• Brak produktów w koszyku.

Gdy sprzedajesz nieruchomość, zależy Ci na czasie. Niekończące się telefony i wizyty oglądających są uciążliwe. Jest jednak sposób na to, aby przyspieszyć sprzedaż mieszkania nawet dwukrotnie bez obniżania jej ceny, przeciwnie - zwiększając wartość nieruchomości! Ten sposób to home staging. Co warto o nim wiedzieć?

Dlaczego mieszkanie nie chce się sprzedać?

Zanim przejdziemy do metod szybszej i bardziej opłacalnej sprzedaży, warto wspomnieć o czynnikach, które sprawiają, że mimo wielu oglądających żaden z nich nie staje się nabywcą Twojej nieruchomości.

Ścieżka zakupowa klienta na rynku mieszkaniowym jest specyficzna. Musi on niejako dokonać zakupu dwa razy - najpierw "kupuje" Twoje ogłoszenie, a gdy dojdzie do oglądania, musi zyskać pewność, że dobrze trafił i właśnie tu chce zostać na dłużej.

Wiele osób sprzedających mieszkania o tym zapomina. Zdjęcia przy ofertach mogą być bardzo ładne, schludne i jasne, a ukazana na nich przestrzeń pozbawiona wszelkich zbędnych elementów (osobistych dekoracji, zdjęć rodziny na ścianach, plakatów itp.). Takie fotografie przyciągają sporo osób, jednak na miejscu okazuje się, że mieszkanie wygląda zupełnie inaczej. Przedmioty, które na czas sesji zdjęciowej usunięto z kadrów, są widoczne, obciążają przestrzeń, wprowadzają nieporządek i nie pozwalają oglądającemu poczuć, że to mieszkanie mogłoby być jego.

Osoba, która trafia do takiego mieszkania, zniechęca się z dwóch powodów: po pierwsze, mieszkanie z dodatkowymi elementami jej się nie podoba, nie daje poczucia kupowania czegoś nowego i czekającego na zagospodarowanie; po drugie stan faktyczny nie odpowiada temu, co było ogłoszeniu. Oglądający ma prawo poczuć się oszukany.

Jak łatwo przyspieszyć sprzedaż nieruchomości?

Można oszczędzić sobie dziesiątek bezowocnych wizyt, korzystając z home stagingu. Usługa ta polega na doprowadzeniu mieszkania do takiego stanu, aby było ono maksymalnie atrakcyjne dla oglądającego. Zakres home stagingu jest różny w zależności od kondycji nieruchomości oraz tego, do jakiego stanu chcemy ją doprowadzić. Wlicza się tu zarówno sprzątanie, jak i wymianę mebli, usunięcie zbędnych przedmiotów, odmalowanie ścian czy doświetlenie wnętrz.

Efekt? Jasne, przestronne i powiększone optycznie mieszkanie pachnące czystością. Taka nieruchomość nie wymaga dużego wkładu na start, daje oglądającemu poczucie, że oto może kupić zadbane mieszkanie, a ponadto, ponieważ lokal jest pozbawiony prywatnych rzeczy dotychczasowych mieszkańców, osoba oglądająca może wyobrazić sobie, jak dekoruje wnętrza i nadaje im wyjątkowego charakteru. Home staging odsuwa wiele obiekcji, które towarzyszą oglądającym. Estetycznie przygotowane mieszanie na sprzedaż wybije się pozytywnie na tle pozostałych. To oznacza więcej oglądających, którzy łatwiej zdecydują się na zakup.

Jak zwiększyć wartość nieruchomości?

Wbrew pozorom nie musisz obniżać ceny, aby przyspieszyć sprzedaż nieruchomości. Przeciwnie ? korzystając z home stagingu, możesz nieco (albo nawet znacznie, jeśli mieszkanie jest w kiepskim stanie) podnieść standard mieszkania i sprzedać je drożej.

Home staging zakłada działania stosunkowo tanie. Wyrzucenie rupieci, odmalowanie ścian na biało i doczyszczenie armatury, aby lśniła, nie pochłonie wiele pieniędzy, a stworzy wnętrze, za które oglądający będzie skłonny zapłacić nieco więcej. Kwota ta pójdzie w górę jeszcze trochę, jeśli kupisz estetyczne i funkcjonalne meble o uniwersalnym wyglądzie. Nie musisz sięgać po zupełnie nowe sprzęty ? w Internecie nie brakuje używanych mebli w bardzo dobrym stanie. Różnica w cenie po nawet tak prostym home stagingu będzie znacznie wyższa niż koszty, które poniesiesz! Przekonaj się, jak kilka prostych trików zwiększy wartość Twojej nieruchomości.

 

Jak przeprowadzić home staging maksymalnie opłacalnie, podnieść cenę i skrócić czas sprzedaży? Więcej dowiesz się tutaj.

X