• Brak produktów w koszyku.

Zapraszamy na kolejne, jedyne w swoim rodzaju spotkanie warszawskich Mieszkaniczników, które odbędzie się tym razem wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca, 9 maja 2017 w sali konferencyjnej SCSK Żurawia, ul. Żurawia 47 (sala na parterze, po wejściu do budynku należy kierować się na prawo od recepcji).

W tym miesiącu gościć będziemy Grzegorza Grabowskiego i Marka Golca z firmy wynajmistrz.pl, którzy omówią temat dotyczący opodatkowania podnajmu. Wielu osobom wydaje się, że podnajem długoterminowy opodatkowuje się w taki sam sposób jak podnajem na doby. Są to dwie odmiennie zdefiniowane usługi w Polskiej Klasyfikacji Działalności. Podnajem długoterminowy jest usługą wynajmu, a tak zwany podnajem na doby jest usługą zakwaterowania. Robi to kolosalną różnicę w rozliczaniu podatków.

Na wykładzie otrzymasz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
- Czy do rozliczania podnajmu jest potrzebna działalność gospodarcza?
- Czy warto rozliczać podnajem przez Sp. z o.o. lub Sp. z o.o. Sp. kom.?
- Czy masz obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej?
- Czy nakłady remontowe mogą zostać bezpośrednio zaksięgowane w koszty?
- Czy należy odprowadzać podatek VAT z tytułu świadczonych usług, jeśli tak, w jakiej stawce?
- Czy jest konieczność rejestracji do VAT-UE, odprowadzać VAT i składać deklaracje, nawet nie będąc podatnikiem VAT czynnym?

Dowiesz się również z jakich rozwiązań podatkowych możesz skorzystać prowadząc tego rodzaju biznes, aby choć trochę podatki polubić :)

Oprócz tego jak zwykle: super atmosfera, świetni ludzie, najświeższe wiadomości z życia, działalności i planów Stowarzyszenia, networking z praktykami rynku nieruchomości zapewniający możliwość osobistego poznania naszych członków, ogłoszenia członkowskie oraz jak zawsze losowanie nagrody dla osób które zarejestrują się dostatecznie wcześnie (info w tekście poniżej)

"SCSK „Żurawia” znajduje się w biznesowym i finansowym centrum Warszawy, blisko skrzyżowania głównych ulic Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich, 500 m od Dworca Centralnego.

Rejestracja i networking rozpocznie się o godz.18, spotkanie rozpoczniemy o godz. 18.30.

Agenda spotkania:
18.00-18.30 Rejestracja i networking
18.30-19.00 Bieżące sprawy Stowarzyszenia plus losowanie nagrody
19.00-19.15 przerwa
19.15-20.45 Marek Golec- prezentacja
po. 20.45 networking i dla zainteresowanych dalsza integracja

Przypominam, że wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w naszym spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego w linku poniżej. Członkowie Stowarzyszenia mają wstęp wolny, pozostałe osoby prosimy o dokonanie opłaty w wysokości 40 PLN przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego (opłata podlega zwrotowi w przypadku zostania członkiem stowarzyszenia). Link do płatności, jest zawarty w formularzu rejestracyjnym. W razie opłaty na miejscu w dniu spotkania koszt uczestnictwa wynosi 50 PLN. Liczba uczestników ze względu na pojemność sali jest ograniczona do ok. 120 osób, więc zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.

LINK- FORMULARZ REJESTRACYJNY

Uwaga!!! Wśród wszystkich osób, które do dnia 9 maja do godziny 12 w południe zarejestrują się na spotkanie wypełniając formularz rejestracyjny rozlosujemy nagrodę.

Pozdrawiam
Robert Kuliga Lider oddziału w Warszawie

X