0
  • Brak produktów w koszyku.

Nowy rok to dobry czas na realizację najlepszych pomysłów w Stowarzyszeniu Mieszkanicznik, a i wokół nas dużo się dzieje. Rok 2018 to dużo zmian dotyczących podatków i umów najmu. Wiele osób niestety nie ma czasu na monitorowanie wszystkich drobnych zmian i czasami płacą za to wysoką cenę. Ruszamy z Akademią Mieszkanicznika!

Nasze lokalne spotkania cieszą się coraz większą popularnością, mamy też coraz większe grono dobrych prelegentów, często mających nie tylko spore doświadczenie na rynku, ale i fachową wiedzę. Nie wszyscy chcą się zajmować szkoleniami, ale że chcą dzielić się wiedzą, to będziemy im to ułatwiać. Z drugiej strony wynajmowanie nieruchomości wymaga choćby niewielkiej wiedzy z bardzo wielu dziedzin, dobre zorganizowanie tej wiedzy jest podstawą do poszukiwania kolejnych, bardziej szczegółowych szkoleń.

Na ten rok zaplanowaliśmy siedem szkoleń, od marcowego będącego właśnie takim punktem wyjścia, ułożeniem wiedzy już jakoś zdobytej i uzupełnieniem o niezbędne zastrzeżenia. Na każde szkolenie będziemy zapraszać sprawdzonych wykładowców, którzy mają wiedzę i doświadczenie oraz potrafią się nimi dzielić, a osoby odpowiedzialne za Akademię przypilnują, by wszystko funkcjonowało sprawnie i płynnie. Kolejne szkolenia będą z serii “jak to dobrze zrobić” i dotkną zagadnień dotyczących zakupu, remontu i całej „sprzedaży” nieruchomości, zaawansowanych zagadnień prawnych i proceduralnych związanych z najmem, ale też możliwości postępowania w przypadku niejasnego statusu prawnego nieruchomości. Ważną kategorią są też oczywiście wszelkie kwestie dotyczące pieniędzy, zarówno ich pozyskiwanie, zabezpieczanie, rozliczanie z najemcami i z fiskusem, oraz z ewentualnymi współwłaścicielami i wspólnikami.

Stowarzyszenie Mieszkanicznik wciąż ma za zadanie cywilizować rosnący dynamicznie rynek najmu, a propagowanie odpowiednich standardów i udostępnianie wiedzy to najlepsze drogi do bezpieczeństwa i przewidywalności dla wszystkich uczestników: wynajmujących, najemców i profesjonalistów dostarczających usługi. Plany szkoleń przewidują, że raczej nie będziemy ich zbyt często powtarzać, ale będziemy też uważnie wsłuchiwać się w potrzeby naszych członków i obserwatorów interesujących się działalnością Stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach, do dzielenia się wiedzą na lokalnych spotkaniach oraz aktywnością we wszystkich naszych grupach dyskusyjnych, również tej związanej z Akademią Mieszkanicznika na FB.

Do zobaczenia!

Hanna Milewska-Wilk i Mieczysław Dutkowski

Oceń ten wpis
X