowe zabezpieczenie,
- wartość rynkowa,
- wirtualny zadatek,
- remont /wykończenie,
ale też przedstawił nam skuteczne sposoby aby LTC (loan to cost) wyniosło 100%, a wydawałoby się to nie możliwe.  A jednak 🙂 możliwe.

W mowie końcowej Ronald przekazał nam także, na co zwrócić szczególną uwagę inwestując za kredyt. Myślę, że tytuł książki Ronalda „Tajna broń kredytobiorcy” jest bardzo wymowna do tego, co zaprezentował nam podczas spotkania. Okazało się, bowiem że nie jesteśmy znowu tacy bezsilni wobec banków, mamy możliwości, mamy swoje środki bojowe do walki o wolność finansową 🙂 

Osobom uczestniczącym w spotkaniu została przesłana prezentacja Ronalda wraz z kalkulatorem.

Życzymy udanych bojów uwieńczonych samymi sukcesami 🙂 Jeszcze raz dziękujemy Ronaldowi za przyjęcie zaproszenia i Jackowi H. zastępcy lidera oddziału Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” w Bielsku – Białej.  To właśnie jego zasługa, że mogliśmy gościć w Bielsku – Białej Ronalda. I oczywiście dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na nasze spotkanie, tym którzy przybyli po raz kolejny i tym którzy przybyli po raz pierwszy.  W spotkaniu uczestniczyło 25 osób nie tylko z Bielska – Białej i okolic, ale także z Oświęcimia, Mikołowa czy Żor. Jest takie powiedzenie, że wygląd przyciąga, a charakter zatrzymuje, taki jest też poniekąd efekt naszego spotkania. Ronald Szczepankiewicza przyciągnął, a after party zatrzymało. Cieszy nas, że tak żywo reagujecie na nasze spotkania, informujemy więc, że już 27 marca 2015 r. odbędzie się nasze kolejne spotkanie tym razem przy tak zwanym piwku. W kwietniu planowane jest spotkanie z kolejnym prelegentem szczegóły wkrótce.

Do zobaczenia 🙂
Łukasz Ćwik, Lider Oddziału

Oceń ten wpis
X