0
  • Brak produktów w koszyku.

Rośniemy w siłę!

W dniach 22-23 listopada w Łodzi odbył się szósty, ogólnopolski kongres Stowarzyszenia Właścicieli nieruchomości na Wynajem Mieszkanicznik, w którym uczestniczyło w sumie z wystawcami około 430 osób. To jedyne i największe tego typu wydarzenie networkingowe w Polsce dla osób zainteresowanych tematyką szeroko pojętego najmu i nieruchomości na wynajem.

Stowarzyszenie, które rozpoczęło swoją działalność  w połowie lutego  2012, po niespełna 3 latach istnienia zrzesza obecnie prawie 1000 członków i działa w 26 miastach w całej Polsce i Europie. Organizacja stawia sobie za cel ucywilizowanie rynku najmu detalicznego w Polsce i promowanie  zachodnich standardów najmu.

Podczas tegorocznego kongresu nowym elementem była debata panelowa, podczas której rozmawialiśmy na temat "Wpływu rządowego programu budowy mieszkań na wynajem na rynek najmu w Polsce". W dyskusji  wzięli udział przedstawiciele m.in. Związku Banków Polskich, Firmy deweloperskiej Arche i Stowarzyszenia, niestety w ostatniej chwili swój udział odwołał zapowiedziany wcześniej przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego. Jednym z wniosków dyskusji była definitywna potrzeba stworzenia rządowego programu aktywizacji i wsparcia indywidualnych inwestorów inwestujących w nieruchomości na wynajem, który pomógłby w zwiększeniu dostępności na rynku polskim tańszych mieszkań na wynajem.

W trakcie dwóch dni kongresu odbyło się także 18 praktycznych warsztatów, prezentacji i dyskusji. Odbyły się również ogromnie popularne wśród uczestników kongresu minitargi branżowe, na których zgromadziliśmy rekordową liczbę 14 wystawców . Rozstrzygnięty został także konkurs organizowany wspólnie z firmą IKEA na który wpłynęło prawie 90 zgłoszeń.

Oprócz konkretnych tematów, była również zabawa podczas tradycyjnej imprezy integracyjnej, która dla niektórych zakończyła się dopiero w niedzielę o 9.30 rano na porannej sesji warsztatowej 🙂

Ogólnie fama idzie, że było super !!! Lepiej niż na wcześniejszym kongresie, czyli podążamy w odpowiednim kierunku. Żeby jednak nie popadać w  zachwyt, jako organizatorzy wiemy, że wszystko i zawsze można usprawnić i poprawić.  Zbieramy Wasze uwagi,  zatem już teraz zapraszamy na jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy VII Kongres, na którym mamy nadzieję przekroczyć magiczną liczbę 500 uczestników.

Pozdrawiam w imieniu zarządu,

Robert Kuliga
Wiceprezes Zarządu i koordynator VI Kongresu

Zobacz relację zdjęciową

Oceń ten wpis
X