0
  • Brak produktów w koszyku.

POZNAJ LAUREATÓW

CZWARTEJ EDYCJI PLEBISCYTU

KAT 1 INNOWACJA FLTR
KAT 2 FLIPPER ROKU
KAT 4 DEWELOPER ROKU
KAT 5 BRKER FINANSOWY
KAT 6 DORADCA PODATKOWY
KAT 7 MARIUSZ STĘŻAŁY
KAT 8 MARCIN KŁODNICKI
KAT 9 HOME STAGER DORADCA PODATKOWY
KAT 10 ZARZĄDCA NAJMU
KAT 11 POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI
KAT 12 NAGRODA SPECJALNA

PRZYPOMINAMY WSZYSTKICH NOMINOWANYCH

CZWARTEJ EDYCJI

PRESTIŻOWEGO PLEBISCYTU BRANŻOWEGO

INNOWACJA ROKU

FLTR to istniejący od listopada 2022 r. newsletter o rynku nieruchomości, ale nie tylko - to przede wszystkim analizy, scenariusze, wywiady z ekspertami, dostęp do raportów i danych oraz konsulting w nowym subskrypcyjnym modelu oraz klasycznej usługowej formie. Założycielem FLTR jest Jan Dziekoński, od 10 lat na rynku nieruchomości – zawodowo i prywatnie. Kiedyś jako współzałożyciel startup’u inwestycyjnego Mzuri Investments, później prywatny inwestor, następnie członek zarządu dużej grupy nieruchomościowej Mzuri. Równolegle od 2008 roku aktywny jako konsultant biznesowy dla największych polskich i międzynarodowych firm. Obecnie łączy oba doświadczenia rozwijając FLTR. Prowadzi również blog, kanał YouTube i podcast poświęcone rynkowi nieruchomości.

FLTR jest innowacyjną platformą subskrypcyjną, której misją jest demokratyzacja dostępu do wiedzy i profesjonalizacji rynku nieruchomości. Od momentu powstania pod koniec listopada 2022 FLTR zgromadził około 1000 subskrybentów z rynku nieruchomości - drobnych inwestorów, usługodawców, ekspertów rynkowych, a także dużych korporacji czy instytucji publicznych. Poprzez model subskrypcyjny FLTR zapewnia najwyższej jakości analizy w korporacyjnym standardzie, na które każdy uczestnik rynku nieruchomości może sobie pozwolić dzięki darmowemu dostępowi do podstawowej wersji platformy. Do końca lipca 2023 FLTR opublikowało prawie 40 newsletterów oraz dedykowanych analiz premium poświęconych różnym zagadnieniom rynku - bieżącym wynikom rynku, trendom demograficznym, zmianom legislacyjnym, konkurencji na rynku deweloperskim i rynku najmu, czy też innowacjom w naszym sektorze. Jednocześnie lider FLTR w ostatnim roku kilkadziesiąt razy występował na łamach prasy, telewizji, konferencji i wykładów, czy uczestniczył w opracowaniu publicznych raportów (m.in. "Rynek najmu 2030"). Komentuje bieżące wydarzenia rynkowe, jak i opiniuje oraz rekomenduje zmiany w zakresie polityk - w tym w zakresie wspierania rozwoju rynku najmu w Polsce. FLTR wspiera także Stowarzyszenie Mieszkanicznik w zakresie przekazywania analiz i prognoz na temat rynku nieruchomości jego Członkom.

INNOWACJA ROKU

Jestem dyplomowanym architektem wnętrz. Projektuje wnętrza, autorskie meble oraz wzornictwo. Wszystkie wykonywane przeze mnie usługi projektowe są zawsze najwyższej jakości niezależnie od wysokości budżetu inwestora - doradzam odpowiedni zakres projektu adekwatny do możliwości finansowych oraz potrzeb inwestycyjnych. Pracuje stacjonarnie w Warszawie oraz w systemie on-line. Z zamiłowania domowy kucharz, miłośnik zwierząt i roślin (na zdjęciu z Leonem).

Przygotowanie narzędzi (kalkulatorów) dla architektów wnętrz pozwalających realnie (nie z metra) wyceniać swoją pracę i ułatwiających prowadzenie całego procesu projektowego.

Urodziłem się 1988 roku w Szczecinie, lecz od najmłodszych lat mieszkam w Warszawie. Z wyróżnieniem ukończyłem architekturę wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Meble mojego autorstwa gościły na wystawach w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, w Muzeum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim, w Centrum Designu Gdynia. W 2013 roku mój produkt zdobył rekomendację w prestiżowym konkursie „Dobry Wzór” organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W dorobku posiadam publikację swoich projektów w pismach branżowych takich jak: Czas na Wnętrza, Dobre Wnętrze, FUTU czy DesignAlive, oraz w wielu artykułach on-line. Aktywnie działam w branży projektowej od 2010 roku. Jestem dyplomowanym architektem wnętrz. Projektuje wnętrza, autorskie meble oraz wzornictwo. Wszystkie wykonywane przeze mnie usługi projektowe są zawsze najwyższej jakości niezależnie od wysokości budżetu inwestora - doradzam odpowiedni zakres projektu adekwatny do możliwości finansowych oraz potrzeb inwestycyjnych. Pracuje stacjonarnie w Warszawie oraz w systemie on-line. Z zamiłowania domowy kucharz, miłośnik zwierząt i roślin (na zdjęciu z Leonem). Urodziłem się 1988 roku w Szczecinie, lecz od najmłodszych lat mieszkam w Warszawie. Z wyróżnieniem ukończyłem architekturę wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Meble mojego autorstwa gościły na wystawach w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, w Muzeum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim, w Centrum Designu Gdynia. W 2013 roku mój produkt zdobył rekomendację w prestiżowym konkursie „Dobry Wzór” organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W dorobku posiadam publikację swoich projektów w pismach branżowych takich jak: Czas na Wnętrza, Dobre Wnętrze, FUTU czy DesignAlive, oraz w wielu artykułach on-line. Aktywnie działam w branży projektowej od 2010 roku. Przez te ponad 13 lat zaprojektowałem wnętrza w różnorakich stylach i o odmiennych przeznaczeniach - zarówno prywatne jak i inwestycyjne (pod wynajem lub sprzedaż). Współpracowałem z różnymi inwestorami i na rozmaitych zasadach. Dzięki temu wiem jak skutecznie dopasować zakres projektu do konkretnego inwestora i jego indywidualnych potrzeb oraz by sam proces przebiegał sprawnie i bezproblemowo. Ostatnie lata spędziłem na przygotowaniu autorskiego systemu współpracy z inwestorem oraz sposobu szybkiego i uczciwego wyceniania usług projektowych, który nie nalicza opłat za każdy niemający znaczenia metr powierzchni inwestycji. Opracowałem między innymi arkusze on-line z: harmonogramem, rozliczeniami projektowymi, interaktywnym moodboardem wraz z listą produktów, kosztorysem - które ułatwią i umożliwią Tobie proste przejście przez cały proces projektowy Twoich wymarzonych wnętrz.
Przygotowanie narzędzi (kalkulatorów) dla architektów wnętrz pozwalających realnie (nie z metra) wyceniać swoją pracę i ułatwiających prowadzenie całego procesu projektowego.

INNOWACJA ROKU

Firma doradcza skupiająca się przede wszystkim na zapewnieniu prywatności stanu posiadania inwestora.

Jesteśmy świadkami ery, w której niemal każdy aspekt działalności inwestora może zostać publicznie wyeksponowany i analizowany, a dostęp do informacji finansowych stał się niemal banalnie prosty. Ma to swoje plusy, można sprawdzić konkurenta, wiarygodność nowego kontrahenta, stan portfela byłego męża… Mniej miło, gdy to my jesteśmy osobami sprawdzanymi. I gdy osoba sprawdzająca wcale nie ma przyjaznych zamiarów.

Posiadając dane osobowe konkretnej osoby, nawet za pomocą publicznie dostępnych źródeł można dość łatwo ustalić jej adres zamieszkania, posiadane nieruchomości i udziały w spółkach. Można sprawdzić, w jakiej kondycji są spółki i ocenić, ile nasz inwestor tak naprawdę zarabia. Gdy ktoś o złych zamiarach powiąże te informacje, dla niczego niespodziewającego się celu i jego rodziny sytuacja staje się niewesoła.

To tylko jeden z przypadków, w których przydałaby się, by pewne informacje pozostały poufne. Pisząc te słowa, przychodzi mi do głowy przynajmniej kilkanaście innych sytuacji, kiedy warto by było zachować prywatność majątku, ale nie było ku temu możliwości

 

Zazzle Consulting kreuje nową rzeczywistość, jaką staje się gwarantowana prywatność dla właścicieli nieruchomości oraz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Przerywa link informacyjny pomiędzy osobą a jej majątkiem, dzięki czemu tylko od samego inwestora zależy, co, gdzie i komu ujawni. Anonimizacja stanu posiadania, w połączeniu z automatyzacją sposobów zarabiania pieniędzy i międzynarodową dywersyfikacją majątku jest zabezpieczeniem na złe czasy. Nie dość, że skutecznym, to jeszcze całkowicie legalnym.

INNOWACJA ROKU

Założyciel Inside Park S.A., prezes, przywódca i lider. Czuwa nad rozwojem strategicznym firmy i nadzoruje prace zespołu. Certyfikowany doradca nieruchomości, szkoleniowiec oraz lider Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Doświadczony przedsiębiorca, wizjoner widzący szczyty oraz znający drogę pod górę. Autor książki „Coś o nieruchomościach”. Jego największą pasją są nieruchomości. W gronie zadowolonych klientów posiada ponad 800 osób, a na koncie ponad 400 sfinalizowanych transakcji. Sprzedał nieruchomości za ponad 100 mln zł jeszcze przed ukończeniem 33 roku życia. Swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie dzieli się jako szkoleniowiec nieruchomościowy i lider toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. W latach 2012-2017 właściciel firmy działającej na rynku nieruchomości pod szyldem Metrohouse Franchise SA. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami z 15-letnim doświadczeniem. Brał udział w licznych szkoleniach z zakresu komunikacji oraz skutecznych strategii biznesowych. W 2019 roku uczestniczył w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców, gdzie dał się zapamiętać jako osoba silnie zmotywowana i szybko robiąca postępy. Jego końcowe wystąpienie wywarło na organizatorach ogromne wrażenie.

