0
  • Brak produktów w koszyku.

Moi Drodzy,

Solidna – 25 osobowa grupa – to cieszy najbardziej. Frekwencja bez dwóch zdań dopisała. Nawet jeśli do nowej sali za pierwszym razem było trudniej trafić niż tam, gdzie od prawie roku odbywały się spotkania Mieszkaniczników śląskich.
Tak, tak – testowaliśmy nowe miejsce spotkań. Jak zostało ocenione przez uczestników?  O tym kilka słów za chwilę.

Po przywitaniu i krótkim wprowadzeniu zaczęliśmy od informacji o zbliżającym się wielkimi krokami VI Ogólnopolskim Kongresie Mieszkaniczników w Łodzi. Zapraszamy już 22 i 23 listopada! Potem krótko o wynikach ankiety przeprowadzonej wśród śląskich Mieszkaniczników. Dlaczego przychodzisz na spotkania, czy robisz to regularnie, czego oczekujesz od organizatorów, czy byłbyś gotów inwestować wspólnie – and many many more 🙂 Na te pytania odpowiedzieli wszyscy biorący udział w ankiecie. Wyniki są ciekawe!

A potem przyszedł już czas na zaproszonych gości. Najpierw Marcin opowiedział o temacie, który trudno zrozumieć 🙂 "Odpłatne zbycie nieruchomości a podatek dochodowy od osób fizycznych”. Czyli w prosty sposób: kiedy sprzedać nieruchomość i jaki podatek należy zapłacić. Pokazywana prezentacja jest już na stronie facebookowej śląskich mieszkaniczników 🙂 Zapraszamy nieobecnych do lektury! https://www.facebook.com/groups/mieszkanicznik.katowice/

Kolejnym tematem prezentowanym przez innego już Marcina był sposób na kupno nieruchomości bez zdolności kredytowej, wkładu własnego a nawet kapitału. Temat ciekawy, przedstawiony w interesujący sposób i zmuszający do myślenia. Niech żałują Ci, którzy nie mogli być obecni i posłuchać. Było sporo pytań i wątpliwości.

Obu panom serdecznie dziękuję za poświęcony czas, przygotowanie prezentacji i podzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem.

A co do sali – niestety nie zdobyła ona uznania obecnych. Zrobiliśmy na koniec anonimowe głosowanie i zaledwie 4 głosy były za tym, by kontynuować tam spotkania. Wracamy zatem na stare śmieci, czyli do świetlicy KZGM przy ulicy Grażyńskiego, nieopodal Spodka. Z organizacyjnego punktu widzenia cieszy mnie to o tyle, że „stara sala jest tańsza i nie trzeba ekstra dopłacać za projektor 🙂 

Tym samym zapraszam już wszystkich serdecznie na kolejne spotkanie. Już 30 października w w/w „starej” sali naszym gościem będzie Grzegorz Grabowski – ekspert Stowarzyszenia ds. podatków, prowadzący serwis: www.wynajmistrz.pl Szczegóły oraz link do formularza rejestracyjnego już wkrótce!

Ważne: od najbliższego spotkania zmianie ulegnie system opłat za udział w spotkaniu. Podobnie jak inne oddziały Stowarzyszenia nie będziemy pobierać opłaty od członków. Nieczłonkowie zaś zapłacą za uczestnictwo 20 zł jednorazowej opłaty.
UWAGA: ta opłata może być zaliczona na poczet składki członkowskiej, jeżeli zarejestrujesz się jako członek Stowarzyszenia w przeciągu 24 godzin od spotkania! Zapraszamy!

Radek Rup & Team co się zowie 🙂
Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik"
T 531 608 522 www.mieszkanicznik.org.pl

PS: Z opłat uzbieraliśmy w czasie ostatniego spotkania 165 zł

Oceń ten wpis
X