• Brak produktów w koszyku.

Na wstępie jeszcze raz dziękuję wszystkim przybyłym za obecność. Na przybyłych łącznie 10 osób, gościło 5 nowicjuszy. Może liczba nie powala, ale myślę, że jak na pierwszy raz to niezły wynik, tym bardziej, że trwało 3 godziny. Po moim wstępie w postaci przybliżenia Stowarzyszenia Mieszkanicznik, jego misji i celów, każdy z uczestników spotkania przedstawił się i pokrótce opowiedział swój życiorys związany z wynajmem nieruchomości.

Okazało się, że większość obecnych to osoby, które nie mają jeszcze nieruchomości na wynajem, ale w bliższej lub dalszej przyszłości chcieliby się tego podjąć. Praktykami z długoletnim stażem okazali się Marta i Daniel, którzy swoimi doświadczeniami przejęli „mikrofon” podczas spotkania zarażając wszystkich swoją energią i entuzjazmem.

Daniel -  właściciel kilku mieszkań na wynajem opowiedział historię swoich inwestycji. Dla mnie osobiście - bardzo interesująca i inspirująca historia. Okazuje się, że jeśli ktoś z głową zaczął inwestować w 2006 roku to przy dobrym planie (a taki istnieje) niedługo Daniel osiągnie swój cel, jakim jest wolność finansowa. Spryt, konsekwencja, dobra organizacja, nie wiem czy to przepis na sukces, ale u niego się sprawdza. Warto tutaj zacytować jego dwa zdania. Jedno, że po prostu „lubi nieruchomości, lubi to co robi” oraz jego odpowiedź na pytanie - czy nie boi się kredytów i inwestowania na większą skalę „strach może być motywujący albo paraliżujący”, synonimy progresu i regresu, stoisz albo jedziesz, tylko ten pierwszy jest pozytywny, a to, czy jest... musi być, bo wzmaga naszą czujność. Odnosząc się do Stowarzyszenia powiedział, że są trzy rodzaje studentów, nie pamiętam tych dwóch pierwszych, ale pamiętam tego, którego on reprezentuje czyli wiecznego, bo chce się cały czas uczyć, stąd jego obecność, aczkolwiek głównym celem było zapoznanie się ze szczegółami Stowarzyszenia i chęć niesienia pomocy, działania  na rzecz regulacji rynku najmu nieruchomości, ponieważ sam miał przykre doświadczenia z najemcami, mimo rozbudowanej umowy, selekcji, zachowania norm ograniczonego zaufania. Bardzo pozytywny człowiek i mam nadzieję, że pomimo tego, iż w większości czasu przebywa za granicą nasz kontakt się nie urwie.

Monika zaprezentowała pokrótce ideę klubów inwestycyjnych Investime, polegającą na wymianie doświadczeń i wspólnym inwestowaniu w nieruchomości.

Jednym z uczestników był także Sebastian, znany jako Sebastian Zdrojewski, współautor książki „Pomysł do wynajęcia”, który pokrótce opowiedział swoją drogę do pierwszego najmu nieruchomości, swój cel i miejsce, w którym znajduje się teraz w drodze do jego realizacji.

Podsumowując: choć czuję lekki niedosyt odnośnie frekwencji, to - z tego co usłyszałem od uczestników - warto było, wiec było to pierwsze spotkanie, ale na pewno nie ostatnie. Szczegóły wkrótce...

Łukasz Ćwik
Lider regionu Podbeskidzie w Bielsku-Białej

Komentarze
  • Julia
    30 maja 2013

    Lukasz czy moglabym sie z toba skontaktowac. Pozdrawiam Julia

Komentarze wyłączone

X