Mając na uwadze główne cele konkursu Mieszkanicznik Roku 2023, którymi są między innymi: wyłonienie osoby lub firmy działającej profesjonalnie i etycznie na rynku oraz wspieranie i promowanie dobrych praktyk na rynku, zgłaszamy swój udział w konkursie w kategorii Innowacja roku. Chcemy pokazać, jak wdrażamy działania z zakresu ESG, mimo że z formalnego punktu widzenia dziś nie mamy takiego obowiązku. Zależy nam na udowodnieniu, że każda firma ma możliwość stać się przedsiębiorstwem przyjaznym społecznie i proekologicznym. Takie są oczekiwania nowoczesnych, pluralistycznych społeczeństw, toteż Inside Park odpowiada na nie i tworzy przestrzenie inkluzywne: zarówno dla klientów, jak i dla swoich pracowników. 5 stycznia 2023 roku weszła w życie dyrektywa CSRD, która nakłada na duże podmioty obowiązek raportowania ESG. Inside Park SA nie podlega tej dyrektywie, a mimo to od blisko dwóch lat wdraża działania zgodne z ESG. Uważamy bowiem, że każda firma (a także osoba fizyczna) - bez względu na ilość zatrudnianych pracowników czy wysokość przychodów - ma realny wpływ na otoczenie. Dlatego wdrażamy ESG na wielu poziomach: od tych najprostszych, codziennych możliwości dbania o środowisko, odpowiadania na potrzeby społeczeństw i zapewniania ładu korporacyjnego, aż po działania na szerszą skalę, „zewnętrzne”, wymagające większych nakładów finansowych. Rozpoczynając omawianie naszych best practise, w pierwszej kolejności należy podkreślić, że już sam proces rewitalizacji kamienic jest wzorcowym przykładem na zgodność z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym. Wydłużenie cyklu życia budynków pozwala na optymalizację wykorzystania zasobów, a dodatkowo standardy wykonywania remontów przez Inside Park ograniczają eksploatację surowców do minimum. Standardy remontowe Inside Parku mają trzy źródła: świadomość ekologiczną (E), szacunek do dziedzictwa kulturowego regionu (S) oraz odpowiadanie na potrzeby nowoczesnych, pluralistycznych społeczeństw, które wymagają dbałości o dwie pierwsze kwestie (S, G). Modelowym przykładem na realizację tych założeń w praktyce są dokonane ostatnio* przez Inside Park rewitalizacje toruńskich kamienic: przy ul. Św. Jakuba 13 – tzw. Miodowa Faktoria, przy ul. Mickiewicza 124 – Izba Studencka im. Mikołaja Kopernika oraz przy ul. Łaziennej 9 - Kamienica nad Wisłą. Miodowa Faktoria znajduje się naprzeciw monumentalnego, XIV-wiecznego, gotyckiego kościoła pw. Św. Jakuba. Kamienica nad Wisłą zlokalizowana jest na jednej z najstarszych ulic Torunia, przy której mieszkali znamienici obywatele miasta. Oba budynki leżą w samym centrum średniowiecznej starówki, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Izba Studencka powstaje natomiast na Bydgoskim Przedmieściu, drugim po starówce osiedlu z największą ilością zabytków. Bydgoskie to dawna ekskluzywna dzielnica z przełomu XIX i XX wieku, wyróżniająca się bogactwem architektury eklektycznej, secesyjnej i bujną zielenią.  Takie prestiżowe lokalizacje traktujemy jako wyzwanie. Przywrócenie zabytkowych budynków miastu z jednoczesnym ich przystosowaniem do oczekiwań konsumentów XXI wieku okazuje się jednak możliwe. Względnie najprostsze jest wdrażanie ESG na poziomie rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych. Wymiana przestarzałych pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła to dziś podstawa w renowacji dawnych budynków i Inside Park, naturalnie, też to robi. W kamienicy przy ul. Mickiewicza 124 w piwnicy usytuowaliśmy kotłownię i zamontowaliśmy gazową instalację centralnego ogrzewania. Z kolei do kamienic przy ul. Łaziennej doprowadziliśmy miejski ciepłociąg. W każdym modernizowanym budynku montujemy ponadto energooszczędne oświetlenie i czujniki ruchu wzbudzające światło. Wykorzystujemy także istniejące okna i poddajemy je renowacji, gdy jest pewne, że będą one równie szczelne, jak nowe. Podobnie, w trosce o zmniejszanie ilości odpadów naprawiamy i montujemy zachowane futryny, drzwi i odrzwia, gdy wiemy, że ich odzysk nie wpłynie na komfort przyszłych mieszkańców odnawianych kamienic.
 Za stosunkowo łatwe uważamy również tworzenie zielonych kamienic. Przyjąwszy, że zapewnianie zieleni wszędzie tam, gdzie to możliwe ma być wyróżnikiem inwestycji Inside Parku, realizujemy ten cel na różne sposoby. W kamienicy przy ul. Mickiewicza zachowaliśmy roślinność porastającą podwórze i przygotowaliśmy projekt jej aranżacji. Po zakończeniu remontu obecne krzewy i bluszcz będą nadal porastać patio. Dzięki temu studenci zyskają zieloną, cichą enklawę w samym środku ceglanych murów. Zielone patio powstanie także w kamienicy przy ul. Podmurnej 85/89 w Toruniu (warunkowa umowa sprzedaży podpisana w lutym 2023 roku). Lokalizację tę nazywamy Bluszczovą kamienicą, a nazwa nawiązuje do bluszczu porastającego dziś podwórko. Bluszcz pozostanie w tym miejscu, lecz będzie oryginalnie wkomponowany w nowo powstałą przestrzeń. W tej kamienicy tworzymy też zielone klatki schodowe, lokując w nich rośliny. Regularnie wykorzystujemy również mech chrobotek do ozdabiania ścian i przestrzeni wspólnych budynków. Taka zielona ściana wita na przykład gości naszego biura, mieszczącego się w zabytkowej kamienicy przy ul. Prostej 12/14 w Toruniu. Zachęcamy ponadto naszych klientów i najemców do pielęgnowania kwiatów na balkonie, co udało się zwłaszcza w odrestaurowanej przez nas kamienicy przy ul. Łaziennej 9 w Toruniu. W Inside Parku wiemy, że polski rynek budowlany dostarcza sporo przykładów na udane adaptacje obiektów zabytkowych do współczesnych potrzeb. Warszawskie inwestycje: przebudowa Fabryki Norblina czy Foksal 13/15 to jedne z najbardziej spektakularnych renowacji. My podążamy tą ścieżką, ale cel definiujemy inaczej. Chcemy tworzyć przestrzenie inkluzywne – w odróżnieniu od ekskluzywnych. ESG na rynku nieruchomości to bowiem według Inside Parku tworzenie miejsc dostępnych dla ogółu.  Na tym polu znacznie trudniej jest realizować inwestycje zgodne z ESG. Zabytkowe centra miast cechuje zwarta zabudowa, ulice są wybrukowane, a ilość turystów, zwłaszcza w sezonie, bywa przytłaczająca. Utrudnia to poruszanie się po zabytkowych osiedlach osobom z niepełnosprawnościami, starszym, rodzicom z dziećmi w wózkach. Bywa, że niektóre miejsca stają się nawet dla nich niedostępne. Inside Park rozumie te problemy i tworzy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, przestrzenie inkluzywne, czyli włączające, otwarte, przyjazne, ogólnodostępne. W Miodowej Faktorii poszerzyliśmy klatkę schodową i zamontowaliśmy windę na piętro, aby umożliwić dostęp do budynku osobom na wózkach. Na półpiętrze utworzyliśmy klimatyczną przestrzeń wspólną, którą ozdobiliśmy reprintami dawnych zdjęć pokazujących historię budynku (była w nim fabryka pierników) i do której wstawiliśmy ławkę i kwiaty. Wyeksponowaliśmy zabytkowe elementy konstrukcyjne i belki stropowe. Dzięki temu przybliżamy gościom budynku jego przeszłość i zarazem historię miasta. Oficynę Izby Studenckiej przy ul. Mickiewicza 124 zaadaptujemy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W kamienicy znajdą się dwa apartamenty dla studentów z ograniczeniami ruchowymi. Z myślą o ich komforcie, a także o integracji wszystkich lokatorów akademika, zaadaptujemy podwórko na miejsce wypoczynku i wspólnego spędzania wolnego czasu. Wyrównamy podłoże, zaaranżujemy zieleń. Studenci zyskają zieloną, cichą enklawę w samym środku ceglanych murów. Będą mogli na patio spędzić czas na leżakach, zorganizować grilla czy wystawić projektor i przygotować domowe letnie kino. Projektor odbiorą w paczkomacie, który stanie obok kamienicy. Inside Park kończy rozmowy z operatorem w tej sprawie. W Toruniu funkcjonuje wprawdzie kilka uczelni wyższych, ale największą renomą cieszy się Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Mając na uwadze fakt, że w Izbie Studenckiej zamieszkają przede wszystkim żacy z tej uczelni, Inside Park wspólnie z UMK zainicjował konkurs na mural pt. Mikołaj Kopernik – buntownik z wyboru. Murale ozdobią korytarz (przejazd bramowy) wiodący z ulicy Mickiewicza na zielone patio kamienicy. Tematyka konkursu nawiązuje do obchodzonych w obecnie w Toruniu 550. urodzin genialnego astronoma. Ponieważ my jesteśmy fachowcami od nieruchomości, o nadzór nad sprawami artystycznymi poprosiliśmy znawców sztuki: artystów z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, z Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu oraz z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Udział w nim wzięło 48 osób, które nadesłały 60 znakomitych projektów. Jury konkursowe w składzie: prof. Joanna Kucharzewska - dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK, Andrzej Poprostu – muralista, autor licznych murali znajdujących się w Polsce i na świecie, dr hab. Katarzyna Łyszkowska z Katedry Rysunku WSP UMK, Łukasz Wudarski - dyrektor WOAK-u, Monika Dejnecka – specjalistka ds. promocji CK Dwór Artusa oraz przedstawiciele sponsorów i Inside Parku, wyłoniło zwycięzców. Murale zostały wykonane w sierpniu, a na pierwszą połowę września planujemy ich publiczną prezentację. Zaangażowanie do przedsięwzięcia znaczących partnerów: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, a także pozyskanie patronatu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dowodzi otwartości spółki na nowych interesariuszy. Dodatkowo, nazwanie Izby imieniem Mikołaja Kopernika i poświęcenie konkursu astronomowi świadczą o chęci uczestniczenia spółki w życiu miasta. Szacunek dla dziedzictwa kulturowego regionu nie jest u nas pustym hasłem. Chcemy być firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego inicjujemy i realizujemy zadania wpisujące się w to założenie. Od początku o konkursie informowaliśmy lokalne media, a na rozstrzygnięcie jego I etapu zorganizowaliśmy konferencję prasową. Udział w niej wzięły wszystkie lokalne redakcje. Te, które nie mogły przyjechać na konferencję, poinformowały o wynikach konkursu na podstawie informacji prasowych przygotowanych przez Inside Park. Łącznie w mediach (prasa, radio, telewizja, internet) ukazało aż 11 publikacji o konkursie. Ten sukces wynika z chęci transparentnych działań oraz z poczucia wagi dobrych relacji z dziennikarzami. Ład korporacyjny to według nas także otwartość na media. Społeczna odpowiedzialność biznesu i szacunek dla historii przejawiają się w Inside Parku także w podejmowaniu działań wykraczających poza wymaganą prawem ochronę zabytków. Spółka poddaje renowacji nie tylko elementy zabytkowe, ale także te niebędące zabytkami, lecz cenne estetycznie bądź historycznie. Mimo że ich restauracja jest czasochłonna i kosztowna, to Inside Park dba o ich zachowanie. W nich bowiem też przechowywana jest historia. Nowocześni, świadomi najemcy doskonale to rozumieją. Przykładem dobrych praktyk w tym zakresie jest pieczołowita ochrona ozdobnych detali i pamiątek znalezionych w remontowanych wnętrzach. Mowa tu m. in. o sztukaterii, stolarce drzwiowej i okiennej, o okuciach, klamkach, fragmentach balustrad, piecach kaflowych czy witrażach. Zachowaliśmy je w kamienicach przy ul. Św. Jakuba, Mickiewicza 124 i Łaziennej 9. Odpowiednim przykładem będzie tutaj także zachowanie w kamienicy przy ul. Świętego Jakuba 13 w Toruniu ozdobnego napisu upamiętniającego XIX-wiecznych budowlańców. Spółka zadbała o jego odpowiednią ochronę (napis poddano konserwacji i oszklono) i ekspozycję. Postępowanie to jest zgodne standardami Biura Toruńskiego Centrum Miasta i uniwersyteckich konserwatorów dzieł sztuki, którzy wspólnie z lokalnymi dziennikarzami nawołują do zachowywania śladów dawnych przedsiębiorców starówki. Jest to zarazem kolejny przykład na otwartość spółki wobec zaleceń innych podmiotów oraz na szacunek dla ich wiedzy. W Inside Parku uważamy, że ład korporacyjny obejmuje równoważenie interesów wielu interesariuszy: akcjonariuszy, klientów, społeczeństwa, pracowników. To daje Inside Parkowi możliwość zrównoważonego rozwoju, uwzględniającego potrzeby wielu stron. Dla nas ład korporacyjny to zatem coś więcej niż transparentne plany czy wyniki kontroli. Jesteśmy o krok od wejścia na giełdę (4 lipca br. spółka złożyła do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych wniosek o wprowadzenie akcji spółki do alternatywnego systemu obrotu), dlatego konieczność ujawniania informacji o spółce jest dla nas oczywista. Chcemy jednak wychodzić poza minimum, dlatego postrzegamy ład korporacyjny szerzej. W Inside Parku wdrażamy ESG także w codziennej pracy i organizacji działań zespołu. Do działań prostych, które są oczywistością dla pracowników Inside Parku, należy segregacja odpadów, oszczędzanie surowców i dbałość o ich wtórne wykorzystywanie. Chcemy ograniczać odpady do minimum, dążąc do realizacji modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Wiemy bowiem, że ww. proste czynności przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych Ziemi.  Kolejnym działaniem, które podejmujemy dla podkreślenia wagi ESG w Inside Parku, jest regularny miniwykład na temat ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzony przez marketingowca spółki. Wykład jest obowiązkowym punktem każdej poniedziałkowej odprawy. Dzięki temu wiemy, co nowego dzieje się na świecie w tej tematyce. Rozmawiamy, czy i jak możemy wdrożyć w firmie best practise liderów ESG. Podczas poniedziałkowych odpraw rozmawiamy ponadto o aktualnej sytuacji firmy oraz o tym, kto nad czym obecnie pracuje. Inside Park dba o ład korporacyjny również wewnątrz spółki. W tym celu zarząd wprowadził procedurę urlopową, która umożliwia autentyczny wypoczynek. Zgodnie z nią osoba udająca się na urlop zostawia komputer w firmie, przekierowuje e-mail do zastępcy i przekazuje mu służbowy telefon. Ład korporacyjny wewnątrz Inside Parku przejawia się także w dbałości o parytety (trzy wysokie stanowiska kierownicze z pięciu zajmują kobiety) i stosowaniu feminatywów, kiedy pracowniczki tego sobie życzą. Ład korporacyjny to także zatrudnianie osoby z niepełnosprawnością oraz szczególna opieka zapewniana pracownikom czasowo nie w pełni sprawnym (spółka organizowała specjalistyczny transport medyczny pracownikowi ze złamaną nogą, który chciał uczestniczyć w ważnych firmowych wydarzeniach).  W naszej spółce nikt nie jest uprzywilejowany. Pracownicy czują się jednakowo ważni dla rozwoju Inside Parku. Każdy może porozmawiać bezpośrednio z zarządem i przedstawić swój punkt widzenia na dowolną kwestię. Otwartość na różnorodność i wyrozumiałość przełożonych są standardem w spółce. Ład korporacyjny wewnątrz firmy jest faktem. Podsumowując, warto się zastanowić, czy wszystkie ww. działania proekologiczne, prokonsumenckie i na rzecz zrównoważonego rozwoju przekładają się na finanse firmy. Doświadczenie Inside Parku pokazuje, że tak: nasze zaangażowanie w ESG przynosi wymierne efekty. W ciągu minionego kwartału pozyskaliśmy ponad tysiąc leadów. Baza naszych klientów systematycznie wzrasta, a my upatrujemy przyczyn właśnie w umacnianiu naszego wizerunku jako firmy tworzącej inkluzywne inwestycje.  Kończąc, możemy stwierdzić, że nasze zgłoszenie do konkursu Mieszkanicznik Roku 2023 w kategorii Innowacja wypełnia kryteria konkursowe, którymi są wyłonienie firmy działającej profesjonalnie i etycznie na rynku oraz wspieranie i promowanie dobrych praktyk na rynku. Spółka Inside Park wdraża działania z zakresu ESG, mimo że z formalnego punktu widzenia nie ma takiego obowiązku. Działania te realizowane są zarówno na zewnątrz firmy, jak i wewnątrz niej.  Do działań zewnętrznych należy m. in. tworzenie zielonych kamienic, inkluzywnych przestrzeni miejskich oraz przyjaznych, otwartych i integrujących miejsc wspólnych. Spółka poszerza grono interesariuszy i realizuje inwestycje, uwzględniając potrzeby wielu stron. Transparentność działań wprost wynika natomiast z decyzji o wejściu firmy na giełdę. Do działań wewnętrznych zalicza się  m. in. ww. oszczędzanie surowców, segregacja odpadów, akceptacja odmiennych punktów widzenia pracowników, dbałość o wspólny komfort, dobrą atmosferę w biurze i właściwy przepływ informacji, a także upowszechnianie wiedzy na temat ESG. Rozumiany w ten sposób zrównoważony rozwój w pełni odpowiada założeniom prowadzenia biznesu z uwzględnianiem wytycznych ESG. Chcemy zainspirować Mieszkaniczników do wdrażania standardów ESG oraz do mówienia o tym szeroko wzdłuż i wszerz. Bo kto jak nie my 🙂  * Kamienica nad Wisłą, Toruń, Łazienna 9: inwestycja realizowana w latach 2018 - 2019, stale dbamy o zgodność inwestycji z ESG Miodowa Faktoria, Toruń, Św. Jakuba 13: inwestycja realizowana w latach 2019-2020, stale dbamy o zgodność inwestycji z ESG Izba Studencka, Toruń, Mickiewicza 124: inwestycja realizowana w 2023 roku, stale dbamy o zgodność inwestycji z ESG

