0
  • Brak produktów w koszyku.

Hanna Milewska-Wilk
Co prawda po raz pierwszy, ale z wielką energią i rozmachem odbędzie się 5 czerwca w Warszawie konferencja poświęcona zastosowaniu nowoczesnych technologii w nieruchomościach. Dla Mieszkaniczników jest zniżka na bilety i udział w dyskusji.
Polski rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Część komercyjna - biurowce, centra handlowe, magazyny i centra logistyczne - już od dawna jest całkiem dokładnie opisywana, monitorowana i cieszy się zainteresowaniem inwestorów zagranicznych. Wciąż pozostaje do zagospodarowania część mieszkaniowa: rozwój firm deweloperskich i rynku najmu mieszkań. Dużo nowych budynków to też możliwość łatwego wprowadzenia i wykorzystania technologii w nieruchomościach.
Technologie widać choćby na przykładzie miejsca konferencji: The Heart w budynku Warsaw Spire. Programowalny napis to dość widowiskowy element oświetlenia budynku, ale technologie wkraczają coraz dalej, zmieniają sposób, w jaki pracujemy, mieszkamy i podróżujemy. Zmieniają się sposoby wykorzystania nieruchomości, można mieć więcej danych o budynkach i ich użytkowaniu, zarządzać energią i ułatwiać dostęp, generalnie wykorzystywać lepiej.
Niezbędna jest oczywiście wiedza, przepływ informacji pomiędzy różnymi sektorami nie tylko rynku nieruchomości, ale i przetwarzania informacji. Dyskusje panelowe dotyczyć będą  wynajmu biur, efektywności energetycznej, sztucznej inteligencji, technologii Blockchain, zastosowania technologii typu ?smart building? w sektorze mieszkaniowym, w końcu możliwości wykorzystania technologii w dotarciu do klienta i prognoz na najbliższą i nieco dalszą przyszłość.
Konferencja PropTech Now to propozycja spotkania inwestorów zainteresowanych nowinkami, które właśnie w Polsce, najbardziej dynamicznym ?placu budowy? znajdują często swoje pierwsze zastosowanie. Do efektywnych zastosowań potrzeba jednak wiedzy z najróżniejszych dziedzin i Mieszkanicznik jak zawsze zachęca do dzielenia się nią - a efekty mogą być spektakularne, jak widok z Warsaw Spire na coraz bardziej ?szklaną? i nowoczesną panoramę Warszawy.

Oceń ten wpis
X