• Brak produktów w koszyku.

W 2020 roku wnętrza zdominowały zrównoważone kolory i proste, geometryczne kształty. Nadchodzący sezon nie przewiduje diametralnych zmian. Jednak wiele wskazuje na to, że tegoroczne trendy to przede wszystkim przytulna, stymulująca do działania przestrzeń – kolory ziemi, wody i rozkwitłe kwiaty. Jak zaaranżować modną łazienkę w 2021 roku? Podpowiadamy!

 

Barwy natury

Od dłuższego czasu, nie tylko we wnętrzarstwie, ale także w modzie, utrzymuje się popularność kolorów ziemi, znany jako earth tones. W tę szeroką paletę wpisuje się cały szereg zgaszonych barw, koncentrujących się wokół brązów, beżów i ciemnych zieleni.

 

 

W tym sezonie wiele wskazuje na to, że paleta mocno się rozszerzy o jasne zielenie i delikatne żółcie wpisujące się w trend nature tones. Nie bój się nimi inspirować i wykorzystywać ich w swoich aranżacjach. Nie zapomnij o naturalnych materiałach takich jak kamień czy drewno, które dzięki różnorodnej, nieoczywistej strukturze przełamują monotonię aranżacji. W 2021 roku nie powinniśmy bać się także roślinności – zwłaszcza w dużych, przestronnych wnętrzach. To czas na bycie na umocnienie więzi człowieka z przyrodą i poprawę jego samopoczucia.

 

 

Fascynacja naturą łączy się niewątpliwie z zamiłowaniem do ekologii. Trend na zrównoważoną produkcję i odpowiedzialną konsumpcję dotarł także do branży wnętrzarskiej. Coraz więcej producentów, w tym również marka Deante, skupia się na tworzeniu produktów funkcjonalnych, stylowych i przyjaznych środowisku, zarówno na etapie produkcji, jak i wtedy, gdy skończą one już swój żywot.

 

Moc pasteli

Dlaczego w łazience unikamy kolorów i za wszelką cenę dążymy do urządzania jej wnętrza w konwencji zgaszonych, ciemnych barw? Przede wszystkim dlatego, że biel, czerń albo beż są uniwersalne, ale w 2021 musimy przestać bać się kolorów i docenić, ile radości i kolorytu mogą wnieść do naszych wnętrz. Nadszedł czas pudrowego różu, mięty i błękitów, które wcale nie muszą kojarzyć się z ekscentrycznością, a mogą stanowić nieco bardziej wyrazisty akcent w Twojej łazience.

 

Od: Deante - Partnera Stowarzyszenia Mieszkanicznika

X