• Brak produktów w koszyku.

grudzień, 2018

czw06Gr18:0021:00Częstochowa 2018-12 Jak rozliczać podatki w nieruchomościach w 2019 roku?

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Częstochowski oddział Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik" serdecznie zaprasza na ostatnie spotkanie w 2018 roku!

Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca, który wypada 6 grudnia 2018 roku. Jak zwykle zbieramy się od godz. 18:00 W Koronie Drzew przy ul. Racławickiej 2 w Częstochowie.

Spotkanie będzie wyjątkowe: Mikołajkowe, w przedświątecznej atmosferze, zawierające zarówno podsumowanie bieżącego roku, jak i zapowiedzi na nowy, mieszkanicznikowy rok w Częstochowie! Do tego nowe w naszym oddziale pomysły i projekty… Zdradzę, że związane z książkami, a jednym z nich będzie losowanie nagrody książkowej dla jednej z osób, które zarejestrują się najszybciej!

Tym razem w roli prelegenta wystąpię ja Monika Balińska. Przybliżę Wam wybrane problemy związane z rozliczaniem podatków, które wiążą się nieodzownie z działalnością w branży nieruchomości.

Kilka słów o mnie:

Z nieruchomościami, najmem i obrotem, związana jestem od kilkunastu lat, początkowo jako najemca (od 2003 roku), następnie jako pracownik kancelarii notarialnej (od 2008 roku), w końcu jako aktywna inwestorka (od 2013 roku). Więcej o początkach mojej przygody z inwestowaniem w nieruchomości możesz przeczytać w książce "Pomysł do wynajęcia 2", której jestem współautorką.

Również z podatkami jestem związana od 2003 roku – zaczynałam od teorii jako studentka, a w efekcie absolwentka Uniwerstytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i rachunkowość, później absolwentka studiów podyplomowych Rachunkowość i podatki małych i średnich przedsiębiorstw na Politechnice Częstochowskiej.

Dawno, dawno temu zaczynałam od prowadzenia księgowości i rozliczania podatków na potrzeby własne, rodziny i znajomych, obecnie zajmuję się tym zawodowo: prowadzę własne biuro rachunkowe Abacus i na co dzień wyręczam innych przedsiębiorców z wywiązywania się z obowiązków wobec urzędu skarbowego i innych instytucji.

Nieruchomości, dokumenty i liczby to moja pasja i nigdy mi się nie nudzą! Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuję w praktyce, lecz również dzielę się nią z innymi podczas prelekcji, wykładów, szkoleń, prywatnych konsultacji oraz na blogu formalnoscinieruchomosci.pl

Podczas wykładu opowiem o dostępnych formach opodatkowania działalności związanej z nieruchomościami, możliwościach wyboru, terminach. Podpowiem jak oszacować konieczny do zapłaty podatek, aby wybrać korzystną dla nas formę rozliczeń. Wskażę na jakie jeszcze aspekty działalności i rozliczeń należy zwrócić uwagę, aby podatki nie zjadły naszych zysków z inwestycji!

Po części oficjalnej nie może zabraknąć również tej nieoficjalnej. Równie gorąco zapraszam na nasze świąteczne, integracyjne after-party w pizzerii Allegro!

 

Agenda:

18:00 – 18:30 rejestracja i networking

18:30 – 18:45 wstęp i sprawy organizacyjne

18:45 – 20:45 prelekcja Jak rozliczać podatki w nieruchomościach w 2019 roku?

(ok. 19:45-20:00 przerwa)

20:45 – 21:00 zakończenie części formalnej, zaproszenie na after-party i kolejne spotkanie

21:15 – 23:15 świąteczne, integracyjne after-party w pizzerii Allegro 

 

Opłaty

– dla członków Stowarzyszenia (z oddziału częstochowskiego oraz wszystkich pozostałych) wstęp gratis

– dla osób spoza Stowarzyszenia 30 zł płatne przelewem podczas rejestracji on-line lub 60 zł gotówką na miejscu

 

Nie może Cię zabraknąć! Do zobaczenia 🙂

Z pozdrowieniami,
Monika Balińska
Lider oddziału Częstochowa

Czas

(Czwartek) 18:00 - 21:00

X