• Brak produktów w koszyku.

We wtorek 6 października 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Jak co roku prezentacja o podatkach przyciągnęła liczną widownię – była nas prawie setka.

WP_002720 (1)

Dziękujemy za Waszą obecność i zadanie wielu pytań. W tym miesiącu naszym gościem był Marek Golec, który razem z Grzegorzem Grabowskim (ekspertem Stowarzyszenia do spraw podatków) prowadzi biuro rachunkowe Wynajmistrz.pl. Marek Golec jest absolwentem ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Paris 13 we Francji oraz pasjonatem inwestowania w nieruchomości i przedsiębiorczości. Podczas tegorocznej sesji o podatkach nasz prelegent oprócz przypomnienia wszystkim podstawowych informacji, jak poprawnie rozliczyć podatki z najmu nieruchomości, jaką formę opodatkowania wybrać (ryczałt czy skala podatkowa), jak określić wartości początkową nieruchomości do amortyzacji, odpowiedział na wiele pytań jak zakwalifikować koszty poniesione na remont czy na ulepszenie mieszkania – jako koszt jednorazowy czy koszt podlegający amortyzacji. Marek przypomniał nam możliwości zwolnienia przychodów z najmu z podatku VAT z szczególnym uwzględnieniem rozliczenia tego podatku w lokalach podnajmowanych. Podczas prezentacji nasz prelegent odpowiedział na wiele pytań i rozwiał wiele wątpliwości jak poprawnie się rozliczyć i jednocześnie pozostawić fundusze na dalsze inwestycje. Dziękujemy Markowi za ciekawą prezentację.

Zapraszamy Was już dzisiaj na kolejne spotkanie warszawskie i spotkanie integracyjne po prezentacji. Tradycyjnie w pierwszy wtorek miesiąca czyli 3 listopada 2015. Szczegóły już wkrótce.
Jeśli macie ciekawy temat związany z nieruchomościami, najmem i chcielibyście zaprezentować go innym Mieszkanicznikom, możecie przesłać nam swoje zgłoszenia, propozycje i sugestie na adres rkuliga@mieszkanicznik.org.pl

Pozdrawiam,
Anna Bryzek, Z-ca Lidera Oddziału w Warszawie

X