0
  • Brak produktów w koszyku.
jak bezpiecznie wynająć mieszkanie

Stowarzyszenie Mieszkanicznik zaprasza na całodniowe szkolenie pt.

„Bezpieczny Wynajem Mieszkania

w polskich warunkach prawnych, społecznych i ekonomicznych”

Szkolenie dedykujemy właścicielom i zarządcom mieszkań w całej Polsce, którzy dysponują mieszkaniem na wynajem jednak czują, że brak im wystarczającej wiedzy, aby robić to w sposób bezpieczny i rentowny.

Podzielimy się z Wami usystematyzowną Wiedzą i Doświadczeniem gromadzonym od 2012 roku przez obecnie ponad 22 tysiące osób: członków i sympatyków Stowarzyszenia, zarówno wynajmujących jak i zawodowo obsługujących rynek nieruchomości (prawników, notariuszy, komorników, doradców podatkowych, analityków i ekspertów ekonomicznych czy firm badawczych).

Podzielimy się Wiedzą "w pigułce",  stanowiącą całe spektrum problemów występujących  na rynku wynajmu i sposobów na ich uniknięcie.  Wiedzą, o której wspominamy w radiowych i telewizyjnych programach publicystycznych czy artykułach prasowych i która jest dostępna we wszystkich kanałach medialnych naszego stowarzyszenia, spotkaniach networkingowych czy kongresach. 

Szkolenie jednego specjalisty, to jeden punkt widzenia. W Mieszkaniczniku to początek Twojej przygody z bezpiecznym i rentownym wynajmem w wyjątkowo szerokim znaczeniu tych słów. To wiedza wielu osób wyspecjalizowanych w swoich dziedzinach. Dzięki temu szkolenie jest wieloaspektowe i wszystko, czego się na nim nauczysz, lepiej dostosujesz do swojej sytuacji. 

Kiedy i gdzie?

Pierwsza edycja szkolenia zaplanowana jest na 13.05.2023 r. w Warszawie w  Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym przy Al. Jerozolimskich 134  w godzinach 9:00  - 19:00.

Kolejne edycje odbywać się będą cyklicznie - dwa razy w roku na wiosnę i na jesieni.

Golden Floor Eurocenturm położone jest 10 minut drogi na piechotę od Dworca Zachodniego. Z łatwością dotrzesz tu z każdego miasta w Polsce.

Do kogo skierowane jest szkolenie?

  • Do osób prywatnych posiadających mieszkanie, które planują wynająć lub już wynajmują ale chcą uzupełnić swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego wynajmu;
  • Do właścicieli lub pracowników firm zarządzających najmem;
  • Do właścicieli lub pracowników firm zajmujących się pośrednictwem nieruchomościowym i prowadzącym doradztwo w zakresie wynajmowania mieszkań;

Tematyka szkolenia

 

Moduł 1
1. Warunki prawne, społeczne, mentalne i ekonomiczno-gospodarcze wpływające na bezpieczeństwo i rentowność najmu.
2. Rola Stowarzyszenia i 5 złotych zasad Mieszkanicznika gwarantujących bezpieczny najem.

Omówiona zostanie rola najmu mieszkań i ogólne regulacje prawne tego sektora. Wskażemy, które przepisy prawne są często wykorzystywane przez nieuczciwych najemców. Powiemy, jak się zabezpieczyć jako wynajmujący w sposób całkowicie legalny i etyczny w stosunku do najemcy. Jakie podjąć działania, by dobrze chronić swój majątek i pozostać jednocześnie w dobrej, uczciwej relacji ze swoim najemcą..

Moduł 2
Przygotowanie mieszkania do najmu, swoich wymagań, weryfikacja najemcy, zabezpieczenia.

W module 2 omówione zostaną wszystkie działania niezbędne po podjęciu decyzji o wynajmie swojego mieszkania:  remont, wyposażenie, gdzie i jak ogłaszać, jak przeprowadzić weryfikację, czego wymagać od potencjalnego najemcy, aby prawidłowo zabezpieczyć swój wynajem.  Jasne ustalenia na tym etapie dokonane między stronami gwarantują dobrą komunikację przez cały okres trwania umowy najmu.