INNOWACJA ROKU

Instytut Charakterystyki Energetycznej udostępnił platformę Świadectwo24, aby umożliwić natychmiastowe wykonanie usługi przygotowania świadectwa charakterystyki energetycznej na terenie całej Polski.

Świadectwo24 to autorska platforma do szybkiego i bezpiecznego pozyskiwania świadectw energetycznych.

Do wykonania certyfikatu z zespołu doświadczonych audytorów wybierany jest dedykowany specjalista, który pod okiem koordynatora Świadectwo24 przygotowuje dokument w ciągu kilku dni roboczych. Każdy audytor w naszym zespole posiada wpis do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków prowadzonego przez Ministerstwo Technologii i Rozwoju pod adresem Wykazy – System Rejestrów Weryfikacji wystawionych przez nasz Instytut certyfikatów dokonać można poprzez sprawdzenie uprawnień audytora, który wystawia świadectwo – imię, nazwisko oraz numer uprawnień znajduje się na każdym dokumencie.

Ponadto, od 28 kwietnia 2023 roku każdy z certyfikatów można zweryfikować poprzez unikalny numer nadawany im przez system: Centralny Rejestr CHEB gromadzić będzie dane takie jak adres nieruchomości, numer świadectwa, numer uprawnień audytora, a także jego imię i nazwisko.

Wyjątkowe wyczucie czasu, kreatywność i precyzja wykonania.

INNOWACJA ROKU

Student 3-go roku Politechniki Wrocławskiej na kierunku Informatyczne Systemy Automatyki. Tworzy innowacyjne aplikacje. Zarządza mieszkaniem na pokoje we Wrocławiu. Zauważył problem w dyżurach sprzątania w częściach wspólnych i stworzył aplikację, która zarządza dyżurami i rozwiązuje problem z niesprzątającymi lokatorami.

Marvin stworzył aplikację, która może ułatwić wszystkim wynajmującym mieszkania na pokoje zarządzanie dyżurami w sprzątaniu, którą sami używają u siebie. A w tym roku postanowił udostępnić ją na zewnątrz.

FLIPER ROKU

Historia firmy zaczęła się w 2014 roku, chociaż jej założyciele - Szymon i Asia Sypniowscy, tworzący zarząd spółki - z nieruchomościami byli związani już wcześniej. Zainspirowani historią Sławka Muturi i Kongresami Mieszkanicznika rozpoczęli inwestowanie w 2012 roku od mieszkania na wynajem. Kolejne mieszkanie kupione z myślą o wynajmie po konsultacji ze swoim mentorem zdecydowali się sprzedać i w ten sposób zrobił się z tego pierwszy flip.

Kolejne mieszkania kupowali już na własne konto z myślą o dalszej odsprzedaży. W międzyczasie rozpoczęli współpracę z ogólnopolskim partnerem, dla którego wyszukiwali okazje pod wynajem oraz prowadzili nadzór nad remontami. W ciągu kilku lat zrealizowali w Krakowie takich inwestycji ponad 40, od mikrokawalerek po całe budynki. Na przełomie 2017 i 2018 rozpoczęli działalność pod własną marką Spinvest, oferując zewnętrznym inwestorom możliwość zarabiania na flipach mieszkań. Wtedy taka usługa dopiero zaczynała raczkować, nie było również dostępnej dzisiaj szerokiej oferty szkoleń. Pojawił się pierwszy inwestor, dla którego kupili mieszkanie od syndyka. Potem kolejny i kolejny. W 2019 realizując już około 10 projektów jednocześnie podjęli decyzję o zatrudnieniu pierwszej osoby (zresztą Aneta, asystentka zarządu, jest w firmie do dzisiaj), a w kolejnych latach dochodziły kolejne. Przybywało inwestorów i projektów. Pojawiła się potrzeba zapewnienia możliwości inwestowania również dla osób z mniejszym kapitałem, stąd pomysł na ofertę pożyczek inwestycyjnych. Obecnie Spinvest realizuje kilkanaście projektów jednocześnie, działając zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Spod ręki firmy wyszło już grubo ponad sto mieszkań na wynajem i na flipa. Firma wypracowała powtarzalny model zarabiania poprzez zakup mieszkań i domów w Krakowie i okolicach w cenie poniżej ich wartości rynkowej, a następnie remont/wykończenie i sprzedaż. Jedną z głównych wartości jest dbałość o to, żeby inwestowanie angażowało minimalną ilość czasu klientów. W 2022 r. Spinvest przeprowadziła 19 transakcji sprzedaży mieszkań, generując dla inwestorów zyski przekraczające 1 mln złotych. Ponadto firma zwróciła inwestorom podobną kwotę kapitału z pożyczek i ponad 100 tys. odsetek. W maju 2022 roku po raz pierwszy w swojej historii spółka sprzedała mieszkanie za ponad milion złotych, generując rekordowe 120 tys. zysku z jednej transakcji. Kwoty te od tamtego czasu zostały jeszcze wiele razy przekroczone. Rekordowa w historii firmy transakcja dała blisko 300 tys. zł zysku. Szczególną wagę przykłada do jakości realizowanych mieszkań, bo ich mieszkania po prostu cieszą oko 😉 Szymon i Asia regularnie uczestniczą w spotkaniach i konferencjach poświęconych rynkowi nieruchomości, dzielą się wiedzą w social mediach i na blogu. Spinvest ma też dobrą renomę wśród pośredników nieruchomości, z którymi często i chętnie współpracuje przy zakupach i sprzedaży mieszkań.

osiągnięcia:

W 2022 r. Spinvest przeprowadziła 19 transakcji sprzedaży mieszkań, generując dla inwestorów zyski przekraczające 1 mln złotych.

Ponadto firma zwróciła inwestorom podobną kwotę kapitału z pożyczek i ponad 100 tys. odsetek.

W maju 2022 roku po raz pierwszy w swojej historii spółka sprzedała mieszkanie za ponad milion złotych, generując rekordowe 120 tys. zysku z jednej transakcji. Kwoty te od tamtego czasu zostały jeszcze wiele razy przekroczone.

Rekordowa w historii firmy transakcja dała blisko 300 tys. zł zysku.

Na krakowskim rynku Spinvest ceniona jest za wysoką jakość realizacji, otwartość na dzielenie się wiedzą i doświadczeniami (również na spotkaniach Mieszkanicznika) oraz szeroką współpracę z pośrednikami nieruchomości.

FLIPER ROKU

Wojciech Orzechowski Inwestor, deweloper, przedsiębiorca, twórca WIWN® Aktywny Inwestor w nieruchomości od 2006 roku. Ekspert ds. nieruchomości zapraszany przez TVN, Polsat, TVP, Domo+, Wprost, Dziennik Rzeczpospolita itd. Twórca Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości WIWN.pl®, czyli kompleksowego programu szkoleniowego z Flipowania na rynku wtórnym oraz pierwotnym. Zbudował społeczność ponad 2000 inwestorów z całej Polski. Organizuje konferencje Maraton WIWN® (już 10 edycji), w których udział bierze od 750 do 1200 osób. Autor książek "Zarabiaj na Nieruchomościach" i "Wszystko o Flipach" oraz wydawca magazynu (kwartalnika) Strefa Nieruchomości®. W 2022 roku rozpoczął 84 inwestycje (Flipy) na których łączny szacowany zysk przekracza 4 200 000 zł, a w 2023 roku chce dojść do 150 rozpoczętych inwestycji. Prowadzi także 7 projektów deweloperskich o wartości przekraczającej 220 mln zł.

Sprzedane: 5 w Łodzi, 14 w Poznaniu i 3 we Wrocławiu. Kupione: 20 w Łodzi, 45 w Poznaniu, 3 w Katowicach W sprzedaży: 7 w Łodzi, 7 w Poznaniu i 3 w Trójmieście Zarezerwowane: 17 w Łodzi W budowie: 100 w Łodzi z czego 55% już sprzedanych. Najwyższy zysk: 150 000 zł Najkrótszy czas inwestycji: 3,5 miesiąca

FLIPER ROKU

Karolina Pawłowską prowadzi spółkę ESTATICA, która pozwala inwestorom bezobsługowo inwestować w nieruchomości z problemami prawnymi na terenie całej Polski. Rozpoczęła przygodę z nieruchomościami, gdy w 2019 roku zrobiła 1-go flipa, od tego czasu wyspecjalizowała się we flipach bez remontu, na ułamkowych częściach nieruchomości oraz nieruchomościach zadłużonych. Jej celem jest kupić 50 nieruchomości lub udziałów w tym roku, a swoje struktury buduje tak, by móc pracować jedynie zarządczo, nie operacyjnie. Jej flipy na udziałach zostały wyróżnione tytułem Inwestora Roku 2022 Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Karolina stworzyła również Fundację Wolności Mieszkaniowej, gdzie każdy może dostać darmową pomoc prawną w zakresie nieruchomości. Jest Liderem Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik i studentką 3-go roku ASBIRO.

Na codzień pracuję w Stowarzyszeniu jako Lider Łódzkiego Oddziału, natomiast zeszłym roku zostałam wyróżniona przez Was nagrodą Mieszkanicznika Roku w kategorii Inwestor, wykazując ponadprzeciętne zwroty na flipach. W tym roku zbudowałam 6 osobowy zespół i zintensyfikowałam działania aby pozyskać do obrotu 50 nieruchomości z problemem prawnym. W tym momencie przeprowadzamy 13 transakcji równolegle w całej Polsce, w dużych i mniejszych miejscowościach. Nasze flipy na nieruchomościach, które mają problemy prawne generują ponad podwójnie wyższe zwroty z kapitału niż klasyczne flipy. Zagłosuj na mnie w kategorii Fliper - drugiej kategorii Konkursu Mieszkanicznik Roku 2023.

