0
 • Brak produktów w koszyku.

Artykuł sponsorowany.

Rodzaje ekspresów - jaki wybrać?

Wybór ekspresów do kawy jest bardzo duży. Najczęściej urządzenia tego typu dzieli się na przelewowe i ciśnieniowe. Te pierwsze kojarzysz z wielu filmów - to pękate dzbanki, z których kelnerka dolewa kawy klientom baru. To dobry zakup, jeśli lubisz czarną kawę i możesz sią nią podzielić z innymi - jednocześnie taki sprzęt pozwala przygotować kilka, a nawet kilkanaście filiżanek! Z kolei ekspresy ciśnieniowe to bardzo zróżnicowane sprzęty. Możesz do nich zaliczyć:

 • ekspresy na kapsułki;
 • ekspresy kolbowe;
 • ekspresy ciśnieniowe automatyczne.

Ekspresy na kapsułki to najprostsze i najtańsze urządzenie. Zachwycają łatwą obsługą i niską ceną. Zmieszczą się na każdym kuchennym blacie! Łatwo je zabrać ze sobą na wakacje - na przykład do domku letniskowego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na koszt jednostkowy kawy, który jest wyższy niż przy modelach kolbowych czy automatycznych.

Urządzenia kolbowe to pewien kompromis. Pozwalają przygotować napój z kawy mielonej, więc koszt filiżanki aromatycznego napoju nie jest wysoki. Obsługa sprzętu wymaga jednak pewnej wprawy. Po taki model sięgają chętnie kawosze, którzy chcą mieć wpływ na każdy etap przygotowywania ulubionego napoju. Sprzęty są tańsze od modelu automatycznych i zajmują mniej miejsca na kuchennym blacie!

W końcu - ekspresy ciśnieniowe automatyczne. To najdroższe, najbardziej zaawansowane propozycje, które pozwolą ci jednym przyciskiem przygotować ulubione specjały - w tym kawy mleczne. Trzeba się jednak liczyć nie tylko z ceną, ale również tym, że taki sprzęt zajmuje sporo miejsca w kuchni.

Jak wybrać ekspres kolbowy? Najważniejsze kwestie

Chcesz kupić model kolbowy? To dobry, uniwersalny wybór! Zobacz, czym się kierować, by kupić najlepszy sprzęt! Zwróć przede wszystkim uwagę na:

 • pojemność pojemnika na wodę;
 • moc;
 • ciśnienie;
 • system spieniania mleka;
 • łatwe sterowanie;
 • możliwość przygotowania kawy w szklankach różnej wysokości;
 • dodatkowe funkcje.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupują ekspres kolbowy? Dobry sprzęt kupisz za ok. 500 zł, zakładając ok. 1000 zł, masz więcej możliwości.

Polecane ekspresy kolbowe - najchętniej kupowane urządzenia

Zobacz, które ekspresy kolbowe cieszą się największą popularnością. Każdy z nich będzie dobrym zakupem do twojej kuchni!

 • KOENIC KEM 2320 - model za ok. 470 zł o mocy 1450 W. Szybko przygotujesz ulubione espresso i ristretto. Możesz też spienić mleko, korzystając z dyszy pary. Chcesz dzielić się aromatycznym napojem z bliską osobą? Możesz przygotować dwie kawy jednocześnie! Ekspres sam się wyłącza, by zaoszczędzić energię elektryczną. Pojemnik na wodę ma 1,2 l.
 • KOENIC KEM 2320 - sprzęt nawiązujący do stylu retro będzie prawdziwą ozdobą kuchni! Zapłacisz za niego nieco ponad 600 zł. Moc urządzenia to 900 W. Do spieniania mleka możesz użyć dyszy pary. Pojemnik na wodę ma pojemność 0,9 l. Opisywany sprzęt pozwoli ci przygotować dwie filiżanki kawy jednocześnie!
 • DE LONGHI EC 685.BK Dedica Style - minimalistycznie prezentujący się ekspres z ok. 800 zł. Moc urządzenia to 1300 W. Do spieniania mleka użyjesz tu dyszy pary. Spodoba ci się regulowana wysokość tacki ociekowej - oznacza to, że możesz przygotować kawę w ulubionej szklance. Pojemnik na wodę ma 1,1 l. I w tym modelu przygotujesz dwie filiżanki kawy jednocześnie.

Wszystkie wspomniane propozycje zbierają entuzjastyczne recenzje użytkowników. Chcesz je porównać z innymi możliwościami? Zobacz wszystkie ekspresy kolbowe w sklepie MediaMarkt i wybierz urządzenie dostosowane do twoich potrzeb!

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

X