Moduł 3
Umowa najmu: elementy umowy, rodzaje umów (okazjonalny, instytucjonalny), wypowiadanie umów.

Otrzymasz wiedzę, jakie elementy powinna zawierać prawidłowo podpisana umowa a jakich zapisów nie powinno się używać jako niezgodnych z prawem lub abuzywnych. Omówione będą różnice pomiędzy umowami najmu: zwykłą, najmem okazjonalnym i instytucjonalnym, z uwzględnieniem konsekwencji w późniejszych możliwościach odzyskania lokalu. Pokażemy wraz z wyjaśnieniami niezbędne i zalecane załączniki do umowy najmu.

Moduł 4
Realizacja umowy i formalności związane z najem.

W tym module będzie o działaniach w sytuacjach niepewnych, które trzeba szybko wyjaśnić i nie wejść w konflikt z najemcą:   szybkie reagowanie, miękka windykacja, meldunek w wynajętym mieszkaniu i po co nam aktualne informacje adresowe. Co z RODO i  świadectwem energetycznym.

Moduł 5
Podatki w najmie (optymalizacja i rozliczanie)

Jakie są możliwe formy opodatkowania, kiedy lepszy najem prywatny a kiedy w ramach działalności gospodarczej, obowiązki podatnika – zeznania podatkowe. 

Moduł 6
Alternatywne formy najmu: podnajem, najem na pokoje, najem na średni i krótki termin, wynajem cudzoziemcom i współpraca z NGO-sami.

Moduł 7
Usługi dla najmu: zarządzanie, pośrednictwo, jak zdobyć adres do umowy najmu okazjonalnego, rozliczanie podatków, faktoring czynszów, ubezpieczenia, weryfikacje, doradztwo prawne...

Moduł 6 i 7 to wiedza dla tych, którzy chcą zoptymalizować finansowo swój wynajem, lepiej się zabezpieczyć lub nie mają czasu zajmować się wynajmem i chcieliby zlecić obsługę profesjonalnej firmie.

PAMIETAJ!

Tylko mając odpowiednią wiedzę
– Twój wynajem może być absolutnie bezpieczny.

WYKŁADOWCY

Hanna Milewska-Wilk
Specjalistka ds. mieszkalnictwa w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów, analityk rynku najmu i doradca w simpl.rent, współpracuje z Fundacją Rynku Najmu, członkini Rady Programowej Habitat for Humanity Polska. Mediatorka, zarządca nieruchomości, pracująca naukowo socjolog i filolog, ze szczególnym zainteresowaniem spółdzielniami mieszkaniowymi.

Anna Niecikowska
Adwokat z kilkunastoletnią i ścisłą specjalizacją w zakresie prawa nieruchomości. Przygotowała dla swoich klientów już ponad 100 skutecznych umów najmu, pozwów o zapłatę zaległych czynszów. Posiada 16 letnie doświadczenie w reprezentowaniu stron umów najmu przed sądem, występowała także przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Od 2007 roku związana jest ze środowiskiem pośredników nieruchomości, inwestorów deweloperów, wynajmujących. Aktywnym szkoleniowcem Stowarzyszenia Mieszkanicznik jest od 2021 r. Swoją wiedzą i doświadczeniem prawnika sądowego dzieli się publikując artykuły dotyczące także prawa nieruchomości i wynajmu w czasopismach branżowych, ogólnopolskich, jak Rzeczpospolita w dodatku Nieruchomości, a także na FB i LinkedIn. Po wybuchu wojny w Ukrainie aktywnie i bezpłatnie wspierała prawnie i edukowała Polaków- właścicieli mieszkań, w zakresie tego jak mogą bezpiecznie udostępniać swoje lokale uchodźcom.

Robert Kuliga

Wiceprezes Zarządu oraz Lider Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Przedsiębiorca, inwestor, prelegent, autor publikacji na temat rynku nieruchomości na wynajem.

