• Brak produktów w koszyku.

Jeśli oferujesz nieruchomość na sprzedaż lub wynajem, a pojęcie "home staging" widzisz pierwszy raz, koniecznie czytaj dalej! Dzięki home stagingowi znajdziesz nabywcę dwa razy szybciej, a w dodatku cena nieruchomości będzie wyższa. Jak to możliwe? Na czym polega home staging? Ile można na tym zarobić?

Co to jest home staging?

Niejednokrotnie zdarza się, że choć lokalizacja i cena nieruchomości są atrakcyjne i przyciągają wielu oglądających, ich zapał stygnie, gdy przyjrzą się bliżej mieszkaniu. Ludzie kupują oczami i dotyczy to zarówno ubrań i ciastek, jak i mieszkań. Choćby oferta była bezkonkurencyjna, oglądający się nie zdecyduje, jeśli lokal nie będzie miał "tego czegoś".

Czym jest home staging? Są to działania, dzięki którym nieruchomość zyskuje "to coś". Zaczyna kusić oglądających wyglądem, czystością i świeżością. Daje też pole do popisu wyobraźni. Mieszkanie, które poddasz home stagingowi, przestaje być obiektem do zamieszkania, a staje się obiektem do kupienia - pełnoprawnym produktem, na którym możesz skutecznie stosować wszelkie zabiegi marketingowe.

Sam home staging się do nich zalicza. Tak jak producenci inwestują w przyciągające wzrok opakowania i odpowiednią ekspozycję swoich wyrobów w sklepach, tak Ty możesz zainwestować w odświeżenie mieszkania i atrakcyjne zdjęcia, które skłonią osoby przeglądające ogłoszenia do sprawdzenia lokalu na żywo.

Na czym polega home staging i jakie działania obejmuje?

Home staging polega na doprowadzenia lokalu do stanu, w którym jest on maksymalnie atrakcyjny nie tylko pod względem wizualnym. Dąży się do jak najlepszego pierwszego wrażenia.

Co to znaczy? Specjaliści wskazują, że największym powodzeniem cieszą się mieszkania:

  • jasne (wyglądają wówczas na większe) - możesz więc pomalować ściany na biało i wstawić jasne meble,
  • pozbawione osobistych przedmiotów dotychczasowych mieszkańców - dzięki temu oglądający łatwiej pomyśli o lokalu jako o swoim i w głowie zacznie go urządzać pod siebie,
  • czyste - to chyba oczywiste, zaniedbane i brudne mieszkanie odrzuci niemal każdego,
  • pełne słońca ? mocno nasłonecznione mieszkania to obietnica dobrego samopoczucia domowników i wyższej estetyki codziennego życia. Ciemne mieszkania są ponure;
  • pachnące - a w najgorszym przypadku pozbawione przykrych zapachów, neutralne. Zapach czystości od progu sugeruje, że lokal jest zadbany. Zapach kawy może wywołać poczucie ?bycia u siebie?.

Wiele osób nieświadomie praktykuje home staging. Zaliczają się tu bowiem takie czynności, jak: sprzątanie, usuwanie zbędnych przedmiotów, mycie okien, odświeżanie koloru ścian.

Ile zarabia home stager?

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalny home staging. Ile kosztuje taka usługa? Cena konsultacji zaczyna się od 200 zł. Home stager bierze lokal pod lupę i rekomenduje rozwiązania, które należy wdrożyć, aby mieszkanie wywoływało w oglądających nieodpartą chęć kupna lub najmu. Kolejny etap, czyli wprowadzenie zaleceń, można wykonać samemu lub z home stagerem. Jest to wyceniane indywidualnie, a cena jest uzależniona od zakresu prac.

Czy to się opłaca? Zdecydowanie! Home staging skraca czas poszukiwania kupca lub najemcy nawet o połowę. Atrakcyjne wizualnie i odświeżone mieszkanie możesz oferować drożej (statystycznie o około 10%, jednak wartość ta może być wyższa, jeśli znacząco podniesiesz standard lokalu). Na konsultacjach z home stagerem skorzystają też osoby, które chcą wejść głębiej w rynek nieruchomości. Przyglądając się fachowcowi przy pracy, będziesz wiedział, jak przygotować kolejne mieszkania samodzielnie ? przynajmniej częściowo.

Zainteresowany? Dowiedz się, jak Home Staging robią najlepsi. Sprawdź tutaj.

X