FLIPER ROKU

Cześć! Nazywamy się Patryk i Maciej i…
Pomożemy Ci pomnożyć Twoje oszczędności!  Tak brzmi jedno z powitań w publikacjach FnP. Uśmiechy na twarzach i lekkie, przyjazne podejście do budowania relacji, zachęcają do kontaktu i pokazują, że inwestowanie, choć to poważne zajęcie, nie musi odbywać się w ciężkiej atmosferze.
Maciek i Partryk, już od kilku lat, profesjonalnie zajmują się inwestowaniem w nieruchomości  – dobrze znają rynek i zdecydowanie mają  dryg do inwestowania. Na własnej skórze doświadczali i przekonywali się się, ile zysku może przynieść flipping. Podobno, czasem wyniki przerastały ich nawet te  najśmielsze oczekiwania.

Patrząc na to, ile ludzi próbuje oszczędzać, bierze nadgodziny po to, aby zarobić parę groszy więcej, kosztem czasu dla bliskich i dla siebie, postawili, że nie będą swoich doświadczeń trzymać dla siebie. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielą się więc podczas szkoleń i spotkań z początkującymi, potencjalnymi inwestorami.

Przekazują im wiedzę potrzebną do pewnego i bezpiecznego inwestowania, dzięki któremu mogą dorobić się konkretnych oszczędności.
Czas to więcej niż pieniądz, czas to jakość życia

Jesteśmy zdania, że to nie pogoń za pieniędzmi jest w życiu najważniejsza. Dla nas w życiu pierwsze miejsce zajmuje rodzina i zdrowie. Mimo wszystko, pieniądze są potrzebne, dlatego tak wielu ludzi rezygnuje z czasu spędzonego z bliskimi na rzecz dodatkowej pracy…

Chcemy pokazać jak największej ilości ludzi, że można mieć te dwie rzeczy jednocześnie. Walczymy z brakiem czasu i chcemy pomagać ludziom osiągać niezależność finansową i żyć na swoich własnych warunkach.

DEWELOPER ROKU

ZOSTAŃ DEWELOPEREMTwórca Akademii Dewelopera, deweloper z 22-letnim doświadczeniem. Właściciel prężnie działającej firmy deweloperskiej Szklane Tarasy, Hotelu Bacówka Radawa & SPA**** oraz Wioski Wakacyjnej Radawa. Autor książek „Zawód Deweloper” oraz „Jak sprzedać mieszkanie i nie zwariować?”. W swojej działalności zawodowej oddał do użytkowania ponad 1100 nieruchomości. Pomysłodawca warsztatów „Zostań Deweloperem” oraz szkolenia „Flip na działce – pół miliona na jednej transakcji”. „Deweloper Roku 2020” w kategorii zabudowa wielorodzinna w plebiscycie ogólnopolskiego Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Twórca innowacyjnej aplikacji budowlanej „Moja Inwestycja – budowa krok po kroku”.

Paweł Preisner oddał 1100 nieruchomości o łącznej wartości ponad 500 mln złotych, od 22 lat jest prężnie działającym deweloperem, dodatkowo szkoleniowcem. Jego projekt Akademia Dewelopera dwukrotnie odniósł wielki sukces i pomógł innym deweloperom zaoszczędzić ok. 9 mln złotych na inwestycjach.

DEWELOPER ROKU

W FID GROUP rewitalizujemy unikatowe nieruchomości - głównie kamienice. Łączymy ich historię z nową technologią, dodając windy, concierge czy światłowód. Zachowujemy ich oryginalny styl jak np. secesyjny w Łodzi i Poznaniu czy przemysłowy w Warszawie. Zajmujemy się nieruchomościami w całej Polsce - jesteśmy też w Koszalinie, Inowrocławiu czy Władysławowie.

W tym okresie sprzedaliśmy 207 nieruchomości i pozyskaliśmy kolejne budynki do rewitalizacji o łącznej liczbie 177 nowych mieszkań na sprzedaż.

DEWELOPER ROKU

Od 2001 działają w branży deweloperskiej. Mieszkanicznik Roku 2022 w Kategorii Deweloper. W 2011 rozpoczęli inwestowanie w nieruchomości na wynajem. Od 2013 budują dochody pasywne budując całe budynki z mieszkaniami na wynajem typu Renton®. Michał od 2014 rozwija sieć przedszkoli Mapeciaki®. Prowadzą blog oraz kanał na YouTube poświęcony inwestowaniu w nieruchomości. Działając pod marką Rozsądni Bracia, oferują szkolenia deweloperskie (ponad 700 Absolwentów) oraz szkolenia z budowy własnych budynków na wynajem typu Renton®. Rozwija także unikalny program franczyzowy dla deweloperów - Sasanka®.

Ukończenie realizacji Reda Lipova Park na 180 mieszkań, rozpoczęcie inwestycji Modesta w Rumi,

Rozpoczęcie kolejnych dwóch inwestycji typu Renton.

Propagowanie inwestowania w budynki z mieszkaniami na wynajem, podczas spotkań Stowarzyszenia Mieszkanicznik w całej Polsce,

Przekazywanie wiedzy z obszaru deweloperki oraz inwestowania w Rentony podczas szkoleń "Jak zostać deweloperem?" oraz "Jak wybudować własny Renton?".

Realizacje osiedli Sasanka w całej Polsce, w ramach współpracy w jedynym działającym w Polsce programie franczyzy deweloperskiej Sasanka®

DEWELOPER ROKU

Jarosław Gulewski, jak mówi o sobie, nieruchomości są Jego  największą pasją, którą realizuje od kilkunastu lat.

W branży deweloperskiej realizuje projekty od domów jednorodzinnych, przez lokale usługowe, po zabudowę wielorodzinną. Podczas realizacji inwestycji stawia czoła wielu zaskakującym wyzwaniom, rozwiązuje problemy.

Jak sam wspomina: "Jestem od tego, żeby zmaksymalizować Twoje zyski i pokazać Ci najkrótszą drogę od zakupu działki przez optymalne jej zabudowanie po rentowną sprzedaż lokali."

BROKER FINANSOWY

Właścicielka firmy finansowej. Ogónopolski broker finansowy. Od ponad 10 lat działa w branży finansowej, wcześniej w branży nieruchomości. Wspiera klientów w uzyskaniu finansowania bankowego, by mogli rozwijać swoje firmy, a także kupować nieruchomości, celem budowania majątku i wolności finansowej Działa z wybranymi ekspertami o różnych specjalizacjach w branży finansowej, prawnej, nieruchomości, tworząc zespół wspierających się i uzupełniających specjalistów. Laureatka Konkursu Stowarzyszenia Mieszkanicznik w kategorii Broker Finansowy. Dwukrotnie nagrodzona: w 2021 i 2022 roku. Pracuje z deweloperami, spółdzielniami mieszkaniowymi i inwestorami z różnych obszarów Polski. Prywatnie mama dwójki szkrabów i zwolennik edukacji finansowej. Udziela się społecznie i dba o dobro zwierząt wspierając lokalne schronisko.

Anna Zastawna obsługuje wielu Klientów z branży nieruchomości. Wspiera ich w pozyskaniu finansowania na zakup nieruchomości lub budowę domu. Obsługuje zarówno klientów, którzy kupują nieruchomości na własne potrzeby mieszkaniowe, inwestorów, a także mniejszych i większych deweloperów. Wiem, że współpracowała również z jedną z toruńskich spółdzielni mieszkaniowych. Wszyscy klienci, z którymi współpracuje Anna są zadowoleni z jej usług, co podkreślają poprzez liczne pozytywne rekomendacje. Wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na napisanie rekomendacji ocenili jej pracę na najwyższym poziomie, dając jej najwyższą możliwą punktację w rankingach poszczególnych aplikacji. Wiem, że Anna działa na terenie całej Polski: od Wrocławia po Białystok, od Szczecina po Rzeszów. Wspiera warszawskich deweloperów w obsłudze ich klientów, a także w pozyskiwaniu finansowania dla ich własnych przedsięwzięć budowlanych. Wielokrotnie korzystałem z porad Anny przy własnych inwestycjach i widzę, że poziom jej wiedzy jest bardzo wysoki i stale aktualizowany. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, często bezpłatnie. Tak jak dzieje się to na platformach: YouTube, LinkedIn, Facebook, czy wypowiadając się w portalach branżowych np. Business Insider. W maju tego roku prowadziła prelekcje na Konferencji Sukcesja w Biznesie, omawiając możliwości zabezpieczenia finansowego również poprzez inwestowanie w nieruchomości. Od znajomych z branży prawnej, finansów i nieruchomości słyszę bardzo dobre opinie o działaniach Anny. Polecam ją moim partnerom biznesowym i przyjaciołom jako najlepszego brokera finansowego w Polsce.

BROKER FINANSOWY

Nazywam się Janusz Grabowski i pomogę Ci przy uzyskaniu kredytu hipotecznego oraz innych form kredytowania, zarówno jako klientowi indywidualnym lub jako inwestorowi. Od roku 2007 jestem związany z branżą finansową. Gdy w 2007 roku rozpoczynałem swoją przygodę ze światem finansów zajmowałem się produktami emerytalnymi a następnie inwestycyjnymi. W międzyczasie doszły produkty ubezpieczeniowo-inwestycyjne. Po jakimś czasie zauważyłem, że głównymi beneficjentami tego typu rozwiązań są ci, którzy je tworzą i sprzedają. Klient indywidualny nigdy nie ma pewności, czy inwestycja zwróci się, a jeśli inwestujesz to, co wcześniej szczętnie oszczędzałeś to wyrzucenie tego w błoto nie jest akceptowalnym ryzykiem. W produktach tego typu są dwa zasadnicze  problemy – wysokość opłat (nieadekwatna do korzyści) oraz miesięczne zapotrzebowanie na nową składkę. Takiego ryzyka sam nie chciałbym podejmować, szczególnie mając na względzie dobro mojej rodziny.

To sprawiło, że ciągle szukałem alternatyw i zainteresowałem się inwestycjami w nieruchomości oraz kredytowaniem tego typu inwestycji. Nieruchomości dają możliwości miesięcznego dodatniego przepływu finansowego. Dodatkowo, kiedy posiłkujemy się kredytem, klient wie, co otrzymuje – jest to jasno określone w umowie kredytowej. Nie są to symulacje finansowe a realne koszty jasno opisane. Z kolei kupując nieruchomość człowiek (poza wirtualnym zapisem) na koncie posiada aktywo trwałe.

Pomoc inwestorom i fliperom w finansowaniu nieruchomości. Praktyk/mieszkanicznik ktory wynajmuje i obraca nieruchomościami.

BROKER FIANANSOWY

Kancelaria z Torunia, sprawy w całej Polsce

Długi trzeba spłacać, ale mądrze! Prawo wymaga od banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych zachowania wysokich standardów. Sam fakt bycia wierzycielem nie oznacza, że kredytodawca działa zgodnie z prawem. My mówimy „SPRAWDZAM!”...
Od 2015 roku reprezentujemy klientów w procesach przeciwko instytucjom finansowym. Obecnie zakończyliśmy ponad 2500 procesów z bankami, instytucjami finansowymi, pożyczkodawcami i Funduszami sekurytyzacyjnymi. Prowadzimy sprawy w całej Polsce. Nasz cel w antywindykacji to ustalenie zgodnego z prawem salda zadłużenia klienta, utrzymanie wysokiej skuteczności i jakości usług przy stosunkowo niskim koszcie prowadzenia sprawy.

KREDYTY FRANKOWE - Przy naszym udziale kredytobiorca frankowy zmniejszył swoje zadłużenie z ponad 4 mln do 1 mln zł – dzięki unieważnieniu umowy kredytu frankowego. Kredyt frankowy to nie problem… to wyzwanie!

  • Prowadzimy sprawy, w których klient pozywa bank oraz, gdy bank pozywa klienta.
  • Nasze sprawy trafiają głównie do sądów w Warszawie chociaż angażujemy się także w procesy przed sądami miejsca zamieszkania klienta. W sprawach kierowanych do Warszawy obsługujemy klientów z całej Polski.
  • Nasz zespół prawników wykonuje niezobowiązującą i bezpłatną analizę prawną każdej przesłanej umowy kredytu.

Pomagamy w sprawach frankowych na terenie całej Polski.

Ochrona klientów instytucji finansowych

Wsparcie przy sporach lub negocjacjach z instytucją finansową

A  liczby mówią same za siebie.

