• Brak produktów w koszyku.

Nieruchomości szeroko pojęte to dziedzina, którą zainteresowanych jest coraz więcej osób, fizycznie również jest ich coraz więcej i coraz bardziej różnorodnych, i bardzo zmieniają się sposoby ich wykorzystywania, biznesowe i inwestycyjne również. Mieszkanicznik współpracuje z organizacjami profesjonalistów, polecamy więc znane nam kursy i zaprzyjaźnione stowarzyszenia.
Zawodowcy nieruchomości, czyli trzy wymienione w Ustawie o gospodarowaniu nieruchomościami grupy, to pośrednicy, zarządcy i rzeczoznawcy majątkowi. O ile zawód rzeczoznawcy jest nadal dość dobrze uregulowany, to pozostałe już zderegulowano, ale uczyć się i doszkalać trzeba cały czas, żeby nadążyć za rynkiem, więc stowarzyszenia pośredników i zarządców wciąż mają w ofercie kursy podstawowe, specjalistyczne i dotyczące konkretnych zagadnień - w przystępnych cenach.
Szkolenia specjalistyczne dotyczą między innymi zarządzania najmem mieszkań - to dość skomplikowana dziedzina, głównie z powodu elastyczności umów najmu. Na prośbę Mieszkanicznika i przy naszym udziale ponad rok temu Polska Federacja Rynku Nieruchomości zrobiła program takiego kursu dla zaawansowanych, i obecnie są organizowane szkolenia przez kilka stowarzyszeń w różnych rejonach Polski. Jak wygląda zarządzanie z punktu widzenia zawodowca, o co trzeba zadbać, jak organizować większą skalę i co sprawdzać i jak rozliczać - podpowiadają praktycy, prawnicy i inni specjaliści. Okazuje się, że najem okazjonalny i instytucjonalny jest bardzo prosty dla zarządców powierzchni komercyjnych, ale ?zwykły? przynosi wiele zaskoczeń dla wszystkich.
Specjaliści zarządzania najmem mieszkań są coraz bardziej potrzebni na rynku, bo wielu inwestorów chce powierzać im obsługę swoich inwestycji. Dobry standard i ujednolicone zasady są bardzo pomocne i klientom - naszym członkom - i potencjalnym najemcom. Kursy są dobrą okazją do propagowania standardów. Mamy nadzieję, że skorzystają na tym rozwijające się firmy zarządzania najmem i będą w ten sposób wstępnie szkolić swoich pracowników. Osoby z taką specjalizacją można już wyszukiwać w bazie PFRN - to dodatkowa rekomendacja i ułatwienie dla klientów.
Polecamy i zapraszamy, w Warszawie sprawdzajcie WSPON i PSZN, w Poznaniu też WSPON (wielkopolskie), w Bydgoszczy SPONPiK, ale zawsze sprawdzajcie swoje lokalne zrzeszenia, tam są ludzie znający rynek nieruchomości.
 

Hanna Milewska-Wilk

X