0
  • Brak produktów w koszyku.

W dniu 23 kwietnia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie oddziału Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” w Bielsku – Białej, na którym gościliśmy w roli prelegenta Sławka Muturi. Tak byliśmy zaoferowani jego obecnością, ze aż umknęło nam napisanie sprawozdania z tego spotkania - ale co się odwlecze to nie uciecze. 

 W spotkaniu uczestniczyło 26 osób z czego 4 osoby pierwszy raz a przynajmniej pierwszy raz w naszym oddziale. W murach zabytkowej Bielskiej Szkoły Przemysłowej Sławek swoją prelekcją pn.: „Inwestowanie grupowe” zabrał nas na safari. Po przedstawieniu swojej osoby ukazał nam, bowiem, jak dzikie zwierzęta na sawannie mają się do inwestowania w nieruchomości. Za przykład posłużyły tu lwy i lamparty. Lwy dokonujące łowów w grupie i na większe zwierzyny odzwierciedlały osoby inwestujące np. w kamienice. Lamparty natomiast polujące samotnie i na mniejsze zwierzęta prezentowały osoby inwestujące w mieszkania.
Sławek „podróżując z nami po sawannie” pokazał nam jak dysponując nawet niewielkim kapitałem można inwestować w nieruchomości, przedstawił m.in. 12 form grupowego inwestowania, pokazał, że dziś nie tylko jest problem z najemcami (bezwzględnie konieczna jest selekcja najemcy), ale także z właścicielami na wynajem (na to składa się niewielka wiedza, bardzo różna świadomość, styl działania, podejrzliwość wobec najemcy i często brak zaufania) oraz jak ważne są okazje w zakupie nieruchomości. Pokazał nam więc jak tworzyć okazje czyli jak je szukać i kreować. Sławek zaprezentował nam także 2 sposoby inwestowania w nieruchomości, czyli kupię tanio i sprzedam drożej albo kupię tanio i wynajmę i będę wynajmować do końca życia. Trzeba tylko się zdecydować czego się chce i dokąd się zmierza. A potem już tylko konsekwentnie podążać tą drogą...

Oceń ten wpis
X