390 sądów przed którymi prowadziliśmy procesy walcząc o prawa klienta
Ponad 4900 przeprowadzonych spraw sądowych

257 instytucji finansowych (w sporze z którymi stajemy w imieniu klienta)

DORADCA PODATKOWY

Grzegorz Grabowski i Marek Golec – współwłaściciele kancelarii księgowo-podatkowej Wynajmistrz.pl, wyspecjalizowanej w obsłudze inwestorów i przedsiębiorców z branży nieruchomości, prowadzących handel lokalami mieszkalnymi, najem krótko i długoterminowy, a także podnajem i inne formy zarabiania na nieruchomościach. W chwili obecnej rozliczają blisko 600 klientów z całej Polski, świadczą usługi doradztwa podatkowego, wspierają klientów w zakładaniu spółek a od niedawna również fundacji rodzinnych. Są autorami programu dla przedsiębiorców i inwestorów „Szkoła Optymalizacji Podatkowej w Biznesie i Inwestycjach”, w który zaangażowało się już ponad 600 osób. Na rynku branżowym są postrzegani jako eksperci i doceniani za mówienie o podatkach naprawdę̨ prostym językiem. Stworzyli silny team, w którym rozwijają wspólną markę, ale też prowadzą własne blogi i wydają książki.

Grzegorz jest autorem bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami oraz książek “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“ oraz „ABC podatków w nieruchomościach”, w której omawia zasady rozliczania najmu, flipów, prywatnej sprzedaży nieruchomości, podnajmu, wynajmu krótkoterminowego oraz pośrednictwa. Obecnie pracuje nad nową książką na temat umowy najmu (premiera planowana jest na czwarty kwartał 2023 roku). Marek jest autorem dedykowanego dla przedsiębiorców bloga MistrzPodatkow.pl i książki „Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi”. Jest certyfikowanym doradcą podatkowym (nr wpisu 13709). Posiada bardzo duże doświadczenie w rozliczaniu praktycznie każdej działalności. Specjalizuje się także w opodatkowaniu nieruchomości, kryptowalut, akcji i metali szlachetnych. Historia ma swój początek w 2010 r., gdy Grzegorz Grabowski założył blog Wynajmistrz.pl, a kilka lat później wraz z Markiem Golcem pod marką Wynajmistrz zaczęli prowadzić biuro rachunkowe nastawione na obsługę inwestorów i przedsiębiorców z branży nieruchomości, a następnie spółkę doradztwa podatkowego. Wraz z rozwojem firmy i otwarciem również na przedsiębiorców z innych branż, powstał prowadzony przez Marka Golca blog MistrzPodatkow. Współorganizują rozpoznawalne w branży szkolenia (m.in. Handel Mieszkaniami, Opodatkowanie Nieruchomości), w których wzięło już udział ponad 3000 uczestników. Ponadto prowadzą bezpłatne i płatne webinary, a także występują na wydarzeniach branżowych. Wielokrotnie jako eksperci wypowiadali się na łamach prasy i udzielali wywiadów (w tym roku m.in. dla Forbsa i Radia ZET).

W minionym roku działalność zawodowa Grzegorza i Marka koncentrowała się wokół 3 tematów kluczowych dla inwestorów i przedsiębiorców z branży nieruchomości:

1. prawidłowego rozliczania najmu na nowych zasadach,

2. bezpiecznej optymalizacji podatkowej pozwalającej płacić najniższe możliwe podatki,

3. wykorzystania fundacji rodzinnej do pomnażania i ochrony majątku.

Poświęcili wiele godzin na poszukiwanie bezpiecznych rozwiązań podatkowych, ograniczających skutki zmian prawnych i umożliwiających utrzymanie rentowności inwestycji. Ponadto: opracowali i bezpłatnie udostępnili zaktualizowany na 2023 r. autorski Kalkulator Podatkowy, dzięki któremu inwestorzy i przedsiębiorcy mogą samodzielnie przeprowadzić analizę własnej sytuacji podatkowej i zdecydować o najkorzystniejszej formie rozliczania i prowadzenia działalności w oparciu o nowe przepisy (wraz z kolejnymi zmianami kalkulator jest aktualizowany), opracowali i bezpłatnie udostępnili autorski Kalkulator Najmu na 2023 r., przeprowadzili lub uczestniczyli jako eksperci w kilkudziesięciu bezpłatnych webinarach dla inwestorów i przedsiębiorców z branży nieruchomości oraz opublikowali kilkanaście artykułów, udzielili wywiadów i wypowiedzi dla różnych mediów m.in. dla Forbsa, Radia ZET, Wirtualnej Polski, Gazety Wyborczej, Dziennika Gazeta Prawna, w których opiniowali ważne dla branży . kwestie, m.in. kwestię amortyzacji nieruchomości mieszkalnych, opodatkowania wynajmu krótkoterminowego i inne,

GRZEGORZ - wydał nową książkę „ABC podatków w nieruchomościach”, w której omawia zasady rozliczania najmu, flipów, prywatnej sprzedaży nieruchomości, podnajmu, wynajmu krótkoterminowego oraz pośrednictwa. Opublikował również kolejną edycję poradnika „Podatek od najmu i rozliczania z najemcami“, tym razem w formie e-booka,

MAREK - wydał drugą, rozszerzoną edycję książki dla przedsiębiorców „Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi”, w którym jeszcze głębiej wchodzi w temat optymalizacji podatkowej. Książka uzyskała pozytywną rekomendację Michała Szafrańskiego – autora bloga „Jak oszczędzać pieniądze” i bestsellera „Finansowy Ninja”, który napisał przedmowę do książki.

OBYDWAJ wystąpili jako eksperci na lokalnych spotkaniach członków Stowarzyszenia Mieszkanicznik (m.in. Gdańsk, Warszawa), XIII Kongresie Mieszkanicznika w Warszawie, wydarzeniach branżowych skierowanych do różnych przedstawicieli branży nieruchomości, m.in. Forum Dewelopera, Recamp, kongres PFRN, Zjazd Absolwentów Edukacji Inwestowania w Nieruchomości, • wspierali merytorycznie oraz medialnie akcję „Ocalić amortyzację”.

INWESTOR

Sportowy życiorys trenera spowodował, że na początku lat 90-tych sporo czasu spędziłem w Italii. To tam po raz pierwszy spotkałem się z czymś, co dzisiaj nazywamy najmem krótkoterminowym, tam też rozpoczęła się moja przygoda z hotelarstwem.  

Po powrocie do kraju zostałem wierny branży turystycznej. Jednak polskie realia tamtego czasu i nawyki z PRL-u przenoszone do nowej rzeczywistości – skumulowane w aparacie urzędniczym i sądownictwie – sprawiły, że musiałem bronić posiadanych nieruchomości. To zmusiło mnie do przyśpieszonej lekcji z postępowania egzekucyjnego z nieruchomości, kodeksu cywilnego i postępowania cywilnego.  

Czas spędzony w bibliotekach i czytelniach na lekturze casów prawnych sprawił, że bez kompleksów rozmawiałem z komornikami czy prawnikami. Efekt? Skuteczna obrona swoich nieruchomości i umorzenie postępowania egzekucyjnego.

Marek Wiśniowski, ceniony specjalista w dziedzinie inwestowania w wierzytelności hipoteczne, poprowadzi Cię przez podstawy i zaawansowane strategie inwestycji w wierzytelności hipoteczne. Dzięki jego ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w obszarze egzekucji z nieruchomości, będziesz miał/a okazję zgłębić tajniki skutecznych transakcji oraz zrozumieć, jak minimalizować ryzyko i maksymalizować zyski.

INWESTOR

BROKER UBEZPIECZENIOWY

Paweł Skotnicki Top of the Table MDRT®, ośmiokrotny członek międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table® oraz certyfikowany doradca finansowy EFC®. Autor książki "POLAK MĄDRY PRZED SZKODĄ". Założyciel i pierwszy Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych. Publicysta w Gazecie Ubezpieczeniowej. Autor e-booków "Twoje Dziedzictwo - wstęp do planowania spadkowego", "Pierwsze Razy - planowanie, budżet, długi, zasady" i "Edukacja Finansowa Dzieci". Ośmiokrotny członek międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table®, gremium zrzeszającego tylko najlepszych doradców finansowych na świecie. W 2023 roku członkostwo na poziomie Top of the Table, co oznacza osiągnięcie ponad sześciokrotności podstawowego kryterium. Wielokrotny mentor w oficjalnych programach mentoringowych MDRT® przygotowującym doradców z całej Polski do wejścia na najwyższy poziom. Pierwszy Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych. Prelegent na eventach ekonomicznych i finansowych – dotychczas w Polsce, Macedonii, Grecji i na Cyprze.

Najlepszy agent w kategorii ubezpieczenia na życie w Polsce w 2022 roku. Uzyskany tytuł Top of the Table MDRT, jako jedna z 2 osób w PL (osiągnięcie ponad sześciokrotności podstawowego kryterium.). MDRT - Million Dollar Round Table to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające tylko najlepszych specjalistów od ubezpieczeń z całego świata. Wzrost liczby klientów rok do roku +30%. Specjalizacja - ubezpieczenia spółek deweloperskich, fliperów, zarządców nieruchomosci, inwestorów. Nieustannie dzieli się wiedzą - przeprowadzonych wiele szkoleń z zakresu ubezpieczeń w świecie nieruchomosci, w tym dla szczecińskiego Mieszkanicznika. Wypromował 8 nowych osób, jako członków MDRT. Co piąty członek tej organizacji w Polsce szkolił się u niego. Aktywny członek Stowarzyszenia Mieszkanicznik, oraz partner lokalny szczecińskiego oddziału, prelegent na spotkaniach, chętnie dzielący się wiedzą co zrobić, aby Mieszkanicznik był mądry przed szkodą.

BROKER UBEZPIECZENIOWY

Marcin Kłodnicki - nie tylko przedsiębiorca i inwestor, ale przede wszystkim pasjonat rynku ubezpieczeniowego i finansowego, z którym jestem związany od szesnastu lat. Inwestowanie w nieruchomości stało się dla mnie pasją, niezależnie od tego, czy mówimy o krótkim, długim terminie, czy o flipach. W moim dorobku zawodowym miałem przyjemność zajmować się likwidacją najróżniejszych szkód – od komunikacyjnych, przez majątkowe, aż po te dotyczące życia i zdrowia. Jestem ekspertem Mieszkanicznika w zakresie ubezpieczeń dla inwestorów i sukcesji. W świecie ubezpieczeń współpracuję głównie z firmami. To właśnie dzięki temu miałem okazję być świadkiem licznych sytuacji, w których niespodziewana śmierć właściciela firmy prowadziła do ogromnych problemów, nie tylko dla rodziny, ale także dla samej firmy. Pracując z przedsiębiorcami – od tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, po spółki komandytowe czy sp. z o.o., zetknąłem się z wieloma przypadkami "nieudanej" sukcesji. Doświadczenie to nauczyło mnie, jak wiele może stracić rodzina i jak szybko może "zniknąć" firma budowana przez wiele lat. To właśnie te doświadczenia skłoniły mnie, kilka lat temu, do pogłębienia swojej wiedzy i specjalizacji w zakresie sukcesji i doradztwa. Zrozumiałem, że sukcesja to nie tylko kwestia "po śmierci", ale również temat bardzo ważny "za życia" sukcesora. Wierzę, że każdy przedsiębiorca, niezależnie od formy prawnej prowadzenia biznesu, powinien zastanowić się nad odpowiednim planowaniem sukcesji – nie tylko dla dobra firmy, ale również dla dobra rodziny i najbliższych.

W odróżnieniu od innych kategorii nie opowiadam o pojedynczych sukcesach, czy osiągnięciach...

Moja praca polega na ciągłej pracy u podstaw...

