0
  • Brak produktów w koszyku.

Znów spotkaliśmy się w pierwszy wtorek miesiąca i mimo starań Jacka Kusiaka, który prowadził spotkanie w zastępstwie Roberta Kuligi, nie udało nam się wyczerpać tematów do rozmów do 21 – ale kolejna szansa na rozmowy za miesiąc, po majowym długim weekendzie.

Mieszkanicznicy i zaproszeni na Targach nieruchomości zainteresowani goście stawili się licznie, sala była wypełniona i przed częścią wykładową rozmawiano w wielu grupkach bardzo intensywnie. Nasz kwietniowy wykładowca Tomasz Burcon omawiał najem krótkoterminowy i dość specyficzny dla polskiego wybrzeża model najmu mieszanego: dla studentów i krótkoterminowego. Trzy najważniejsze punkty z jego wystąpienia: lokalizacja (lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja), zdjęcia i pozycjonowanie w Internecie, to są klucze sukcesu. Dochód pasywny też nigdy nie jest tak całkiem pasywny: mimo wszystko trzeba zawsze swoich interesów doglądać, i cały czas szukać ulepszeń i dróg rozwoju, żeby nie przegapić szans i nie stracić dorobku.  

Przed głównym wykładem mieliśmy też krótkie wystąpienie dotyczące wspieranej przez Stowarzyszenie Mieszkanicznik kampanii społecznej Woda się opłaca (http://wodasieoplaca.pl/). Darek i Lidia Dłużeń krótko i ciekawie przedstawili możliwości w zakresie oszczędzania wody dla Mieszkaniczników, czyli głównie jak przygotować mieszkanie i na co uczulić najemców, żeby rachunki nie zaskoczyły stron umowy. Zachęcamy do skorzystania z rad na stronie kampanii.

Po tak intensywnych wykładach część uczestników przeniosła się jeszcze do restauracji na szklankę (również) wody i coś do zjedzenia. Rozmowy nadal były intensywne, a jak podkreślali niektórzy, czasem ważniejsza jest inspiracja, niż konkretna wiedza, a w Mieszkaniczniku można w dodatku do obu poprzednich znaleźć jeszcze pozytywne podejście do życia i ludzi.

Kolejne spotkanie 9 maja, mamy nadzieję, że znów będziemy mogli poznać wielu nowych Mieszkaniczników! Rezerwujcie czas co najmniej do 21. Do zobaczenia!

Oceń ten wpis
X