0
  • Brak produktów w koszyku.

Pierwsze spotkanie w Nowym Roku przeznaczyliśmy na podsumowania i plany, ale nie zabrakło również konkretów: na temat kredytów, współpracy z zarządcą, dobrego ciągu i sukcesów remontowych naszych członków.

Zapowiadane trzy części spotkania zmieniły się w cztery. Nieco dłuższe niż zwykle wprowadzenie Roberta Kuligi i Jacka Kusiaka dotyczyło nie tylko najbliższych wydarzeń, ale poszerzone było o krótkie podsumowanie zeszłego roku i zapowiedzi działań w nadchodzących miesiącach. Bardzo się cieszymy, że Stowarzyszenie jest w dobrej kondycji finansowej, mamy coraz więcej firm partnerskich wspierających najem na najróżniejsze sposoby, jesteśmy też postrzegani jako odpowiednia i fachowa reprezentacja wynajmujących przez coraz więcej instytucji.

Pytania i propozycje do działalności Stowarzyszenia razem z ogłoszeniami Mieszkaniczników były tym razem wyjątkowo rozbudowane i bardzo pozytywnie nastawiły nas do Nowego Roku. Wielu członków deklarowało chęć większego zaangażowania się w różne projekty, pojawiła się jedna historia sukcesu w walce z dobrym ciągiem wentylacji, co przerodziło się w serię pytań i wymiany informacji i doświadczeń. Jeden z Mieszkaniczników zaprosił nas również na swoje premierowe przedstawienia sztuki „Pół na pół” w Teatrze Polonia 17, 18 i 19 marca (można rezerwować bilety@teatrpolonia.pl).

Ronald Szczepankiewicz wskazał największe zmiany, głównie związane z ustawą o kredycie hipotecznym i z podniesieniem wymaganego wkładu własnego przez banki. Rozmawialiśmy o praktyce w finansowaniu zakupu kolejnych nieruchomości przez banki, i że jak na razie zmiany nie są duże, ale bardzo trudno jest przewidzieć skalę zmian, a jedynie trend: kredyty raczej będą droższe.

Hania Milewska-Wilk krótko omówiła bieżące przedsięwzięcia, kontynuowane i nowe, a że te najnowsze dotyczą współpracy również z zarządcami nieruchomości, to pojawiło się sporo konkretów na ten temat. Zarządcy nieruchomości mają bardzo dużą wiedzę nie tylko na temat stanu technicznego nieruchomości czy planowanych remontów, ale i stanu prawnego, finansów danej nieruchomości, i nawet samych mieszkańców, a czasem też zainteresowanych inwestorów czy najemców. W ramach uwag do prezentacji zwrócono też uwagę, że można nawet od razu pytać zarządców zatrudnianych przez wspólnoty o szczególne ograniczenia lub warunki dla mieszkań wynajmowanych, bo zdarzają się ciekawe uchwały.
Pobierz prezentację

Mimo mrozu prawie dwadzieścia osób dotarło również na nieoficjalną część spotkania w jednej z okolicznych restauracji, gdzie dalej toczyły się rozmowy i dyskusje, czasem już na mniej związane z nieruchomościami tematy.

Zapraszamy na spotkanie w pierwszy wtorek lutego, czyli 7.02, i zapraszamy również naszych członków na targi Mieszkaniowi.pl 4 i 5 lutego, w Centrum EXPO XXI na Prądzyńskiego 12/14.

Oceń ten wpis
X