0
  • Brak produktów w koszyku.

Stowarzyszenie Mieszkanicznik uruchomiło działania pomocowe dla przedsiębiorców działających w branży nieruchomości, szczególnie najmu. W tym celu powołano zespół 16 ekspertów, których zadaniem jest wsparcie prawne właścicieli nieruchomości i proponowanie praktycznych rozwiązań, by przetrwać kryzys. W zakładce #pomagamy_mieszkanicznik na stronie stowarzyszenia (https://mieszkanicznik.org.pl/pomagamy_mieszkanicznik/) można skorzystać ze wzorów dokumentów, analiz, webinarów z interpretacjami prawnymi, ułatwiającymi prowadzenie biznesu w czasie pandemii. Narzędzia te są darmowe, wystarczy jedynie pozostawić swój e-mail.

Dodatkowo Stowarzyszenie Mieszkanicznik wyszło naprzeciw realnym potrzebom. Uruchomiło akcję lokali na kwarantanny/izolację (https://mieszkanicznik.org.pl/mieszkania-na-kwarantanne/ ). Działania odbywają się trójtorowo.

Po pierwsze stowarzyszenie zbiera dane od przedsiębiorców, którzy mają wolne lokale i chcieliby udostępnić je do celów izolacji i kwarantanny (np. dla sztabu medycznego, osób wracających z zagranicy). Lokale te są przygotowane do warunków koniecznych dla przebycia kwarantanny. Wielu właścicieli zapewnia środki ochrony jak: okresowe ozonowanie, włączanie lamp UV i stosowanie środków wirusobójczych do dezynfekcji w toalecie, dezynfekcji powierzchni stałych oraz dezynfekcji rąk. Na specjalne potrzeby jest również możliwość włączenia usług dodatkowych jak: robienie zakupów, odbieranie poczty, pralnia itp.

Po drugie stowarzyszenie udostępnia informacje osobom poszukującym takich lokali. W tym celu została utworzona ogólnodostępna baza takich mieszkań. Są to lokale w rożnych regionach Polski. Warunki wynajmu (cena oraz czas) strony ustalają między sobą.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OVfGwbxKMmqnYBv2jb8hbVBr9_BXuHXQRH8m3pFEXYI/edit#gid=133689148

Po trzecie Mieszkanicznik ruszył z akcją charytatywną dla BOHATERÓW TRUDNYCH CZASÓW (lekarzy, pielęgniarek, całego personelu medycznego).

Intencją tej akcji jest wsparcie BOHATERÓW TRUDNYCH CZASÓW, ale także pomoc tym Mieszkanicznikom, którzy wskutek pandemii stracili dochody z wynajmu i przekazali swoje mieszkania dla celów kwarantanny. W tym celu został uruchomiony specjalny rachunek bankowy do dobrowolnych wpłat. Z tych funduszy stowarzyszenie będzie płacić właścicielom nieruchomości za pobyt, jeśli udostępnią go lekarzowi lub innej osobie czynnie działającej w walce z koronawirusem. Dzięki temu nasi BOHATEROWIE będą mieć szansę na darmowy odpoczynek.

Wpłaty można dokonać na numer konta

STOWARZYSZENIE MIESZKANICZNIK:
39 1140 2004 0000 3302 7854 7333

 

O Stowarzyszeniu Mieszkanicznik:

Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik" działa od 2012 r. Dziś zrzesza ponad 14 000 obserwatorów i sympatyków oraz blisko 3000 członków regularnie spotykających się w 20 miastach w Polsce i 5 oddziałach zagranicą.

Stowarzyszenie skupia wokół siebie ludzi działających w branży nieruchomości, szczególnie najmu. Organizuje co miesiąc kilkanaście lokalnych spotkań, prowadzi kongresy, na których ujednolicana jest wiedza i praktyka.

Misją oraz naszym nadrzędnym celem Mieszkanicznika jest dążenie do ucywilizowania polskiego rynku najmu. Stowarzyszenie realizuje tę misję poprzez działania na rzecz zwiększenia ochrony interesów w relacjach pomiędzy wynajmującymi a najemcami, jak również między Mieszkanicznikami a bankami oraz innymi podmiotami (spółdzielnie, wspólnoty, administracja). Kreuje i promuje etyczne standardy najmu i działa na rzecz zmiany prawa oraz zwiększania bezpieczeństwa najmu m.in. poprzez powołanie Sądu Arbitrażowego przy stowarzyszeniu.

Dołącz do nas!

https://mieszkanicznik.org.pl/19-korzysci/

 

Kontakt dla mediów:

FAUSTYNA GUZOWSKA
PUBLIC RELATIONS
Tel. +48 793 106 102
E-mail: media@mieszkanicznik.org.pl

Kontakt do biura:

Katarzyna Gontarczyk
kierownik biura
Tel. +48 792 460 250
E-mail: biuro@mieszkanicznik.org.pl

X