Prowadzi również autorski podcast poświęcony inwestowaniu w nieruchomości o nazwie Super Deal- bit.ly/SuperDeal_Spotify oraz własną platformę inwestycyjną arqis.co, której strategia oparta jest na bezpiecznym inwestowaniu, dającym ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Jego przygoda z inwestowaniem w nieruchomości rozpoczęła się w 2010, w Londynie. Od tego czasu stały się one nie tylko jego pracą, ale również pasją, która pozwoliła mu zarabiać na nieruchomościach, zbudować bogate portfolio nieruchomości na wynajem i zebrać szerokie doświadczenie związane m.in. z analizą opłacalności, wynajmem, remontami, oraz realizacją butikowych projektów deweloperskich.

Katarzyna Gontarczyk
Przedsiębiorca, inwestor, z wykształcenia ekonomista i zarządca nieruchomości.  Posiada licencję zawodową nadaną w 2005 roku w trybie przepisów ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami przez ówczesnego Ministra Transportu i Budownictwa czyli przed deregulacją zawodu, która nastąpiła w 2014 roku. Licencja nr 14240. Obecnie również członek zarządu Stowarzyszenia (skarbnik). Autor publikacji na stronach www.mieszkanicznik.org.pl, www.zarządca-online.pl.  Koordynator merytoryczny i organizacyjny szkolenia.

KONSULTACJE MERYTORYCZNE

Marcin Szymocha, doradca podatkowy, ekspert Stowarzyszenia.
Konsultacja merytoryczna w zakresie prawa podatkowego i zmian wprowadzonych Nowym Polskim Ładem od 2023 r.
https://www.jakplacicpodatki.pl/

Marcin Kłodnicki, ekspert Stowarzyszenia od ubezpieczeń
Konsultacja merytoryczna w zakresie OC najemcy.

Cena uczestnictwa

 

I tura sprzedaży (30 miejsc)

CZŁONKOWIE:   797 zł brutto

OSOBY SPOZA STOWARZYSZENIA:  997 zł brutto

 

II tura sprzedaży  (20 miejsc)

CZŁONKOWIE:   997 zł brutto

OSOBY SPOZA STOWARZYSZENIA:  1197 zł brutto

Dochód ze szkolenia zasili w całości działalność statutową stowarzyszenia.

W cenie biletu

- udział w szkoleniu trwającym 8 godzin zegarowych;
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej;
   1/ prezentacja ze szkolenia
   2/ umowa najmu w języku polskim, angielskim i ukraińskim
   3/ protokół zdawczo-odbiorczy
   4/ ankieta danych osobowych
   5/ umowa najmu okazjonalnego wraz z przykładowymi załącznikami, sporządzanymi przez notariusza. (+ umowa w j. ang)
   6/ poradnik RODO plus klauzula informacyjna
   7/ wzór świadectwa energetycznego, jakie należy posiadać
- całodniowy katering, który obejmuje napoje ciepłe i zimne (woda, soki owocowe i warzywne), ciastka, desery jogurtowe, owoce sezonowe. https://www.goldenfloor.pl/catering/ Cena biletu nie uwzględnia obiadu. W budynku znajdują się restauracje.
- członkostwo w stowarzyszeniu na 6 miesięcy od dnia szkolenia dla nowych osób o wartości 275 zł (zobacz korzyści z członkostwa)
- przedłużenie składki członkowskiej dla obecnych członków o 6 miesięcy oraz gwarancja najniższej ceny biletu na XIV Ogólnopolski Kongres Mieszkanicznika zaplanowany na 4.11.2023 r. o wartości z dnia przedsprzedaży. Dzięki tej gwarancji możesz podjąć decyzję o udziale w kongresie w ostatniej chwili i kupić bilet w najniższej cenie z I transzy.

PARTNERZY

MASZ PYTANIA?

Zapraszamy do kontaktu:
E: biuro@mieszkanicznik.org.pl
T. 792-460-250

X