0
  • Brak produktów w koszyku.

Cena nieruchomości do remontu jest atrakcyjna, bo pomniejszona o wkład, jakim nowy właściciel musi dysponować, aby doprowadzić mieszkanie do ładu. Dla osoby kupującej zaniedbane mieszkania może mieć wiele zalet. Po pierwsze, daje pole do negocjacji ceny, po drugie, pozwala zarobić. Jak zrobić na nieruchomości to szybko i sprawnie?

Niewielki remont nieruchomości na sprzedaż

Jeśli dopiero zaczynasz na rynku nieruchomości i chcesz sprawdzić się we flippingu, nie sięgaj od razu po skrajnie zaniedbane mieszkania wymagające np.  wymiany wszystkich instalacji. Do takich prac trzeba porządnej ekipy remontowej, a o nią trudno.

Na pierwsze mieszkanie inwestycyjne warto wybrać nieruchomość lekko zaniedbaną: przybrudzone ściany, stare tapety, meble do wymiany, zarysowana podłoga. Taka skala zużycia nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku w czasie remontu, wykonanie niezbędnych prac będzie szybkie i stosunkowo tanie, a efekt to istna metamorfoza!

Sięganie po mieszkania do odświeżenia, a nie do pełnowymiarowego remontu, ma jeszcze jedną zaletę. Możesz zacząć rozglądać się za ekipą remontową i przetestować ją w akcji. Jeśli zda egzamin, trzymaj się jej rękami i nogami, bo z rzetelnymi fachowcami możesz osiągnąć naprawdę wiele! Po pierwszym sukcesie możesz myśleć o poważniejszych inwestycjach. Jeśli zaś Twoja załoga nie spisze się najlepiej, nie stracisz dużo i otrzymasz jasny sygnał, aby szukać dalej.

Kolejna zaleta jest taka, że część prac możesz wykonać samodzielnie. Malowanie ścian, usuwanie starego wyposażenia czy składanie nowych mebli ? na tym możesz zaoszczędzić, robiąc to własnymi rękami!

Mieszkanie do generalnego remontu - czyli jak zarobić na nieruchomości?

W pierwszej kolejności odradzamy kupowanie mieszkania do generalnego remontu, gdy nie masz sprawdzonej ekipy remontowej. Wówczas stanie się ono dla Ciebie ciężarem, a ponadto może się okazać, że fachowcy, którzy podejmą się zadania, zostawią Cię z rozgrzebaną fuszerką i wpędzą w kolejne koszty.

Jeśli jednak masz pewnych fachowców, którym nie obawiasz się powierzać nawet poważnych prac, mieszkanie w fatalnym stanie może być bardzo opłacalne, o ile jego lokalizacja jest atrakcyjna. Lokale takie są sprzedawane za bardzo małe pieniądze i można z nimi zrobić praktycznie wszystko. Od Ciebie zależy, jaki standard nadasz nieruchomości i ile uda Ci się z niej wycisnąć.

Sprawna sprzedaż mieszkania po remoncie to nie tylko ekipa remontowa!

Warto pamiętać, że flipping nie zaczyna się i nie kończy się na wyremontowaniu mieszkania. Jeśli chcesz, aby Twój biznes z nieruchomościami działał sprawnie, musisz zgromadzić wokół siebie ludzi, których będziesz potrzebował na różnych etapach. Mowa tu przede wszystkim o projektancie wnętrz (to konieczne szczególnie przy szeroko zakrojonych pracach), a także o notariuszu, dzięki któremu szybko załatwisz formalności związane zarówno z kupnem, jak i sprzedażą nieruchomości. Rozważ też wsparcie prawnicze, bo nieruchomości do remontu często mają nieuregulowane kwestie własności. Dobry Home Staging podniesie wartość nieruchomości a profesjonalny fotograf pomoże Ci zilustrować ogłoszenie tak, że chętnych do oglądania nie zabraknie i mieszkanie sprzeda się szybko!

Jak zarobić na nieruchomości do remontu? Zajrzyj tutaj!

3/5 - (3 votes)
X