0
  • Brak produktów w koszyku.

Blockchain a nieruchomości

Choć niektórzy na myśl o kryptowalucie reagują jak na myśl o inwazji kosmitów, a technologia blockchain jest im tak bliska jak budowa akceleratora cząstek elementarnych, to trudno nie zauważyć coraz większej ilości` informacji publikowanych w różnych mediach na ten temat.

Zastosowanie nowych technologii informatycznych w obrocie nieruchomościami.

Świat wokół nas zmienia się w tempie astronomicznym. A przewiduje się, że w kolejnych latach postęp w stosowaniu nowych technologii informatycznych jeszcze bardziej przyspieszy. Coraz częściej słyszy się również o zastosowaniu technologii blockchain w obrocie na rynku nieruchomości. Bez fizycznego podpisu dokumentów, bez wychodzenia z domu możesz kupić udział w spółce celowej, projekcie inwestycyjnym czy udzielić pożyczki na działalność konkretnej firmy. Czy w obecnych warunkach prawnych, dostępnej technologii informatycznej rzeczywiście jest to dziś możliwe?

10 lat Mieszkanicznika. Gonimy nowe trendy.

Analizując i przyglądając się zmianom na rynku wynajmu i inwestowania w nieruchomości Stowarzyszenie Mieszkanicznik wzięło pod lupę również to zagadnienie. A ponieważ w tym roku obchodzimy 10-lecie działalności przygotowujemy dla naszej elitarnej społeczności - członków Mieszkanicznika wyjątkowy event – jubileuszowy bankiet poprzedzony mini konferencją pt. ”Perspektywy rynku inwestowania i wynajmu nieruchomości w warunkach dynamicznego rozwoju technologii informatycznych”.

Przybliżymy Wam tematy z obszaru technologii blockchain i jej adopcji na rynku obrotu nieruchomościami. Powiemy co to jest token, co to jest „smart contract”, czyli jak funkcjonują w praktyce automatycznie zawierane inteligentne umowy. Zahaczymy również o regulacje prawne rynku obrotu tokenami, umowy zakupu akcji „smart contractem’ w prostej spółce akcyjnej czy udziału w nieruchomości. Będzie też o czekających nas zmianach w postrzeganiu samego pieniądza i jego funkcji. Czy nowy paradygmat funkcji pieniądza - wprowadzenie pieniądza cyfrowego i wycofanie z obiegu pieniądza fiducjarnego w najbliższym 10-leciu jest możliwe? Kiedy i jak stanie się naszym chlebem powszednim przyjmowanie należności z tytułu czynszów najmu czy zakupu nieruchomości w pieniądzu cyfrowym z datą ważności? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas tej wyjątkowej konferencji.

Dla członków Mieszkanicznika - to wiedza obowiązkowa!

A to wszystko na tle naszego jubileuszu i związanej z nim radości, którą będziemy się wspólnie dzielić przez cały sobotni wieczór i noc. Zarezerwujcie sobie 14 maja 2022 r. na obecność w Warszawie w Hotelu Plaza i wspólne świętowanie. Abyśmy razem weszli w kolejne lata naszego istnienia i działalności przygotowani na to nadchodzące „nowe”. Abyśmy - postrzegani jako nowoczesna, prężnie rozwijająca się organizacja - mogli wyrażać swoje opinie i bronić naszych interesów. Nas – inwestorów i wynajmujących mieszkania, świadczących usługi dla rynku najmu i mających niekwestionowany wkład w jego harmonijny, etyczny i idący z duchem czasu rozwój.

Do zobaczenia 14 maja!

Zobacz więcej: https://mieszkanicznik.org.pl/10-lat-mieszkanicznika/

Oceń ten wpis
X