Zastanówcie się przez chwilę, ile jest sytuacji, w których Wasze inwestycje w nieruchomości mogłyby być zagrożone? Od prostego zalanego mieszkania przez sąsiada, po większe problemy z firmami remontowymi. Tutaj wkraczam ja - cały na biało:) – z odpowiednio dobranym ubezpieczeniem, które pomaga inwestorom zabezpieczyć majątek na wiele sposobów. A gdy mówię o zabezpieczaniu, mam na myśli miliony złotych wypłacone w ramach odszkodowań. Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza prowadzących JDG, zawdzięcza mi dziś spokojny sen i pewność, że ich osobisty majątek jest bezpieczny. Ale to nie wszystko. Dlaczego? Bo jest jeszcze temat śmierci. Tak, wiem, że brutalne i prosto z mostu. Ale temat jest pewny, jak sprawdzałem ostatnio – w Polsce śmiertelność wynosi w dalszym ciągu 100%. Choć brzmi to z przymrużeniem oka, jest to poważna kwestia. Sukcesja, czyli to, co pozostawimy po sobie, to zagadnienie, które każdy z nas powinien uregulować. Niestety, wielu z nas uważa, że posiada "gen nieśmiertelności" i odkłada tę kwestię na później. A to prowadzi do ogromnych problemów dla naszych bliskich. Nie mogłem stać bezczynnie, widząc, jak wielu inwestorów nie przygotowuje się do tej nieuniknionej rzeczywistości. Dlatego wraz z Mieszkanicznikiem organizuję webinary, prowadzę prelekcje i udzielam się na różnorodnych grupach tematycznych. Edukacja w tej dziedzinie to moja pasja i misja. Jestem tu dla Was. Abyście nie tylko inwestowali mądrze, ale również myśleli o przyszłości swojej i swoich bliskich. Jeżeli uważacie, że moja praca jest ważna i wartościowa, to proszę o Wasz głos. Razem tworzymy silniejszą, świadomą społeczność inwestorów! 🙂

HOME STAGER ORAZ PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Agnieszka Stefanowicz, Home Staging Daily Homestagerka i inwestorka na rynku nieruchomości, dyrektor operacyjny EAHSP POLSKA W ciągu 2 lat rozwinęła rozpoznawalną markę osobistą i stabilny homestagingowy biznes. Pracuje z inwestorami i klientami prywatnymi na terenie całej Polski (stacjonarnie i online) Prowadzi unikalne warsztaty dla homestagerek w swoim mieszkaniu, na krakowskim Kazimierzu, podczas których dzieli się doświadczeniem, pokazuje homestagingowy biznes od środka, uczy jak pozyskiwać klientów i jak wyceniać swoje usługi. Kocha podróże z dużym plecakiem i namiotem oraz wszystkie alternatywne metody parzenia kawy

Dystektor ds Administracu w Europejskim Stowarzyszeniu EAHSP Polska, działa na rzecz społeczności homestagingowej i nieruchomościowej, prowadzi warsztaty, występienia publiczne w tej tematyce. Uznana i szanowana osoba w branży.

HOME STAGER ORAZ PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Wspieram inwestorów i pośredników nieruchomości w zakresie aranżacji wnętrz i home stagingu. Przygotowuję wnętrza na sprzedaż, wynajem oraz cele osobiste. Specjalizuję się w nieruchomościach z rynku wtórnego. Oferuję konsultacje odnośnie planów remontu i aranżacji, wizualizacje, jak również kompleksowe usługi we współpracy z ekipą remontowo-budowlaną. Służę doświadczeniem z ponad 200 realizacji, pomagam zoptymalizować projekty pod kątem funkcjonalności i opłacalności. Działam głównie w Warszawie i okolicach

Aranżacją wnętrz i home stagingiem zajmuję się od ponad 7 lat, cały czas rozwijam umiejętności w tym zakresie (w tym roku wprowadziłam do oferty usługę wizualizacji). Współpracuję z profesjonalistami na rynku nieruchomości - pośrednikami oraz inwestorami. Realizuję zarówno szybkie metamorfozy, jak i kompleksowe przygotowanie nieruchomości pod klucz. Mam krótkie terminy realizacji zleceń, skutecznie optymalizuję koszty. Współpracuję ze sprawdzonym zespołem fachowców. Dzięki współpracy ze mną, klienci oszczędzają czas i realizują wysokie stopy zwrotu z inwestycji

HOME STAGER ORAZ PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Od blisko 3 lat zajmuję się przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży w Szczecinie i okolicy. Obecnie współpracuje na stałe z 6 Biurami Nieruchomości. Moje usługi skierowane są do Biur Nieruchomości oraz inwestorów prywatnych. 50% nieruchomości, które trafiają do mnie do przygotowania to nieruchomości zamieszkałe. Od 2 lat jednoczę środowisko szczecińskich Homestagerek i regularnie sie spotykamy i wspieramy. Od stycznia tego roku powołałyśmy stowarzyszenie Home Staging Club, którego celem jest rozwój i profesjonalizm na rynku lokalnym. Obecnie stowarzyszenie ma 12 członków,, a przez te 6 m-cy odbyłyśmy 5 szkoleń tematycznych.

Od blisko 3 lat zajmuję się przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży. Obecnie współpracuje na stałe z 6 Biurami Nieruchomości w Szczecinie. Moje usługi skierowane są do Biur Nieruchomości oraz inwestorów prywatnych. 50% nieruchomości, które trafiają do mnie do przygotowania to nieruchomości zamieszkałe. W wyżej wspomnianym okresie przygotowałam nieruchomości warte blisko 15 mln zł, ponad 1200 m2 powierzchni. Prowadzę statystyki nieruchomości i ich wpływu Home Stagingu na sprzedaż, w roku 2022 nieruchomości które przygotowywałam średnio sprzedawały się w ciągu 31 dni, domy 45 dni. Od 2 lat jednoczę środowisko szczecińskich Homestagerek i regularnie się spotykamy i wspieramy. Od stycznia tego roku powołałyśmy stowarzyszenie Home Staging Club Szczecin, którego celem jest rozwój i profesjonalizm na rynku lokalnym. Obecnie stowarzyszenie ma 12 członków,, a przez te 6 m-cy odbyłyśmy 5 szkoleń tematycznych.

HOME STAGER ORAZ PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Nagradzana i certyfikowana Home Stagerka, Inwestorka, Pośredniczka w obrocie nieruchomościami i Członek EAHSP.
➡️ Mówi o sobie „Zamieniam przeciętne mieszkania w ponadprzeciętny zysk” 

➡️ Działa na rynku nieruchomości od 2019 roku - współpracując zarówno z inwestorami, jak i osobami prywatnymi.

➡️ Stylizuje, projektuje wnętrza i przygotowuje kompleksowe strategie marketingowe sprzedaży nieruchomości tworząc markę: Chasing the sun.

➡️ Od 2022 roku wraz z Joanną Zbytek - Szubą tworzy Spotkania Wokół Pięknych Wnętrz. Związana także z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Mieszkanicznik” - promującym dobre praktyki w branży nieruchomości oraz Europeskim Stowarzyszeniem Profesjonalnych Home Stagerów EAHSP.

➡️ Laureatka wielu konkursów branżowych

⭐ Gala Home Stagingu 2022: Wyróżnienie Specjalne EAHSP
⭐ Gala Home Stagingu 2021: Zwycięzca Home Stagingu w kategorii Dom Zamieszkały
⭐ Best of Home Staging 2021 - Staging Excellence
⭐ Best of Home Staging 2021 - Client Care Excellence

➡️ Publikacje jej prac pojawiły się w gazetach branżowych takich jak Elle Decoration, Dobrze Mieszkaj i Property Design.

➡️ Autorka artykułów branżowych, aktywistka i propagatorka wiedzy o Home Stagingu.

Rok 2022 i 2023 r. był dla Eweliny wyjątkowy nie tylko dlatego, że została Mamą.
⭐Na najważniejszym wydarzeniu branżowym - Gali Home Stagingu 2022 została ponownie laureatką, uzyskując za swój projekt międzynarodowe wyróżnienie EAHSP.
⭐Wraz z Joanną Zbytek-Szubą zapoczątkowała Spotkania Wokół Pięknych Wnętrz. Których celem jest nie tylko networking środowiska osób inwestujących w nieruchomości, ale także poszerzanie wiedzy, rozwijanie i nabywanie nowych umiejętności, a także stworzenie miejsca spotkań i wymiany doświadczeń.
⭐Zdała międzynarodowy egzamin i została Certyfikowaną Home Stagerką.
⭐Została zaproszona do wywiadu w ramach cyklu Asy Nieruchomości, gdzie mogła podzielić się tajnikami zawodu Home Stagingu.
⭐Zaangażowała się w działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Mieszkanicznik - zostając wiceliderem oddziału poznańskiego.
⭐Zaangażowała się w działania Stowatrzyszenia EAHSP.
⭐Jej projekty po raz kolejny miały swoją publikację w magazynie branżowym Dobrze Mieszkaj.
Jednakże kluczowymi są dla Eweliny osiągnięcia jej klientów:
➡️ Większość wystawionych przeze nią nieruchomości sprzedaje się na pierwszej prezentacji
➡️ Każdy projekt, który tworzy, jest zupełnie inny i niepowtarzalny – ponieważ wierzy, że każdy dom ma swój własny charakter
➡️ Jeden z inwestorów, z którymi współpracowała, zarobił ponad 100 000 zł więcej sprzedając nieruchomość w zaledwie 2 dni dzięki jej pracy
➡️ Dom szeregowy, który zaprojektowała i wystylizowała, został sprzedany za ponad 1 000 000 zł na pierwszej prezentacji – jeszcze przed wystawieniem przez nią oferty na portalach
➡️ Dzięki jej projektowi podziału mieszkania w kamienicy, projektowi wnętrz, realizacji i adaptacji właściciel mieszkania zarobił ponad 300 % więcej na wynajmie swoich mieszkań

HOME STAGER ORAZ PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Z wykształcenia Menagerka Zarządzania o nietypowej ścieżce zawodowej, która po doświadczeniu pracy w różnych firmach zapragnęła swojej firmy. Na początku zachwycił ją Home Staging i spowodował zgłębienie 2 kursów, ale poszła dalej, trochę głębiej i odkryła projektowanie wnętrz, w którym zakochała się bez końca. Zainwestowała w siebie, przerobiła kilkaset godzin kursów, nawiązała współpracę z zaufanymi ekipami remontowymi, które nie raz wspierają dobrą radą techniczną i stale bywa na różnych szkoleniach i warsztatach z zakresu projektowania wnętrz czy glazurnictwa. Swoje pierwsze kroki stawiała pod czujnym okiem wieloletniej i doświadczonej Projektantki Wnętrz - Ewy. Po wielu przygotowaniach zaczęła samodzielnie stawiać swoje kroki w tym biznesie. Prywatnie żona i mama dwóch urwisów.

Od listopada 2022, prowadząc niespełna 1.5 roczną pracownię wnętrz, zaprojektowałam kilka prywatnych nieruchomości oraz nieruchomość inwestycyjną, gdzie Inwestor nie mógł być na miejscu, ze względu na pracę za granicą. Przeprowadziłam całość prac związanych z projektem nieruchomości, a później nadzorowaniem ekipy remontowej, tak by Inwestor mógł wprowadzić na rynek nieruchomości w określonym czasie mieszkanie gotowe pod najem. Wykonałam również wizualizacje sprzedażowe domu by moim klientom łatwiej było dotrzeć do potencjalnych klientów i “mówić obrazami”. Bez względu na to czy pracę projektową wykonywałam na użytek prywatny klientów, czy na użytek biznesowy, moim celem było dobre wykonanie swojej pracy, tak by osoby, które wybrały współpracę ze mną były zadowolone nie tylko z projektu wizualnego, ale również czuły wsparcie z zakresu logistyki (co, kiedy zamówić, by zdążyć na czas), były przygotowane na remont i wiedziały, kiedy i jaka ekipa remontowa wchodzi. Nie zaskoczyły ich ceny wykończenia pomieszczenia lub nieruchomości, bo od początku pracowaliśmy na budżecie. To co osiągnęłam przez ten czas, to uśmiechy i podziękowania ze strony swoich Klientów, którzy mają wymarzone wnętrza, są bardziej świadomi pod względem ergonomii, odważniejsi, jeśli chodzi o kolejne remonty.

ZARZĄDCA NAJMU

Rendin to lepszy wynajem! Zabezpieczamy na wypadek strat i weryfikujemy lokatorów. Oferujemy wygodne podpisywanie umów najmu zwykłego, okazjonalnego i instytucjonalnego.

Rendin to ekosystem wynajmu domów - łączący technologię, ubezpieczenia, agencję nieruchomości i kancelarię prawną. Weryfikujemy najemców, a za pozytywnie zweryfikowanego Rendin bierze odpowiedzialność, wypłacając właścicielowi do czterokrotności wysokości czynszu, w tym także pokrycie zniszczeń, na wypadek jeśli nie zrobi tego lokator. Do dyspozycji obu stron stworzyliśmy dedykowaną platformę Rendin, dostępną z poziomu aplikacji i przeglądarki internetowej. Najemca zamiast kaucji, płaci niską miesięczna opłatę, dzięki czemu nie zamraża wysokich środków przy rozpoczęciu najmu. Wynajmujący, dla którego usługa jest darmowa, otrzymuje gwarancję wypłaty do czterokrotności miesięcznego czynszu, w tym pokrycie zniszczeń w lokalu.

Wynajmujący:
Zamieszcza w platformie Rendin darmowe ogłoszenie swojej nieruchomości
Ma podgląd zgłaszających się kandydatów, z informacją o wyniku weryfikacji
Generuje i podpisuje z najemcą umowę na bezpiecznym wzorze Rendin
Generuje protokół przekazania mieszkania

Najemca:
Wyszuka interesujące go mieszkanie
Zgłaszając się przejdzie proces weryfikacji
Podpisze umowę i protokół przekazania nieruchomości
Zyska gwarancję prawidłowo skonstruowanej, bezpiecznej umowy

Oprócz gwarancji wypłat czynszu i pokrycia zniszczeń, prawnicy Rendin wspierają wynajmującego w każdym problemie, także przy konieczności przeprowadzenia eksmisji.

