• Brak produktów w koszyku.

www.rankingdeweloperow.pl, Kupno mieszkania na wynajem - czy to dobra inwestycja?, 26.II.2014

Zakup mieszkania na wynajem jest formą inwestowania kapitału polecaną osobom oczekującym wyższych stóp zwrotu niż w wypadku lokat bankowych. Przedstawiamy cykl trzech artykułów, w których przybliżymy trzy najważniejsze czynniki determinujące sensowność zakupu mieszkania i zarabiania na jego wynajmie: aspekt czasowy – konieczność poświęcenia znacznej ilości czasu; aspekt związany z ryzykiem inwestycji; kwestie związane z opłacalnością tej formy inwestowania.

 

Puls Biznesu, Jest na czym zarabiać, 26.II.2014

W zależności od wybranej klasy aktywów i przyjętej strategii inwestycje w nieruchomości mogą dać ponadprzeciętne stopy zwrotu. Nawet najbezpieczniejsze formy lokowania kapitału w nieruchomości powinny dać lepszy wynik niż lokata bankowa.

 

www.gf24.pl, Mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska: gdzie i za ile?, 26.II.2014

Wrocław pod względem wielkości oferty sprzedaży lokali mieszkalnych jest trzecim, po Warszawie i Krakowie, rynkiem w Polsce. Kreowany w ostatnim czasie z powodzeniem wizerunek Wrocławia, jako nowoczesnego i prężnie rozwijającego się pod względem gospodarczym i infrastrukturalnym, sprawił, że miasto zyskało w oczach wielu młodych Polaków status pożądanego miejsca do zamieszkania.

Nie pozostało to bez wpływu na rynek nieruchomości, a w szczególności na rynek mieszkaniowy. Jego rozwoju nie zachwiały nawet zawirowania na rynku kredytów hipotecznych, których kulminacja przypadła na początek 2009 r. Świadczy o tym chociażby fakt, że w 2011 r. rozpoczęto budowę ponad 7 tys. nowych lokali mieszkalnych, czyli większej ilości niż w dwóch poprzednich latach łącznie.

X