Rys historyczny:
Firma została utworzona w 2019 roku w Estonii i rozpoczęła funkcjonowanie w 2020 roku, kilka dni przed wybuchem pandemii. W 2021 rozpoczęła przygotowania do wejścia na rynek polski, gdzie dziś oferuje zabezpieczenie najmu przy zawarciu umów zwykłych oraz najmu okazjonalnego. Wszystkie dobre historie startupów stających się jednorożcami zaczynają się w piwnicy i tak też było z Rendin. Obecnie nasz zespół liczy niemal 30 osób, a ze wspomnianej piwnicy przeprowadziliśmy się do dużego biura, przypominającego już bardziej korporacyjną rzeczywistość. Rosnący zespół nie traci dawnego charakteru, szybko reagując na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów.

Sukcesy w okresie obejmującym zgłoszenie konkursowe:
Nasz zespół prawny rozwiązał w tym czasie niemal 40 spraw roszczeniowych między stronami umów w drodze mediacji, bez konieczności prowadzenia postępowania sądowego.  Dzięki temu nasi klienci uniknęli w tym okresie strat na niemal 90 tys zł średnio miesięcznie. Dotyczy to zarówno czynszów, których nie utracili wynajmujący, zniszczeń naprawionych przez najemców, których nie naprawili by bez wsparcia Rendin, jak również zniesienia roszczeń wygórowanych i bezpodstawnych ze strony wynajmujących wobec lokatorów. Część z tych świadczeń, do których wypłaty nie zdołaliśmy doprowadzić na drodze mediacji, lub które były nieściągalne, Rendin wypłacił właścicielom na podstawie udzielonych gwarancji.  W procesie udoskonalania platformy Rendin, osiągnęliśmy status dostosowania usługi do potrzeb rynku, poprzez dopasowanie funkcjonalności do indywidualnego wynajmującego. Wprowadziliśmy do usługi Rendin możliwość zawierania umów najmu okazjonalnego dla zwiększenia bezpieczeństwa wynajmujących. W ciągu niewiele ponad sześciu ostatnich miesięcy podwoiliśmy liczbę aktywnych umów najmu w całej strukturze Rendin. W ostatnich dniach lipca rozpoczęliśmy badanie ankietowe wśród wynajmujących. Niebawem opublikujemy wyniki badania w specjalnym raporcie, który pozwoli na zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa w relacjach najmu w Polsce.

Nasz zespół prawny służy bezpłatnymi poradami każdemu, kto zwraca się do nas z pytaniem, bez znaczenia czy jest naszym klientem.
Aby jak najlepiej współuczestniczyć w tworzeniu rzetelnych standardów na rynku najmu, zostaliśmy partnerem Stowarzyszenia Mieszkanicznik oraz nawiązaliśmy współpracę z ekspertami rynku nieruchomości: Borysławem Pasierbskim (wynajemca.com.pl), Grzegorzem Grabowskim (wynajmistrz.pl) oraz Filipem Kowarskim.

Misją Rendin jest m.in. podnoszenie standardów bezpieczeństwa na rynku najmu, czemu służy nie tylko nasza usługa ale także działania informacyjne i edukacyjne, wpływające na podnoszenie świadomości bezpiecznego najmu wśród wynajmujących i najemców..

ZARZĄDCA NAJMU

Agnieszka i Michał Łukaszewscy z Torunia,
z rynkiem nieruchomości związani od prawie 20 lat, założyciele spółki Najem Okazjonalny Sp. z o.o. , właściciele marki OKAZJONALNY.INFO

Okazjonalny.INFO od 2017 roku świadczy usługę wspierającą podpisywanie umów najmu okazjonalnego, z której mogą skorzystać zarówno najemcy (w przypadku, gdy nie mają możliwości wskazania adresu zabezpieczającego umowę najmu okazjonalnego), jak i wynajmujący (w ramach skuteczniejszego zabezpieczenia swojej własności).

Na stronie OKAZJONALNY.INFO zamówisz OŚWIADCZENIE DO UMOWY NAJMU OKAZJONALNEGO, w którym wyrażamy zgodę na zamieszkanie Najemców w naszej nieruchomości, w razie ich eksmisji. Nasze oświadczenie możesz zamówić w formie papierowej z podpisem notarialnie poświadczonym lub w formie elektronicznej PDF z kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Nie jesteśmy zarządcami najmu, jednak wielu zarządców korzysta z naszej usługi,
prawdopodobnie dlatego zostaliśmy nominowani w tej właśnie kategorii 🙂

ZARZĄDCA NAJMU

Develocus to firma działająca na rynku od 2015 roku w zakresie zarządzania najmem. Obsługują Właścicieli pojedynczych mieszkań na wynajem, zwiększają portfele nieruchomości każdego z nich oraz obsługują inwestorów. Wyróżniają się na rynku tym, że są drodzy. Doskonale znają wartość swoich usług i po prostu - dowożą wysoką jakość. W swoim zespole mają specjalistów, którzy znają swoje lokalne rynki na wylot. Każdy oddział w Polsce ma dedykowany zespół, który odpowiada za lokalnych Klientów - call center i nieodbieranie telefonów, nie leży w ich zakresie. Jeżeli Właściciel czy Inwestor chce zwiększyć swój dochód pasywny to z Develocus jest on realny. Zajmują się tym od A do Z. W zeszłym roku otrzymali statuetkę Mieszkanicznika Roku 2022 i idą tym razem po kolejną. W międzyczasie otworzyli 5 nowych oddziałów i aktualnie działają już w 8 miastach w Polsce.

Od listopada 2022 roku otworzyli kolejnych 5 oddziałów Develocus - Kraków, Łódź, Wrocław, Jelenie Góra, Zielona Góra. Prezes Develocus - Artur Kucharzyk - udziela często branżowych komentarzy i wypowiedzi na temat rynku najmu, jest Liderem Mieszkanicznika w Rzeszowie, gdzie organizuje spotkania, cywilizując rynek najmu. Develocus prowadzi kanał na YT i TT, na których regularnie dodaje merytoryczne materiały, podpowiedzi w zakresie bezpiecznego i zyskownego najmu, dzięki czemu możemy szczerzyć dobre praktyki najmu w Polsce.

ZARZĄDCA NAJMU

Naszą misją jest bezpieczne inwestowanie kapitału w nieruchomości inwestycyjne. We współpracy z nami dopuszczamy tylko do sytuacji wygrany-wygrany - jeśli nie może dojść do takiej sytuacji, przerywamy współpracę. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. W zależności od tego, czy szukasz zabezpieczenia na emeryturę, dodatkowego źródła dochodu czy możliwości utrzymania się tylko z mieszkań inwestycyjnych - tak dopasowujemy strategię działania. Znajdujemy mieszkania w najlepszych lokalizacjach, zwracamy uwagę na każdy szczegół, przygotowujemy mieszkania pod klucz, gotowe do zamieszkania, w wysokim standardzie i o dużej wartości dla potencjalnego wynajmującego.

zarządzamy majątkiem oscylującym w granicach 30 milionów, przez ten okres wypłaciliśmy 3 miliony zysku, udział w takich eventach jak Wielka Integracja, dzielenie się wiedzą nieruchomościową, wspieranie inwestorów00

ZARZĄDCA NAJMU

Bezpieczny najem dla każdej strony. Zapewniamy ochronę, wygodę i oszczędności na wszystkich etapach najmu, po prostu.

Simpl.rent powstał w 2019 roku z celem stworzenia nowego standardu na rynku najmu w obszarze weryfikacji najemców i ograniczania ryzyka związanego z wynajmem. To pierwsza (i tak kompleksowa) w Polsce platforma do weryfikacji najemców online, której efektem jest Certyfikat Najemcy. Dzięki kompleksowym produktom takim jak weryfikacja, ubezpieczenia, zawieranie umów i płatności kaucji obejmuje cały proces najmu i stanowi wsparcie dla każdej strony - najemców, właścicieli i profesjonalistów. Wśród partnerów simpl.rent znajsuje się OLX, Otodom i PZU, z którym współtworzą jedyne ubezpieczenie płatności czynszu na rynku.

Wprowadzenie przez Simpl.rent i PZU jedynego w Polsce ubezpieczenia płatności czynszu (zabezpieczone przez towarzystwo ubezpieczeniowe) chroniące właściciela nieruchomości przed ryzykiem nieotrzymania płatności od najemcy, przerwy w najmie do 3-miesięcy opłat za najem oraz kosztów prawnych do 30 tysięcy złotych.
Poniżej wypowiedzi naszych klientów i ekspertów w branży nt. naszych innowacji:

Opinie Klientów o innowacjach:
“Czytelny interface oraz świetna obsługa pozwala określić status procesu weryfikacji na każdym jej etapie. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasi najemcy są z punktu widzenia finansów godnymi zaufania ludźmi, którzy regularnie i bez ponagleń zapłacą czynsz.”
- Katarzyna Gorzędowska, Członek Zarządu IMPRO
“Sprawdzenie tożsamości, weryfikacja zarobków oraz historii kredytowej odbywa się szybko, sprawnie i dostarcza nam rzetelnej informacji w kluczowym dla nas obszarze. Pozwala nam podejmować decyzje obarczone mniejszym ryzykiem.”
- Krystian Hyrnik, Menedżer Projektów IT, Vantage Development
“Simpl.rent wprowadziło usługę OC najemcy która funkcjonowała już na rynku. Jednak organizacja procesu była bardzo zagmatwana. Simpl.rent uprościł proces do minimum zapewniając nadzór nad procesem z widocznymi statusami w SON, możliwość zapraszania do zakupu polisy oraz automatyczne zaciąganie danych po wykupieniu ubezpieczenia do SON. Dzięki temu oszczędzamy sporo czasu na wypełnianie formularzy do ubezpieczycieli oraz nie musimy pilnować opłacania polis czy skanować dokumentów. Wszystko odbywa się za jednym kliknięciem „Wyślij zaproszenie do zakupu polisy OC” i bez dalszego udziału pracownika. Oby więcej tego typu optymalizacji.”
- Karol Andrzejewski, Develocus Poznań
"Automatyzacja procesu zakupu polisy OC Najemcy dzięki Simpl.rent, bezpośrednio z naszego podstawowego narzędzia do zarządzania najmem, czyli SON, to nie tylko oszczędność czasu i wyeliminowanie ewentualnych pomyłek przy wprowadzaniu danych polisy, ale także uproszczenie zakupu takiej polisy przez Lokatora."
- Ewa Cichorska, najm

POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI

Pośrednik w szeroko pojętej branży nieruchomości – kupuje, sprzedaje oraz wynajmuje nieruchomości dla swoich Klientów. Współpracuje głównie z inwestorami, którzy chcą budować i pomnażać swój majątek. Sama również inwestuje, tworząc zdywersyfikowany portfel nieruchomości na wynajem. Autorka dwóch książek oraz licznych publikacji w magazynach branżowych. Przez 5 lat obejmowała stanowisko gdańskiego lidera oddziału Mieszkanicznika. Na co dzień inspiruje, dodaje sił i przekazuje dobre i nowoczesne praktyki w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania najmem na własnej platformie edukacyjnej Domarus Education. Poza platformą dzieli się wiedzą podczas prelekcji czy wydarzeń branżowych. Jest inspiracją dla wielu kobiet. Jest Certyfikowanym Trenerem Biznesu, gdzie swoje umiejętności wykorzystuje podczas prywatnych konsultacji biznesowych z pośrednikami i nie tylko. Aby nie odstawać w tyle, cały czas się szkoli i daje przykład innym.

Wysoka etyka pracy, Klienci wyłącznie z polecenia, praca tylko na umowach wyłącznościowych, bardzo wysoka prowizja pobierana tylko od Klienta zlecającego, współpraca z innymi pośrednikami, wypłata 1% od ceny transakcyjnej za pomoc w sprzedaży, od 5 lat sukcesywny wkład w edukację zarówno Klientów zlecających pośrednictwo, jak i samych pośredników - odczarowuje branżę polskiego pośrednictwa, wpływa na lepszą komunikację i zrozumienie / porozumienie dwóch stron, Klientów i pośredników. W tym roku "rozbiła bank" i zgarnęła wynagrodzenie 100.000 zł z jednej transakcji.

POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI

Licenjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarządca oraz doradca kredytowy. Właścicielka biura nieruchomości w Częstochowie pod nazwą Golden Estate. W pośrednictwie specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości nietypowych. Inwestor na rynku nieruchomości od 2017 roku. Inwestuje w trudne nieruchomości.

Edukacja pośredników nieruchomości, szkolenia dla biur nieruchomości, stosowanie dobrych praktyk na rynku, wyszkolenie wykwalifikowanego zespołu, liderowanie jako liderka Mieszkanicznika w Częstochowie.

POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI

Doświadczony PM projekt Pośrednik w obrocie nieruchomościami z licencją zawodową uzyskaną w egzaminach państwowych.PM projektów deweloperskich dla spółek inwestycyjnych, doradca prawny w zakresie wprowadzania ustaw do firm. Prawnik, prelegent na wydarzeniach branżowych, od ponad 17 lat prowadzący projekty inwestycyjne. Expert na rynku nieruchomości w zakresie: sprzedaży inwestycji, obsługi posprzedażowej układania projektu inwestycyjnego.

Wysoka etyka pracy, Klienci wyłącznie z polecenia, praca tylko na umowach wyłącznościowych, bardzo wysoka prowizja pobierana tylko od Klienta zlecającego, współpraca z innymi pośrednikami, wypłata 1% od ceny transakcyjnej za pomoc w sprzedaży, od 5 lat sukcesywny wkład w edukację zarówno Klientów zlecających pośrednictwo, jak i samych pośredników - odczarowuje branżę polskiego pośrednictwa, wpływa na lepszą komunikację i zrozumienie / porozumienie dwóch stron, Klientów i pośredników. W tym roku "rozbiła bank" i zgarnęła wynagrodzenie 100.000 zł z jednej transakcji.

POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI

Właścicielka biura nieruchomosci z 15 letnim doświadczeniem. 20 lat w sprzedaży. Zarządza kilkuosobowym zespołem agentów i jest dla nich nie tylko szefowa ale i przyjaciółka.Czynna działaczka pomocy innym otrzymująca wyróżnienia i doceniana na tynku Toruńskim. Firma jak i Ania wyróżnia się wyjątkowa osobowością ciepłem i naturalnością to bardzo wyjątkowa osoba i wyspecjalizowany Posrednik z licencją.

Od 2019 roku nagradzana za wysokie adnotacje i oceny obsługi klienta nagrodzą orły nieruchomości. Członek Izby Przemysłowo Handlowej od 2021, od 2019 członek największej organizacji BNI ,

POŚREDNIK NIERUCHOMOŚCI

Nieruchomości to nasza pasja, przez lata wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze klienta indywidualnego oraz inwestycyjnego. Za każdą decyzją dotyczącą zakupu lub sprzedaży nieruchomości stoi konkretna potrzeba. Nasi agenci nie tylko pomogą ją Państwu odkryć, ale zaprezentują Państwu najlepsze możliwe pomysły do osiągnięcia pożądanych celów. Służymy Państwu naszym wieloletnim doświadczeniem i empatycznym nastawieniem, doskonale znamy emocje i uczucia towarzyszące Klientom przy tak ważnych decyzjach. Zadbamy o to aby Państwo czuli się komfortowo i bezpiecznie! Natomiast inwestycja w nieruchomości to decyzja na lata, zwłaszcza w okresie znacznej niepewności i ciągle zmieniającego się horyzontu inwestycyjnego. Kupno, sprzedaż czy też zamiana mają zatem wymiar niejako strategiczny. Dlatego przed podejmowaniem tak ważnych decyzji warto się skonsultować z profesjonalnymi agentami z Biura Nieruchomości Natalia Drysiak.

Bezpłatne konsultacje na których, ocenimy czy cena nabywanego mieszkania jest adekwatna, a także przedstawimy Państwu szereg możliwości jakie w danym czasie mogą Państwo rozważyć chcąc zainwestować swój kapitał w nieruchomości.

Choć dzisiejsza inflacja utrudnia patrzenie w dal, a wysokość stóp procentowych nie napawa optymizmem, to również dzisiaj na rynku jest wiele ciekawych opcji, z których można skorzystać, Trzeba je tylko znaleźć, a nasi agenci znają się na tym jak mało kto!

PREZYDENT LUB BURMISTRZ MIASTA/GMINY

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski to doświadczony, zaangażowany i bezpartyjny samorządowiec. Działa na rzecz Torunia i jego mieszkańców już blisko 20 lat. Dwukrotnie (lata 1994-1998 i 1998-2002) zasiadał jako radny w Radzie Miasta Torunia. Od 2002 roku nieprzerwanie piastuje najwyższy urząd w mieście. Pięciokrotnie Michał Zaleski wygrał bezpośrednie wybory prezydenckie, w czterech pokonując konkurentów już w pierwszej turze. Jako prezydent Torunia współpracuje ze wszystkimi samorządowcami, niezależnie od ich poglądów politycznych, ponieważ priorytetem jest dla niego Toruń i jego mieszkańcy. Ceni osoby z oddaniem pracujące dla dobra Torunia. Sam konsekwentnie zabiega o rozwój miasta.

Jako firma zajmująca się renowacją kamienic i tworzeniem inkluzywnych, przyjaznych miejsc zgłaszamy Miasto Toruń do konkursu Mieszkanicznik Roku 2023.
 Uzasadnienie: Gmina Miasta Toruń dokonała w 2023 roku spektakularnej renowacji zabytkowej kamienicy przy ul. Bydgoskiej 74 w Toruniu. Utworzono w niej Dzienny Dom Pobytu Seniora oraz 12 mieszkań chronionych treningowych. DDPS „Senior+” mieści się na parterze budynku, a na pierwszym i drugim piętrze budynku znajdują się w pełni wyposażone mieszkania chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą. Z kolei na trzecim piętrze powstały mieszkania treningowe dla osób wychodzących z bezdomności, które realizują Indywidualny Program Wychodzenia z Bezdomności. Miasto utworzyło zatem miejsce przyjazne osobom starszym, potrzebującym i z niepełnosprawnościami. Powstała inkluzywna przestrzeń – taka, jakie projektuje i o jakie dba Inside Park SA.
 Kamienica przy ul. Bydgoskiej 74 została wybudowana w latach 1903-1905 i wpisana jest do Gminnej Ewidencji Zabytków. Przed remontem w kamienicy prowadzony był Dom Dziecka nr 3 w Toruniu. Na parterze budynku znajdowała się również siedziba Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie.
 Po remoncie, 20 stycznia 2023 roku w budynku otwarto Dzienny Dom Pobytu „Senior+”. Na seniorów, którzy wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym, czekała wzruszająca niespodzianka – występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka. Nie zabrakło także prezentów - i dla dzieci, i dla nowych gości Dziennego Domu Pobytu, którzy nie ukrywali zadowolenia z powstania na Bydgoskim Przedmieściu przyjaznego i atrakcyjnego miejsca spotkań, dającego powód do wyjścia z domu.
 Wartość całkowita inwestycji to 3 050 199,96 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 2 860 925,77 zł. Wyposażenie ośrodka zostało sfinansowane kwotą w wysokości 200 000 z Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025, prowadzonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Na koszty utrzymania placówki w okresie od 1 listopada 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. przeznaczono kwotę dofinansowania w wysokości 338 100 zł, co stanowi 100% kosztów utrzymania ośrodka wsparcia w tym okresie.
 Dom jest prowadzony przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. W placówce jest 30 miejsc dla seniorów, którzy ze względu na wiek lub niepełnosprawność są osobami niesamodzielnymi i wymagają wsparcia w codziennej egzystencji. Warunki stworzone w ośrodku wsparcia są zbliżone do warunków domowych. 
 Dzienny Dom Pobytu „Senior+” jest jednym z trzech domów dziennego pobytu, które zostały uruchomione i włączone w strukturę Toruńskiego Centrum Usług Społecznych. W październiku 2022 r. otwarto Dzienny Dom Pobytu „Aktywny Senior” przy ul. Mickiewicza 57, a w listopadzie 2022 r. - Dzienny Domu Pobytu "Seniorzy Razem" w kamienicy przy ul. Podgórskiej 2.
 Na osoby przychodzące do Dziennego Domu Pobytu "Senior+" czeka wiele ciekawych zajęć o charakterze edukacyjnym, rekreacyjnym, informacyjnym i terapeutycznym. Stworzony został szeroki wachlarz animacji, od gimnastyki, zajęć kulinarnych, informatycznych, poprzez warsztaty artystyczne i rękodzielnicze, po spotkania tematyczne, np. podróżnicze, historyczne, prozdrowotne. Organizowane są także różne imprezy okolicznościowe, pikniki, festyny oraz zajęcia międzypokoleniowe. Nie brakuje wycieczek połączonych ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych, wyjść na spacery, seanse kinowe, gry terenowe, spektakle teatralne, koncerty.
 Placówka przy ul. Bydgoskiej 74 czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
 Dom „Senior+” mieści się na parterze kamienicy o powierzchni blisko 200 m kw. Do użytku uczestników oraz personelu została udostępniona kuchnia z aneksem, jadalnia, pokój do dziennej aktywności, sala do gimnastyki i fizjoterapii, pomieszczenie biurowe, toalety, w tym jedna toaleta z natryskiem oraz szatnia. Do budynku można wejść frontowymi drzwiami i pokonać kilka stopni lub z windy znajdującej się na tyłach budynku. Cały budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, szczególnie ruchowymi, poruszających się przy pomocy kul, chodzika czy jeżdżących na wózkach.
 W kamienicy zastosowano rozwiązania energooszczędne – wykonano termomodernizację budynku, m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, naprawa pęknięć elewacji, izolacja ścian piwnicznych, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania, a także zainstalowano panele fotowoltaiczne.
 W wyremontowanej kamienicy przy ul. Bydgoskiej 74 powstało także 12 mieszkań chronionych treningowych: 8 przeznaczonych dla pełnoletnich, usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej (rodzinnej i instytucjonalnej) i 4 mieszkania, w których swoje miejsce znalazły osoby objęte Indywidualnym Programem Wychodzenia z Bezdomności. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze z rąk prezydenta Michał Zaleskiego 24 sierpnia 2023 r.

Mieszkanie chronione treningowe jest formą pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. Każde z 12 mieszkań składa się z pokoju z aneksem kuchennym i z łazienką. Są one w pełni wyposażone w m.in. łóżko bądź kanapę, szafkę nocną, szafę na ubrania, biurko, stół, sprzęty gospodarstwa domowego, bieliznę pościelową. Na każdym piętrze jest także pralnia.
 Oprócz mieszkań na dwóch piętrach znajdują się pokoje dla specjalistów udzielających wsparcia, zarówno psychologicznego, jak i w sprawach urzędowych. Do dyspozycji mieszkańców jest także wyposażona świetlica.
 Kamienica przy ul. Bydgoskiej 74 została wyremontowana w ramach projektów pn. „Budowa windy, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania z budynku domu dziecka na budynek wielorodzinny z przeznaczeniem na mieszkania chronione dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej i mieszkania wspomagane dla osób bezdomnych z usługami oraz termomodernizacja budynku przy ul. Bydgoskiej 74 w Toruniu – etap I, II i III” współfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wsparcie w mieszkaniach chronionych treningowych realizowane będzie w ramach projektu pn. „Wspólnie działamy, Toruń zmieniamy!” realizowanego ze środków finansowych UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Koszt całkowity: 3 152 548,97 zł Kwota dofinansowania: 2 860 925,75 zł Wkład własny: 291 623,22 zł Zadanie zrealizowane przez MOPR w Toruniu i Toruńskie Centrum Usług Społecznych we współpracy z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu.    

PREZYDENT LUB BURMISTRZ MIASTA/GMINY

W 2002 był wśród inicjatorów powołanego w powiecie Porozumienia Samorządowego.W wyborach samorządowych w 2002 został wybrany w drugiej turze prezydentem Inowrocławia. W wyborach samorządowych w 2006 ponownie został wybrany na ten urząd. W 2010 (w pierwszej turze), 2014 (w drugiej turze) i 2018 (w pierwszej turze) z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. Został członkiem zarządu Związku Miast Polskich, w latach 2002–2006 był przewodniczącym zgromadzenia Kujawsko-Pałuckiego Związku Miast i Gmin. Powoływany m.in. w skład działającej przy premierze Rady Polityki Regionalnej Państwa przy oraz w skład Naczelnej Rady Zatrudnienia. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Uhonorowany również m.in. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem „Pro Memoria” oraz Złotą Honorową Odznaką Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W 2022 zwyciężył w rankingu najlepszych prezydentów miast „Newsweek Polska”

Prezydent Inowrocławia aktywnie wspiera rynek najmu w mieście. W ramach programu budownictwa społecznego, w Inowrocławiu, wybudowany zostanie blok, w którym znajdzie się 107 mieszkań, które będą wynajmowane. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 34 miliony złotych. Mieszkania w nowym bloku będą przeznaczone dla osób, które stać na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecz.nego

koniec głosowania
10 października 2023 g. 23:59

Gala wręczenia statuetek odbędzie się, podczas 14 KONGRESU MIESZKANICZNIKA
04 listopada 2023 r. o godz. 20:00

Hotel AIRPORT Okęcie

X